bugün

entry'ler (20)

yalnızken zerre sıkılmayan şahıs

tek başına kalıp rahatlamanın ve kafa dinlemenin keyfini bilen şahıstır.

üstün zeka belirtileri

üstün zeka belirtisi midir bilmiyorum ama gözlemlediğim kadarıyla zeki insanlar eğer çıkarlarıyla çatışıyorsa, çok da kibirli değildirler. yani gerektiğinde kendilerini herkese küçük gösterebiliyorlar.

yazarların bildiği enteresan renkler

(bkz: aynı bokun laciverti)

gündem

ulu'da bulunan ve tıklanınca komik görüntülerle karşılaşılan buton. ülkecek domaltıp götümüzü sikseler kimin memesi daha güzel tarzında başlık açacak üyeler var.

25 nisan 2015 ny da ermeni den bayrağını alan türk

bayrağını ermeni'den alan türk'tür. kamera açısıyla tam gözükmüyor ama elemanın peşinden koşup hafif de çekiştiriyor galiba, bayrak o sırada yere düşüyor ve alıp geri dönüyor. elemana da çok sert bir şekilde darbe uyguladığından (!) adam yerden kalkamıyor.

video: http://www.59saniye.com/2...a-ermeniye-saldiran-turk/

edit: mağara soğuk falan yazmayın amına koyayım. varsa böyle başlık bkz verin, aradım bulamadım.

iğrenç başlık açan tiksinilesi yazarlar

şuan da ortalığın amına koymakla meşgul olan itici yazarlardır. sikeyim sizin açtığınız başlığı da, sizi de... eğlence biçimleri bu mu diye merak etmiyor değilim amına koyayım. tamam anladım reelde konuşamayınca mevzuları buraya taşıyorsun da bokunu çıkarmanın alemi nedir kardeş he? hadi siktirin gidin kendi aranızda takılın. akşam akşam ağzımı da bozdurdunuz.

yogaya başlamak

bir müslüman tarafından yapılmasını hoş bulmadığım eylem. iki yandan hoş bulmuyorum. birincisi yogaya başlamak ruhculuk zırvalarına insanın inandığını veya inanmasına az kaldığını gösterir. ruhculukta da her şey tanrıdır inancı olduğu için müslümanların ruhçuluğa inanması öz inancını inkara girer. çünkü her şey tanrıdır demek allah'a ortak koşmaktır. ikincisi de namaz varken neden yoga yapalım ki?

bunları başta dediğim gibi müslaman olanlara yönelik söyledim.

uzun entry leri okumak

açık konuşmak gerekirse malesef ulu'da nadir yaptığım eylem. herkes tek cümlelik entry girmeyi kendine amaç belirlemişçesine yazıyor. gündem ile ilgili başlık açanlar bile ilk entry' ye açıklayıcı bir şeyler yazmıyor. yazın güzel kardeşlerim yazın. tek umursadığımız şey "sözlük kızlarının meme capsleri" değil. siz güzel yazarsanız biz neden okumayalım?

hayatın anlamsız geldiği an

çok fazla resmiyetle, prosedürle uğraşılan zamanlarda gelir. alnından ter akan insan bir durur, normalde olmayan ama insanların hayatı kolaylaştırmak (!) için çıkardığı bir sürü bok püsürle uğraştığını fark eder. klasik "tası tarağı toplayıp köye yerleşicem aga" triplerine girer. sonra mı? sonra da işlerini halledip eve gider. ne olacaktı ki?

nisan ayı için atasözü buluyoruz kampanyası

bir yanisan, bir donisan.

ileride "atalarımızın şiveleri çok garipmiş" falan derler.

ekşi itiraf vs sözlük yazarlarının itirafları

en gereksiz karşılaştırmalardan birisi. ayrıca hala niceliğin nitelikten daha önemsiz bir mevzu olduğunu anlamayan sığırların tartıştığı karşılaştırmadır.

anlamadığım mevzu alt tarafı yazarı olduğun sözlüğü niye bu kadar sahipleniyorsun? zall'ın babasının oğlu musun sanki? ekşi sözlük'teki entrylerin kalitesinin ulu'dan daha iyi olduğu ortada olan bir şey. ekşi'de yazar olan o kadar dandik adam da olsa, yine de orada yazılıp çizilenlerden daha çok okunabilecek entry çıkıyor. burada daha az karşılaşıyoruz bunlarla. hayır bir de bu kadar ufak bir konuda tarafsız olamayanlar, gider milletin yaptığı torpile laf yapar. iyice deli eder adamı. sanki kendisi olsa farklı bir şey yapacak.

cumhurbaşkanı olsanız yapacaginiz ilk iş

bir efkar sigarası yakmak olacak iştir. cidden zor iş. ülke ülke dolaş, kırmızı halı da falan yürü o kadar, askerlere selam ver, yabancı heriflerle sohbet et. hiç bana göre değil. sigaram bitince de sarayda beni kimsenin bulamayacağı bir odaya gidip yatardım. dışarı çıkmayıp danışmanlarıma trip falan atardım.

not: erkeğim.

uludağ sözlük

yazarların entrylerine çok fazla karışmasıyla insanı dellendiren sözlük.

yönetim ekibi keşke noktalama işaretine, "amacı dışında kullanılan bkz"a bu kadar kafayı yoracağına; sözlükte ağır denyo trollere ve aklı sikinde olan sikindiriklere kafayı taksa da sözlükleri daha güzel bir yer olsa.

kendini yakan pkk lıyı görünce yapılacaklar

altına sayfalarca maddeler eklenebilecek listedir ama ben burada tüm nefretimi döksem de bu hiçbir boka yaramayacaktır. bu amına koduğumun teröristlerine istediğiniz kadar sövün, gerçekten ülkenizi sevip menfaatine göre davranmazsanız en ufacık bir yararı yok.

dinler aciz insanlar için vardır

aciz olmadığını sanan mal beyanıdır.

futbolcuları yücelten mal insanlar

bir de fanatiği olduğu futbolcuları birbirlerine övüp övüp bitiremeyen insanlardır. ulan sanane elalemin futbolcusundan bırak diğeri ondan daha iyi olsun. ne olacak yani, sana yararı ney lan? o futbolcu kendini o kadar övmüyordur. he, maaş falan bağladıysa söyle de biz de üç beş yolumuzu bulalım.

ekşi sözlük yazarlarının ortalama iq seviyesi

önemsiz seviyedir. bir yerde tabiki sığırlar olabilir. hatta çoğunlukta da olabilirler. doğal olarak ortalamayı da düşürürler. fakat ekşi sözlük hala sözlüklerin arasında en iyisi ve çok iyi yazarlara sahip. bilgi-birikimi olan yazarlardan tutun, anılarını tatlı dilli anlatan insanlara... bunları da görmezden gelmek ayıp olur.

ışid in astsubayımızı şehit eden pkklıyı öldürmesi

doğru mu yanlış mı hiç de araştırmayacağım durum. doğruysa beni ilgilendirmez, iki terör örgütünün birbirini yemesi benim için hiç önemli değil, soyları kurusun. yanlışsa zaten hiç ilgilendirmiyor.

uzaydan inen ilk türk astronotun söyleyecekleri

"oğlum gelirken, gezegen özlemi falan bir basmışım!"

hiçbir partiyi desteklemeyen adam

hiçbir zaman kraldan çok kralcı olmayan adamdır. herkesin yanlışını rahat rahat konuşur, mantıklı geliyorsa kabul eder. tartışmaların içine sıçmaz, tartışır. hiçbir şey olmasa bile en azından "çalıyor ama çalışıyor" demez.