bugün

entry'ler (21)

teröre lanet okuyup berkin elvan ı savunmak

ülkemizde duygu sömürüsü yapmayı seven bir kesim var. ve yapılan bu duygu somurusuyle de bugün bu ülke de dikkate alınmayacak aslında olması gereken ve olan her şey gündeme taşınır oldu. insanlarin görmediği tek şey olanların hiç birinin sebepsiz yere olmadığı. kimse boş yere ölmedi bu ülkede. insanlar bi sunu sorsun kendilerine o yaşta çocuğun elinde sapanla yüzünü örtüp sokaga çıkmasi neyin nesiydi? ve asıl soru su ki o çocuğun ailesi nasıl bir aile ki o yaşta çocuğu olayların arasına salabiliyor. bence kimse burda kalkıp maval okumasin o çocuğun ölmesinin tek bir sorumlusu var oda ailesidir.
bunu yazdım diye beni ak parti yanlısı sanacak gerzekler elbetki 'olacak ki bir önceki entry de bunu cok açık gördüm. konu tayip erdoğan yada ak parti yanlısı olmak değil. burda konu insanların sorumsuzluğu. sadece gözünüzü açın ülkede her olan olayda ilgi odağı tayip oluyor ve bunu yapanlar yine ona karşı olan insanlar ki oda bunu istiyor. bu zihniyet böyle devam ettikçe bu ülkede hiç bir şey degismeyecek.

bir buzluktan çıkabilecek en garip şey

araba anahtarı.
ev arkadaşım anlam veremediğim bi sebepten dolayı duzenli olarak anahtarlari buzlukta bırakıyor. anahtarı bulamadığımız her an ilk baktığım yer buzluk.

paraları onlarca kitap almaya harcamak

yapılabilecek en anlamlı şey.

çalışmadan ayda 700 lira ile geçinen öğrenci

götü rahata alışmış böyle yaşamakla ovunebilen ogrencidir.

kendi gibi düşünmeyenleri dışlayan insan

hata onda değil ona kendini bu kadar zeki hissettiren insanlardadir. onları kendi ortamlarinda inceleyip kabuklu yemiş atmamalisiniz.

sevgilinin bikinisini boklu görmek

kızların pembe sıçmadığına dair ender bulunan kanitlardandir.

stv deki film isimleri

karısının kuzenine yan gözle baktigi için kör olan adamın ibretlik sonu.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

söyleeee nerdesin bal, artık benlesin ballll.

unutmak

unutmak her defasinda en başından başlamaktir aslında. çünkü aslında unutmak sadece kısa sürelide olsa aklındakini hafızanın bir kosesine saklamaktir. sonra bir rüyayla yada burnuna calinan bir parfüm kokusuyla saklandığı yerden geri çıkar sonra tekrar unutursun. böyle devam eder gider.

zenginlerin yapamadığı fakirlerin yaptığı şeyler

simit-ayran
bunun tadını asla bilemeyecekler.

vizeler

her sınavdan sonra finallerde geçerim ümidi veren ama çoğu defasinda geçilemeyen sinavlar bütünü.

çaresizlik

son umudun da kaybedildiği ve artık tamamen bi kurtuluşun beklendiği elden hiç bir şeyin gelmedigi durum. ve böyle zamanlarda insan her nedense yalnız kalmaya mahkumdur.

özel mesaj aldığında heyecanlanan insan

bu insandan zarar gelmeyeceğinin kanıtıdır.

devlet bahçeli

bugün bu ülkede eğer hala ülkücüler sokağa inmediyse ışte bu adam sayesindedir ve saygı duyulmasi gereken bir insandır.

detaycı olmak

mutsuzluğun baş sebebidir. detaylara çok takılan insan çoğu zaman olaylardan kendini üzecek bir şey çıkartır.

27 yaşında erkek 19 yasında kız

Farklı istekler farklı beklentiler çıkar ortaya ve bu kesinlikle bir tarafın canini sıkar. Yani kısacası olması bence beklenilemez.

okuyacak kitap bulamamak

Okuyacak kitap bulamamak büyük bir saçmalık ve kitap okumaya Useniyorum demenin farklı bir yoludur. Şayet kitap okumaya yeni başlayacak bir arkadaşa tavsiyem polisiye kitap okumasidir. Çoğu arkadaşıma böyle böyle kitap okumayı sevdirdim. Başlangıç olarakta agatha christie'nin herhangi bir kitabı olabilir.

otobüste yaşanan tuhaf durumlar

Bir gün otobüste cok sevdigim bi kitabımı unutmuştum. Otobüsten inince geldi aklıma, otobüsün arkasından koştum arka kapısından içine resmen atladım. Benim açımdan değil ama o an otobüste olanlar için gayet tuhaf bi durumdu.

aşık olmak

En başında mutluluk, huzur. Sonrasında sıkıntı, acı. En sonunda uzun süreli yalnızlik. Düzen böyle yürüyo.

dersi olduğu halde okula gitmeyen üniveristeli

Kesinlikle düzenli sevgili yapmıştır. Bu zamana kadar gördüklerim hep boyle bi algiyla yaşamakta.