bugün

Tabi lan manyak mısın.
Ruhlar aleminde yasamıyoruz sonuçta dimi.
Aşk yoksa bu doğru olabilir bi ihtimal.
hiçbir insan ambalajını beğenmediği şeyin içini merak etmez.
‘Doğada rastlanan her taşın altına bakılmalıdır; çünkü gerçeğe bazen caddelerde değil patika yollarda rastlanır.‘

bacon amcamıza kulak verin.
dış görünüş yüzünden kariyerli eğitimli zengin kadınların ilk okul mezunu adamlarla seks yaptığını gördü bu gözler. bu ilk okul adamların artısı neydi para mı hayır asgari ücrete çalışıyorlardı entelektüel bilgi mi pek sanmıyorum bir erkek olarak 10 dakikadan fazla muhabbet etmezsiniz. geriye sadece yakışıklı olmaları kalıyor. ama mesela mikrofon alarak sorsak kızlara eğitim kariyer para entelektüel bilgi derler. aslında ben böyle diyen kadınlara kızmıyorum buna inanan erkeklere kızıyorum.
Hiç mi kendilerini sevilmeye değer görmüyorlar anlamıyorum.
görünüşüyle ağırlananlar fikirleriyle uğurlanırlar. yazın bunu bi kenara.
doğruya doğru. hiç kimse ben dış görünüşe önem vermiyorum demesin abi.

herkes kendi yanına yakışacak birini ister.

akşam eve gittiğinde güzel bir yüzün kapıyı açmasını ister.

yatakta güzel/yakışıklı birinin ona dokunmasını, öpmesini ister.

iç güzelliği hikayesini kimse okumasın. yalan dolan..
ben buna inanmiyordum. 100 kiloyken diyordum ki ya gelen karakterime gelsin beni seven bole sevsin kimse icin degisemem vs. sonrasinda kilo verdim. zamaninda yuzume bakmayan adamlar dmden hunharca yuruduler. (ister istemez bir got kalkikligi oldu tabi.) hala hersey dis gorunus degil. sizi seven birine ya sole mi olsan deseniz sizin icin dis gorunusunu degistirebilir. ama adriana limaya gidip beni sev diyemiyorsunuz misal. ilk adim icin evet ne yazik ki onemli.
şöyle ezik ezik başlıklara yazmak istemiyorum ama bu tip entryleri girenlerin çoğu erkek olduğu için yazmakta mecburum.

bir insan güzel/yakışıklı olduğu için toplum tarafından el üstünde tutulmaz. topluma verdiği artı değerler sebebi ile tepeye çıkarılır. bu kadar. işsiz güçsüz, bozuk bir zihin yapısına sahip güzel bir insan toplumdan dışlanır zaten.

genel manada buraya yazanların en büyük problemi de karşı cinsle sex yapmama.
kızlar eş tercihlerinde erkeğin maskülitesine ve güçlü psikolojik yapısına bakar. kızları azdıran başlıca faktörler bunlardır. ardından mal varlığı ve tip gelir ki masküliteye sahip değilseniz bir anlama geldiği de yok bunların. sizin en büyük probleminiz ise psikolojik anlamda zayıf olmanız.

her neyse gerçekten böyle başlıkları kızların açması falan gerekirdi. günümüzde erkekler öyle bir şekilde kız gibi yetişiyor ki, durum git gide korkunç bir hal almaya başladı.
erkek gerektiği yerde işci, mühendis, asker, polis, bilim adamıdır. medeniyet erkeğin omuzlarının üstündedir. estetik olmak gibi bir kaygısı olmamalıdır.
şu boktan kafa yapısından çıkmadığınız sürece bir bok olamazsınız.
Evet dış görünüş hayatın bir çok alanında önemli işe alınırken ,bir ilişkiye başlarken her zaman bir anahtar olmuştur ama o kapıları açan başka anahtarlar da var önemli olan kapının kilididir. Şunu da unutmamak gerek başka anahtarla açtığınız o kapılar bir gün kilit tutmayabilir o yüzden uyumlu olana yönelmek gerek hem iş hayatında hem eş seçiminde mutlu olmak için.
hayattan bir iki sille yiyen herkesin farkına vardığı gerçektir.
Aristotle: Personal beauty is a greater recommendation than any letter of reference. (Türkçesini bulamadım).
Bunun doğru olmasını en çok erkekler eleştirir. Ama hiçbir erkek dış görünüşü iyi olmayan biriyle duygusal ilişki yaşamak istemez. Paradoks.
Her şey ayrı yazılır, bu birrr.
ikincisi hiç görmeden kalbimizi nasıl hızlandırıyor bazı insanlar bu ikiii.
Zeki insanlar her zaman daha çekicidir, bu üççç.
Sapyoseksüel değilim ve görünüş anlamında tek beklentim eli yüzü düzgün olsun, bu dörttt.

Yani her şey değil. Ama hiç önemli değil diyene de koskoca bir s*ktir çekebilirsiniz.
Evet dış görünüştür. Kızlar sözde entel, karakterli vesaire diye sıralarken özde dış görünüşünü beğenmediği tipsizi erkek yerine koymaz. Ya kullanır, ya kız arkadaşlarından farksız olarak görür, "ama ben seni arkadaş olarak görüyorum" klişesi bu yüzdendir.
efendim rusların bir lafı vardır:

Bir yere girdiğiniz zaman kıyafetlerinizle karşılanır, düşüncelerinizle uğurlanırsınız.

Bu sebepledir ki; evet her şey dış görünüşle başlar.
Herşey değildir ama ilk intiba için çok şeydir. Insan sevdigi şeylerin hepsinde aslında bir güzellik gördüğü için sever. Bunun dış yada iç olmasının farkı yok hep güzelliğin peşindeyizdir.

Ama sonra önemli olan bunun altını doldurabilmenizdir. Altı boş kalırsa güzel bir biblodan farkınız olmaz.

(bkz: şeyma subaşı)

Fight club'ta dediği gibi:
" popüler kültür bize, birşeyin kabı güzelse içinin de güzel olduğunu sanmamızı öğretti."
(bkz: her şeyin ayrı yazıldığı gerçeği)
tabi ki dış görünüştür. geçen dolmuştayım, çok kalabalık ama ben ve bir tane yanımda ortalama üstü yakışıklı çocuk oturuyor. ayakta da yine ortalama üstü güzel kızlar var. parayı uzattım rica etsem bir kişi uzatır mısınız diye. 3. söylememde lütfetti, güya duymadı. tam o sırada da yanımdaki çocuğa başladı yavşamaya, ayyy ayağınıza bastım galiba acıdı mı özür dilerim yaptı gerçekten hata yapsa özrü ağzına almaz.

bu arada ayağa basma falan yok ha maksat muhabbet açılsın. madem bu kadar muhabbeti seviyosun alsana benim bir kişiyi deminden beri bağırıyoruz uzatır mısınız diye.
yaşamın bedende değil de ruhta olduğunu fark ettiğinizde, artık ölüm yoktur, sadece bedenden kurtuluş vardır.
ruhumuzda ölümün ötesinde bir şeyler görürüz. içimizde neyin ölümsüz olduğunu anlayabiliriz.
her şey.

bknz:
görsel
Özünde herkes sakatattan ibarettir. tabi ki dış görünüş.
her şey tahammül bence. Gerisi yalan dolan.