bugün

entry'ler (116)

istanbul aydın üniversitesi

daha girer girmez bana mercedes-benz genel müdürlük finans departmanında, bilumum arkadaşlarıma amerkan hastanesi'nde, devlet dairelerinde, bankaların aktif ve yoğun şubelerinde staj imkanı sunan, memnun olmayı beceremeyenlerin işine gelmeyerek bok yağmuruna tuttuğu üniversite. aldığım eğitimden memnun kaldım ki ne de olsa insan bunlarla "kendini" eğitiyor, verilen eğitimin kalitesine bağlı olarak öğrenci kendini yetiştiriyorsa da bu öğrencinin kalitesini gösteriyor.

kocaman götüne aldırmadan tayt giyen kızlar

güneş'in balçıkla sıvanmış haline benzerler.* *

yasak aşk

nakaratında hande yener'in "sana bana çok zor" değil "sana da bana da çok zor" dediğini ıspatlamaya çalışana kadar göbeğimin çatladığı şarkı. *

en saçma cümleler

and here oscar goes to "google translation". *

kız arkadaşı varken geneleve giden erkek

Gardrobunda polo garage marka tişörtleri varken, kuku marka terkos malı tişört giymektir...

bebeği havaya atmak

(bkz: maşallah)

şehirler arası otobüste hıyar ve yumurta yemek

hıyar ve yumurtanın ardı sıra ishal olmuş bir hanım, buna rağmen otobüsü durdurmayan şoför, hanımın paniğini dindirmeye çalışan bir muavin, sevgilisinden iğrenmemeye çalışan hanımın sevgilisi ve corul corul alta kaçırılmış kaka ve bu kakaya eşdeğerde kokan otobüs materyali. akabinde utanan hanım mola yerinde otobüsü 2 buçuk saat bekletir, yolcular da normalde dışkılamayan insan türünden olduğu için, bu anormalliğe yüz ifadelerinden akan boklarla tepki verir. sadece hıyar ve yumurtayla bitmez bu 12 saatlik yolculuk bebişler...

ürün adı gibi anılan markalar

(bkz: baygon)

alinin ata bakması

"alinin bakması"* alt kümesini kapsayan kümedir.

kızların yakışıklı erkek görünce verdiği tepki

ssschhhhh...

ateistin kapısını çalıp tanrı misafiriyim demek

hangisinin dayaklık olduğu paradokstur.

golgi cisimcigi

hücrenin, salgı, paketleme* gibi lojistik departmanını görev edinmiştir.

aç karına çay sigara içmek

(bkz: oh yeah)

direksiyon sınavı

eğer 19. sıradaysanız, beklemekten, heyecandan altınıza sıçacağınız sınav.

bira içerken poz veren ergen

fotoğraflarının face'e atmasıyla da apaçi kardeşlerinden "qardeshm süpr chikmissn" gibi yorumlar alacak olan apaçi.

apaçilerin sözlükte takılmamaları

takılmasınlardır.

enya

(bkz: song for ireland) müthiştir.

günün ilk ışıklarıyla telaş içinde ötüşen kuşlar

bizim papağanı da azdırıyo pezevenkler.*

üçüncü boğaz köprüsüne verilebilecek isimler

michael jackson bridge.

çocuklar duymasın ın yeniden çekilmesi

havuç kelimesi demode olmuştur, havuçluktan çıkılmıştır. zaten patatese benzenilmiştir git gide.