bugün

entry'ler (16)

evlenme baskısı

Vazgeçilmez çevre baskısının alt dallarından biridir. Rayında giden birçok ilişkiyi bitirmiş, bitiren, bitirecek geleneğimiz.

diziay

Sinemapol ekibi tarafından hazırlanmış yabancı dizi-film izleme sitesi. Tasarımlarını biraz inceleme fırsatım oldu. Arayüz olarak benzer temalar bulunmasına rağmen sosyal ağ yapısıyla temiz bir script ortaya çıkarmışlar. 1080p kalitede yükleme yapıyorlar. 150 civarında dizi yüklemişler. Reklam tıklamaktan sıkılanların siteye göz atmasında fayda var.

mythologian net

Yunan mitolojisi başta olmak üzere dünya mitolojilerini, eski inanışları ve şehir efsanelerini detaylı bir şekilde anlatan web sitesi. Ayrıca bazı televizyon dizilerindeki pek bilinmeyen yaratıkları, tarihi olayları ve kahramanları ele alan yazılar da mevcut. Vikings'ten Ragnar Lothbrok ve Da Vinci's Demons karakterleri de bu makaleler arasında. ilgilisi için takip edilesi bir kaynak.

sinemapol

1080p film-dizi izleme olanağı sunan, reklam tıklamaktan bıktığım şu günlerde, Game Of Thrones keyfime keyif katan internet sitesi. Türkçe dublaj filmler ağırlıkta olmasına rağmen gayet iyi iş çıkartıyorlar.

istanbul ritim tiyatrosu

Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi'nde izleme fırsatı bulduğum, tiyatro sevenlere farklı bir bakış açısı sunan tiyatro topluluğu. Ritim ve tiyatroyu gayet başarılı bir şekilde harmanlamışlar. Biletlerin bu kadar çabuk tükendiği böyle oyunları görmek mutluluk veriyor insana.

iikidodun com tr

Reklam kokan hareketlerden hoşlanmam ama ilk kez hediye alışverişi konusunda memnun kaldım. Yukarıdaki yorumları gördüğümde ise yalnız olmadığımı anladım. Yılbaşı ve doğum günü gibi özel günler için hediye arayanların, bir göz atması gerektiğini düşündüğüm güzel bir alışveriş sitesi.

magic johnson

Benim için, basketbol tarihinin en büyük 2. oyuncusudur. Nba yorumcusu olarak kariyerine devam etmektedir.

nexus 7

amerika' da artık üretilmeyeceği söylenen bazı modeller, türk telekom tarafından satışa sunulmuştur. Satın almayı düşünenlere hem fiyat hem de kalite açısından biraz daha beklemelerini tavsiye ettiğim tablettir.

ankara

uygun bölgelerinde fındık tarımının başlamasını merakla beklediğim kenttir. Sanayi ve tarım atılımları açısından hala yeterli ilgiyi görmeyen güzel başkentimizdir.

sevgili

unuttuklarımızı hatırlatandır. Güvenmediği insana bu şekilde seslenen her birey, pişmanlığını derinde yaşamaya mahkumdur.

ultrasurf

kaspersky güvenlik programı tarafından virüs uyarısı verebilen programdır. Daha fazla geliştirmeye ihtiyacı vardır.

ceren

kırgız türkçesi'nde kızıl anlamına gelen bir sözcük.
kaynak: manas destanı (w. radloff) ve kırgız kültürü ile ilgili tespit ve tahliller.

gece yapılması insana huzur veren şeyler

Tercih edilen bir içeceğin eşliğinde beethoven dinlemek. Huzurun bulaşıcı olduğunu da unutmamak lazım. Doğru insanlarla doğru yerde ve zamanda olmak da çözüm olabilir ama "doğru" tanımı değişkenliğini koruyacaktır.

sözlükten silinme sebepleri

Listesine yeni maddelerin de eklenmesi gerektiğini düşündüğüm sebeplerdir.

sözlük formatı

uyulmasi gereken kurallar bütünüdür. gayet açık ve net şekilde ifade edilmiş bilgiler bütünü. Bu yeni çaylaklık sezonumda daha bir detaylı incelinesi.

çaylaksınız

yazar olmak için kalitemden ödün vermeyeceğim süreç.