bugün

entry'ler (25)

siz eksi verdikçe akp yi yerden yere vuracağım

akp'nin yerden yere vurulduğu entry eksileniyorsa söylenecek tek şey vardır; güneş balçıkla sıvanmaz.

başkaları ne der korkusuyla doyasıya yaşayamamak

bazen ve malesef olmak zorunda olandır. olduramamaktandır.

memurun iş güvencesinin kaldırılması

kesinlikle desteklemediğim çalışma.

memur değilim, ailemdede kimse memur değil ayrıca işini düzgün yapmayan memurlardan bende çekiyorum fakat bu yasa çıkarsa tüm memurlar işini düzgün yapacak diye birşey yok. çünkü, zaten yazıldığı gibi, torpille girip, örgü örerek şef, müdür olmuş insanlar söz konusu ve bu kişiler kpss ile girmiş çalışkan gençler sırf kendi koltuklarını sallamasın diye onların yolunu kesmeye çalışabilir. ayrıca kadrolaşmada çok büyük bir artış olur. doğru yerlere atanacak iktidar partili müdürler, kendi yandaşları veya akrabaları için çalışkan memurları işten çıkartıracaktır.

ders çalışmaktan nefret etmek

okul bitip iş hayatına başlayınca 180 derece değişen duygu. keşke ders çalışsaydım dersiniz genellikle.

2500 derste ingilizce öğrenememek

amaç öğrenmek değilse, ders sayısı 25000 de olsa farketmez. o yüzden kişinin kendisinden şüphe etmesine gerek yoktur. ayrıca dil öğrenmek birazda kabiliyet, yetenek meselesidir. bazısı 2500 derste öğrenir, bazısı 25000.

kredi kartıyla kapı açmak

film klişesi olmasına rağmen aslen gerçek bir olaydır. anahtarı unutmak suretiyle 2-3 defa açmak zorunda kalmışımdır.
bu olayda kilit dilinin yerini tespit etmek önemlidir.

sözlüğe fotoğraf koyup kız bekleyen abazan

facebook gibi bir sosyal paylaşım sitesini çöpçatanlık sitesine çeviren ya da en azından o amaçla kullanan zihniyetlerin yapacağı eylem.

cl gruplarında en çok puan alan türk takımı

ne farkeder ki? ülkeye gelmiş bir cl kupası yok sonuçta.

lucid lynx

kurulduktan sonra ati ekran kartının sürücüleri ile ilgili problem oldu. ati 10.5 sürücüleri kurularak rahatlıkla giderilebiliniyor bu problem.

en iyi film müzikleri

gortoz a ran - black hawk down
barra barra - black hawk down

football manager 2010

başarısı bilinen taktiklerle değilde, takımı kendi istediğim şekilde oynatarak başarılı olduğum oyun. ha kendi taktiklerimde, tavsiye edilen 4-3-3'e benzemekte. ilk oynattığım taktik, dc dc wbl wbr dmc mc aml amc amr st şeklindeki 2-3-1-3-1'di. şimdi, dr dl dc dc mc mc amr amc aml st şeklinde 4-2-3-1 ile oynatıyorum. mc'lerden biri advanced playmaker, diğeri box to box midfielder. amr/l inside forvet, amc trequartista. st ise advanced forward. başarılı mı? evet bence başarılı ama en önemlisi takım benim istediğim gibi oynuyor.

turkish cristiano ronaldo

yazık ya. insan kendi benliğinden, karakterinden bu kadar mı utanır.

müslüman halkı laiklik rejimiyle yönetme çabası

87 yıl tam olarak alışmalarına yetmemiş gözükmektedir. umuyorum, 100 yıl yeterli olacaktır.

inci kefali

latince adının chalcalburnus tarichi olmasının sebebini, bu balığı ilk kez bilimsel sınıflandırmasını yapan bilim adamının* türkiyedeki yardımcısının isminin tarık olmasıymış diye duymuştum.

derse gelmeyen hocayı aramaya giden öğrenci

gereksiz davranışlar içinde bulunan insandır. derse gelmeyen öğrenciyi çağırmaya giden hoca olmadığına göre derse gelmeyen hocayı aramaya giden öğrenci de olmamalıdır.

fm 2010 daki genç yetenekler

mc için (bkz: jack rodwell)
gk için (bkz: alphonse areola)
dc için (bkz: danny wilson)

sevgiliyle telefonda konuşurken sesi değiştirmek

bazende karşıdaki sevdiceğin olduğu için daha kibar, daha ince bir ses tonuna geçiş yapılır.

simon kjaer

football manager 2010'da alınabilecek taş gibi defans oyuncularından biridir. hangi takıma alırsanız alın, aldığınıza pişman ettirmez.

rafael benitez in türkiye de çalışması

mourinho'dan önce gelip fenerbahçe'ye türkiye kupasını aldırırsa, mourinho'nun ciddi nefretini kazanır bence.

türkiye nin en büyüğü fenerbahçe

"hangi konuda?" diye soracağım önermedir.