bugün

ne yazık ki böyle düşünen fazla aciz insanın olmaması tehlikenin geçici olduğunu gösterir.
inancı olmadan yaşayamayacağını bilmeyen yazar beyanı valla bak.
diyene sormak gerekir, götün varsa aciz olmadığını kanıtla.
tarife uyuyorum. benim için bir sakıncası kesinlikle yok.
ben acizsem sen olursun. Evet ben aciz bir kulum ya sen... Ya sen nesin... Söyle ne olduğunu söyleyebileceksen söyle ama şunu bil bu muhteşem dini sana ve senin gibilerin eline asla bırakılmayacak. En iyisi gel tevbe et yoksa halin...
inanmaktan aciz bir ateistin beyanı.
acizlik dinsiz insanlar için vardır şeklinde bir genelleme de yapılabilir. Daha mantıklı.
ölümü öldürün, ondan sonra konuşun sevgili kafirler.
evet, doğrudur. ha bu arada hatırlatmakta fayda var;
ne yazık ki peygamberden bile üstün gördükleri mustafa kemal'in de peygamberimizi övdüğü söyleniyor. hatta bazı vecizeleri de var bununla ilgili. fatal error olmadı yavrucuğum bu?
din mantıksız bi mutluluğu vaad eder , dinsizlik mantıklı bi mutsuzluğu.
eğer dünyanın en muassır ülkesi çek cumhuriyeti olsaydı(ateizm oranı) tartışılabilecek kadar tutarlı olurdu ancak mevcut dünyada bi siktir git şeklinde devap verilecek bir saçmalıktan öte değildir.
dinlere inanmamak bir yaratıcının varlığına da inanmamak anlamına gelmez. yaratanın varlığına inanmak için de illa dinlere gerek yoktur. insan dinlere ölümlü olduğu için, ölünden sonra cennet ve cehennem kavramı olduğu için inanır. evet inanmanın en büyük sebebi ölümden sonraki bilinmezliktir. genel olarak güçlü zengin insanlar inansada dini kurallara daha az bağlı olur fakirlik düzeyi artıkça da dini kurallara bağlılık oranı da artar. dinler olduğu için inanmıyoruz aslında ölümlü canlılar olduğumuz için inanıyoruz ölümlü olduğumuz içinde hepimiz aciziz ve ölümden sonrasına da umut besliyoruz.
Doğruluğu önceden tamamen doğru iken şuan bozulmuş önermedir. Düşündüğümüzde yeni bir dini hep ezik fakir insanlar kabul ediyor. Ciddi ciddi zengin insanlar ile eşit olma hayalini seviyorlar. Ki bunu sadece yukarıda göremediği bir varlıktan isteyerek elde edebileceğini düşündükleri için din ezik insanlar içindi. Fakat şuan bulunduğumuz zamana baktığımızda zengin insanların dini dahada zenginleşmek için kullandığını fakir insanları iliklerine kadar sömürüp bunu din adı altında yaparak kendilerini sempatik gösterdiklerini görüyoruz. En azından ben görebiliyorum.
aciz olmadığını sanan mal beyanıdır.
Her on kasimda hortlayan kendini bilmez aciz ve yapay insanlar icindir!