bugün

entry'ler (97)

dilek imamoğlu nun başörtülü fotoğrafları

Arkadaşlar aksi olsaydı bir haber değeri taşırdı, dua edilirken başörtüsü kullanılması kadar doğalı yok.

muharrem ince nin önlenemez yükselişi

çok hızlı popülaritesini arttırıp ancak bir o kadar da hızla kaybeden bir siyasetçi. bu süreçten çok daha güçlenerek çıkabilecekken, seçimin kaybedeni olmaya uğraşıyor.

tanju özcan ın akp li kadını salondan kovması

buna neden olan olay haber değeri taşır, başlıkta yazan değil..

ilk buluşmada aşı kartı isteyen kız

Hes koduda istemiştir o.

metal müziğin devrinin bitmesi

Bitmemiştir, bitseydi yerinde duramazdın

dolar artınca 20 yıllık konsolun fiyatı da artması

Almanlar kazanınca biz de kazanmış oluyorduk ya onun gibi bişe işte..

ekşiye eşki diyen insan

Sözlüğe de eşki sözlük diyecek o zaman..

ters ilişki günah mıdır

normali varken anormale gitme hedefinde olan, bu yolculukta da durumu justify etmek için uğraşanlara allah akıl fikir versin.

mhp li belediye başkanının voleybol yorumu

diyecek hiçbir şey yok.
bu kadarı da olmaz deseniz de her geçen gün yeni acayiplikler yumurtlanmaya devam ediyor..
çok istiyorlarsa Arap yarımadasına yerleşebilir bu ve bunun gibi arkadaşlar..

kek kalıbından keki çıkaramamak

tabağa ihtiyaç olmadan kek yemeyi sağlar.. hem bulaşıktan da tasarruf olmuş olur, fena mı?

29 ekim 1923 cumhuriyet referandumu

2020 yılında hala 1923'ün ve ulu önder Atatürk'ün fikir, icraatlarına son dönem iktidarı ile karşılaştırma yapmaya çalışan fikir sahiplerine diyecek hiçbir şey bulamıyorum. allah akıl fikir versin..

1923 ile 1950 arası tek bir seçim yapılmaması

2020 yılından, büyük fedakarlıklar ile kurulmuş bir cumhuriyetin yeşerdiği tarih ile 1950 arasında seçim yapılmamasını eleştirerek bir yere varmaya çalışan bir ulu sözlük yazarının düşünceler öbeği..

ekrem imamoğlu nun israf belgeleri

Ekrem imamoğlu ve Mansur Yavaş öncesi kimse israfı anmıyordu. Bu hali ile bile büyük katkı yaptılar. Kamunun harcadığı her para da bu ülkede yaşayan ve vergi ödeyen insanların hakkı var. O nedenle ocu, bucu diye bakmadan her türlü israfın karşısında olmamız lazım.
Fanatizm duyguları ile benim tarafım israf etmiyor seninki ediyor yaklaşımı ne inandırıcı ne de hakkaniyetli bu nedenle.

duş alırken gelen ilk soğuk su

üzer..
o nedenle siz siz olun önce sıcaklığı ayarlayın ve öyle duşa başlayın..

haşdi şabi

buralar karışacak vaziyet alın.

starbucks

kahvesi ortalama üstü, ancak standardizasyon, müşteri memnuniyeti, huzur, rahatlık konularında ülkemiz ortalamalarının kat be kat üstünde oluşudur starbucks'ı tercih edilir yapan.
adamların hedefi herkesin 3. adresi olmak, dolayısıyla olaya kahve diye bakarsanız başka bir yere, onların vizyonundan ve mağazada iken hissettiklerinizden bakarsanız başka bir noktaya çıkarsınız.

sigaraların tadının değişmesi

kutu tasarımlarının değişmesi ile benim de katıldığım önerme. Pakete alıştıkça, tadının normalleşiyor olması durumun psikolojik olduğunu düşündürtüyor bana..

osmanlı nın cumhuriyet e bıraktığı miras

şanlı bir tarihin, yanlış kararlar ve kötü bir yönetim ile ne hale geleceğinin somut bir örneğini..

spor yapmanın yararları

insan vücudu hareket etmeye göre dizayn edilmiştir. spor yapmak ürünün daha uzun süreler maksimum fayda ile kullanımı sağlar. o nedenle spor yapılmalıdır arkadaşlar..

ayasofya cami olursa

belediye seçimlerine vaad olacak bir karar değil en başta.. ülkemizde ibadete yetecek kadar cami varken hem de, amaç kısasa kısas ise Türk ulusuna yakışacak ölçüde başarıları hedeflemeliyiz.. bu eminim ki bizi sevmeyenleri daha çok mutsuz edecektir..