bugün

entry'ler (29)

en saçma şarkı sözleri

şirket mirket anlamam
anlasam da anlamam

fikrimce mor ve ötesi çıkış parçalarının nakaratını iyi uyduramamış.

hep banu alkanlar ibrahim tatlisesler gülben ergenler ajdarlar çıkıcak değil ya.

(bkz: yaa yaa)

burger king tikla gelsin

ya gelmezse kuşkusuyla telefonla siparişe yönelten olay.

dünya yalan söylüyor

mor ve ötesinin en iyi albümüdür.
gerek şarkı sözleri, gerek düzenlemeleri harikadır. zaten 94den beri piyasada olan bu grubu bi anda parlatan da bu albümdür.
fakat hitap ettikleri insanlar bu albümle biraz değişti. daha çok cambazıyla pop kitlesine hitap eder oldu. şimdilerde büyük düşler albümüyle bunu değiştirmeye çalışıyorlar.

mor ve ötesi

eskilerden daha mutlu olamam ve gül kendine güzel şarkılarıdır.
ama yaptıkları hiç bi albüm, ki buna yeni albümü büyük düşlerde dahil, dünya yalan söylüyor'un kalitesine ulaşamayacaktır fikrimce.
(bkz: dünya yalan söylüyor)

anne ben yazar oldum

bilgili annenin vericeği muhtemel cevap;
"hangi sözlükte yazar oldun da yazar oldum diyebiliyosun?"
dur.

the dark side of the moon

tapılası pink floyd albümüdür.
(bkz: ayın karanlık yüzü)

ayşe arman

kızının adının geçtiği her yazıda anneliğe özendiren yazar.

metronun sondajla delinmesi

(bkz: metrosu delik istanbul)

sınıfa yeni gelen kız öğrenci

genelde gelen hatun taş ise, sınıfı okulu birbirine katar.
"yeni kız gelmiş gördün mü?" muhabbetlerine konu olur. ama bunlar genelde bi hafta sürer yada en fazla iki hafta.

Sonrasında anlaşılır hatun taş maş değildir, yüzü makyajlı saçları balyajlı çıkar. ve en kötüsü de salak çıkar. bütün okul başka arayış içine girer.

sigaraya harcanan para

her gidildiğinde bakkala, çakkala, markete, tekel bayiine çakmakla beraber 5 ytl bıraktıran hadise.

nil

güzel bir kız ismidir. ayrıca çeşitleri de vardır;

nilgün, nilay, nilüfer, nilhan, nilbahar, nilberk, nilden, nilsu..

terazi burcu

yeri geldiğinde dengeli olan, etrafındaki herşeye sahip çıkan, sorumluluk duygusu en üst seviyede olan, ama yeri geldiğinde ise süper dengesiz olan, kararsız olan, zerre kadar sorumluluk duygusuna sahip olmayan insandır.

dengesiz insandır ki bi insanın dengesiz olması için birazda dengeli olması lazımdır.

kankayla sevişmek

araya sınır konulduğunda olmayacak şeydir. ha sevişmek için kanka olunursa o farklıdır.
ayrıca;
(bkz: kanka ayağı göt ayağı)

ekmek banıldığında tadı çıkan yemekler

içinde limonun sirkenin ve yağın olduğu her türlü salata.

bunu yapan türktür dedirten olaylar

(bkz: bunu söyleyen türktür dedirten laflar)
(bkz: bana bişi olmaz)

wimbledon

filmi de vardır bu güzel turnuvanın, lakin türkiyede gösterime girmediği için çok bilinmez.

üstelik başrollerinde de paul bettany ve kirsten dunst oynamış. romantik komedi sınıfında güzel bi filmdir.

paparazzi

çeşmede aya yorgi koyunda bulanan bir mekan.
giriş ücreti almıyorlar fakat içerde minimum 20 ytl harcatıyorlar.

sessiz sakin, müziğin yüksek seste olmadığı, yaş ortalamasının 25in üstünde olduğu beach club kültüründe bi yer.

sigara içilmesi farz olan anlar

(bkz: sigara içmeye zorlayan entryler)

blackened

metallicanın gaz şarkılarından biridir. şarkının 2:33 - 4:00 arası en güzel yeridir, ayrıca çalması da pek eğlencelidir. gerisinde zaten cıvıtıyolar.

yaratıcı msn nickleri

"yasa gibisin delmek istiyorum"
"öss gibisin girmek istiyorum" *