bugün

entry'ler (12)

her sevgilisine asik olan insanlar

Aşık olmadığı birine sevgili sıfatını layık görmemiş insandır, afferin onadır ayrıca.*

kandil gecesi sarap icmek

diğer geceler şarap içmekten hiç bir farkı olmayan, anneannemin muhtemelen "oranın Allah ı başka sanki" sözüyle açıklayacağı eylem.

sutis

cağaloğlundaki şubesi iel* öğrencileri tarafından dersi* kırmak için kullanılan, nerdeyse starbucks fiyatına kahve satan, asla gülmeyen, bakmayan hatta takmayan bi garsonu bulunan buna rağmen sürekli gidilen, araya tatil girse gidilemese çook özlenilen işletme, tatlıcı, dürümcü vs.

mango da erkek olmak

erkeğine göre psikoloji üzerinde yarattığı etki değişebilir. Örneğin güzel kızlar varmış sevdim burayı diyenlere de rastlamışlığım vardır.

papa

en yenisi zamanında türkiye ye gelip okulların tatil edilmesine vesile olmuş ve bir anlık da olsa sevgimi kazanmıştır, kar gibidir bu açıdan bakıldığında. Tatil her şey demek değildir tabi*

insanın anasını ağlatan dersler

tamamen derse giren hocanın suçudur. muhtemelen orta yaşın üzerinde, bekar** kilolu, takıntılı hocalardır bunlar. ama hocası nasıl olursa olsun ingilizce benim için daima bu gruba dahildir.

bebeklere zorla mama yedirmek

bebeğin büyüdüğünde kilolarından ailesini sorumlu tutmasına neden olabilecek hadisedir* .

informatik

istanbul lisesinde saatlerce proje yapmaya kastığım ama karnede adını göremediğim, ee nooldu bizim proje diye sorgulamama sebep olan ders.iyidir yine de.

psikopatlaştıran ilkokul şarkıları

"bir aslan miyav dedi, minik fare kükredi" sözlerine sahip olanı bu gruba dahil olmayı sonuna kadar haketmektedir.
bir de kardeşimin anaokulunda öğrendiği bi şarkıda geçen "bunu duyan genç kızlar, saçlarını yoldular" sözleri gidip şarkıyı yazan kişinin saçını yolma isteği uyandırmıştı zamanında.

sevgililer gününde düşünülen eski sevgili

hala düşünüldüğüne göre düşünen için pek de eski olamamış, hala sevilen kişidir muhtemelen.

kaktüs

bugünden itibaren daha da çok sevdiğim, sevimli, zahmetsiz bitki. bi de çok cici bi hediye olabiliyormuş, bugün bunu da anladım.

zum geburtstag viel gluck

Amaç ders kaynatmak olduğu taktirde her özel güne uyarlanabilecek ve ders başında alman hocalara defalarca tekrarlanabilecek söz öbeğidir. Bazen çok başarılı olabildiği görülmüştür. (bkz: zum Weihnachten viel glück)