bugün

entry'ler (38)

şeriat vs laiklik

" fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.” Mustafa Kemal noktayı koymuş üzerine ne desek boş.

islam dünyasının ihtiyacı olan nedir

Bizimde reform yapmamız gerekiyor, arkadaş bir ayetin 100 çeşit anlamı olmaz ki, Ahmet okuyor adamı öldürmeliyiz diyor, Mehmet okuyor sakat bırakmalıyız diyor, Hüseyin okuyor yok ya serbest bırakalım yaşasın Allah affedicidir diyor.

Herkesin anlayacağı basit abartılmamış insan ürünü anlamı, yorumu katmadan saf halini aktaracak şekilde olmalı , dünyanın en tehlikeli silahı dindir ve insan yorumu ile manipüle edilebilir, bunu engellemek lazım.

Yakında örneklerini gördük generali, emniyet müdürü,askeri bir tane sümüklü ağlak pezevengin burnunu sildiği mendili yerken yakalamadık mı ? Hangi dinde böyle bir saçmalık var? yarın bu dangalak gibi biri çıksa bile insanların inanmayacağı hale getirilmesi için nasıl bir reform gerekiyorsa yapılmalıdır.

he bana kalırsa ben bir tanrı olduğuna inanıyorum fakat, aramızdan birini seçip bir mağarada tüm insanlığa söyle! bunlar bunlar benim emirlerimdir diye kısıtlı şeyler anlatacağına inanmıyorum, bir tanrı varsa bizimle irtibata geçeceğine inanmıyorum. Her şeye kadir bir tanrı kendi emri için aracı tutacak ta onu da gizli gizli anlatacak ta, o anlattığı kişi kendi emirlerini manipüle etmeyecek.

televizyon dizileri eroindir

bu dahil bütün genellemeler yanlıştır, eroin falan değildi ha dizi izlemişsin ha oyun oynamışsın bir şekilde vakit geçiyorsun, görende hepiniz mesai sonrası evinizde ailece dünya tarihi, sanat tarihi falan okuyorsunuz sanacak.

şerait istiyorum çünkü

çok ilginç bir şey söyleyeceğim, facebookta gezerken tanıdıklarımdan bir kaçının profillerini incelerken fark ettim ki, adamın adı serhat elemanı tanıyorum analizim şu;

serhat gerçek hayatta ;

1- alkol gırla amk geceli gündüzlü bağımlı derecesinde
2- adam evli her gece kaçak et kesiminde, karı görünce eli sikinde
3- illegal yoldan para kazanıyor fatura satıyor olmayan şirketler üzerinden

adamın paylaşımlarına baktım, zaten koyu evetçi ama daha ilginç olanı paylaşımları , RTE logosu altında şeriat güzellemeleri, idam güzellemeleri, ayetler vs.

sizde kendi çevrenizde bire bir tanıdığınız insanlarda bu iki yüzlülüğü görüyorsunuzdur ve bir iki değil bu çoğu böyle gerçekten. bu pezevenge şeriat gelse ilk bunu idam ederler haberi yok piçin.

erdoğan a din tüccarı demek

ne saçmalıyorsun, elinde kuran sallayarak miting miting dolaşmadı mı? 2 lafından biri ezan kuran din ya allah vs, değil mi? her ülkede muhafazakar partiler var ama böylesi görülmedi, neden çünkü din sömürmek bunu gerektirir.

ateistlerin inananlarla bitmeyen derdi

dini siyasete alet edip cahil insanları kandırıyorlar ne yapalım susalım mı ?

harran a rte putu dikilmesi

tank durdurması da ata binmesi gibiydi.

atiba hutchinson

beşiktaşlı abartmasının tipik örneğidir bir diğeri için bknz : oğuzhan özyakup

türbanlı bir bayanla evlenir misiniz anketi

evlenmem itici geliyor, büyük bir bölümü psikolojik baskılar sonucu yada yetiştirildiği çevrenin dayatması sonucu kapanmış oluyor, dolayısı ile psikolojik olarak yaralılar, küçük yaştan beri bu dayatmalar yüzünden anlaşamayacağımızı düşünürüm.

peygamberin evinde fazla oturmayın diyen allah

Aslında gönderseymiş bir tablet, aylık günlük updatelerle duruma göre vahiyler indirseymiş keşke, kitap sabit 1400 yıl önceki koşullar durumlar için geçerli içinde penguen yok haram mı helal mi belli değil, kuzey kutbunda adam nasıl oruç tutacak belli değil, sorulara göre direk vahiy upload ederdi , okurduk. Birde herkes bana inansın takıntısı var, e gel bi görün 2 dk tüm insanlara ki yapabilir mantıken. herkes inanır gavuruda müslüman olur tüm dünya müslüman takılır savaşlar biter, ama yok görmeyin bilmeyin ama bana inanın.

deniz gezmiş in idamını savunuyorum

banka soyguncusu, ulu orta sivil insanların olduğu yere el bombası atabilecek derecede terörist, ama düşünceleri bık bık bık , lan neyin düşüncesi adam bomba atıyor sivil falan dinlemiyor, silahlı banka soygununa gidiyor önüne geleni öldürecek. Sanki adam evinde oturup düşünürken polisler yaka paça alıp götürmüşler, işkence etmişler gibi masumlaştırmayın.

günün şarkısı

Flört - rasta baba

http://www.youtube.com/watch?v=YqwgeVeOIpI

türkiye nin matrix deki devasa bir glitch olması

Eğer bir matrixte yaşıyor isek dinler virüstür.

en son alınan iltifat

çok tatlısın, yakışıklı değil tatlısın, tatlısın, tatlı , yani açıklaması giderin var da çokta şeetme

80 kilo kızın instagram kullanması

Hatun dediğin ele gelecek diye bir gerçek var, ne öyle 45 kilo kız mı olur (bkz: *)

imam hatipleri eleştiren cahil

Din fanatiği bir ülke olmasaydık ne olurdu acaba çok merak ediyorum, arap fetişi olmasaydık ne olurdu acaba?

arda turan

"bırak sporu bizim sevme kültürümüz yok. biz sevme kültüründen uzak kalmışız." diyor arda bey , bu kültürü 15 senede senin "meşajını aldım bende evet diyorum" dediğin parti ekti bu ülkeye, nefret pompaladı, kin pompaladı defalarca kutuplara böldü ülkeyi kör cahil adam seni.

online kadınlar neden mesaj atmıyor

yazık la kimin çocuğuysa(bkz: *)

hayır diyenlerin hayır demek için nedenleri

Bu adamlar seçim öncesi "bizi seçerseniz rejimi değiştireceğiz, başkanlık sistemi getireceğiz" dediler mi? demediler halkın devleti yönetin diye verdiği oyu kafalarına göre rejim tartışmasına sonrasında da seçime götürmek neresinden bakarsan bak doğru değildir,

görüyorsunuz ki evet çıksın diye yapılmadık maymunluk kalmadı, hollanda, almanya örneklerine çok güldük bilesiniz,

tek bir adama ve çevresindeki (kızı,damadı,oğlu vs.) insanlara ülkenin kaderini,geleceğini teslim etmemek için (HAYIR).

referandumdan hayır çıkarsa olacaklar

%60-65 bandında evet çıkacağını düşünüyorum,bu ara durumlar eşit olsa bile seçime kadar şuan yapıldığı gibi müdahale edilip birlik,beraberlik,tüm dünya bize karşı,kıskanıyorlar,başkanlık gelmesin diye yapıyorlar jargonları ile şuursuz halkımızın en büyük tetikleyicisi olan ezileni kollama ,mağdurun yanında olma duygusunu sonuna kadar sömürüp, sonrasında pişkin pişkin balkon konuşmalarında biz biriz beraberiz türkiyeyiz nutukları atılacaktır.

Şehirlerin işlek caddelerinde doblolu abiler mehter marşı çalacak o gece rahat uyuyacaktır, şuursuzca "reis" sloganları atılacak, facebooktan canlı yayında başta abd,hollanda olmak üzere tüm dünyaya meydan okuma ritueli yapılacaktır.

benim bu manzaraya tahammülüm kalmadı dostlar, insan gibi gidip oyumu kullanacağım, HAYIR' ı taa anasının amına kadar basacağım.

(bkz: bilmem kaç milyon yıllık evrende akp dönemine denk gelmek)