bugün

entry'ler (12)

fenerden 6 gol yeyip büyük olduğunu iddia etmek

Fenerbahçe'nin hayal edemediği kupaları müzesine götüren takımım. Fenerbahçe ile kıyaslanması bile hata

istanbul üçüncü havalimanı ihalesi

Yeni havalimanı yolcu taşıma ihalesini Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu kazandı. ihaleyi kazanan konsorsiyum gerekli onayların alınmasından ardından, havalimanı açılış tarihinden itibaren 10 yıl süreyle, istanbul'da oluşturulacak 18 hat üzerinde 150 otobüsle taşımacılık hizmeti verecek. (alıntı)

football manager 2018

Dün itibari ile oyunda 3. yılımı bitirdim. Evet transfer yapmak zorlaşmış özellikle gözlemci raporları ve analiz raporlarına ulaşmak çok zor. Galatasaray ile 3 sezonda 3 lig kupası 2 Türkiye kupası gördüm ilk sene UEFA da ön elemede elendim. Sonraki iki sezon şampiyonlar liginde gruptan çıkmayı başarıp son sene çeyrek finale kadar geldim. Ne yazık ki oyun hep aynı sıradanlıkla devam ediyor hep belli bir süre sonra çok kolaylaşıyor. Ligde 10-15 puan arası farkla şampiyonluklar gelmeye başlıyor. 3. sezon sonu Fener küme düşmekten kurtulamadı.

derin galatasaray

Ülke sınırlarını aşmış artık uluslararası çalışan örgüttür. Bu kuranın başka açıklaması olamaz. Etkisini sadece ve sadece Fatih Terim takımın başındayken göstermektedir.

faizlerdeki yükseliş

Doların artışı ile karşılaştırılması hatadır. Birbiriyle bağlantılıdır. Faizlerin artmasının sebebi dolardaki ani yukarı doğru hareketlenmelerdir.

let s talk in english

iş mülakatlarında sonlarına doğru kurulan bir cümle. ingilizce seviyeniz ne kadar iyi olursa olsun bu cümleyi duyduktan sonra hafif stres yaşamamak elde değil.

yerli malı

Ekonomimizin bu denli dışa bağımlı olduğu bu günlerde artık desteklenmesi gerekmektedir. Türkiye son 15 yılda kendi kendine yetebilen nadir ülkelerden biri konumundan dışa bağımlı bir ülke haline geldi. Artık temel besin gıdalarını bile ithal eder olduk. Eti dünyanın bir ucundan ülkeye sokar olduk.

ilk buluşmada çiğ köfte yiyelim mi diyen kız

Tatlı kız. Severim onu çünkü çiğ köfte candır.

sevgilisine prenses gibi davranan erkek

Bir müddet sonra pişman olacaktır. Gösterdiği değerin karşılığını bulamayacaktır. Karşısındaki her saniye bir adım daha uzaklaşacaktır.

18 yaşında yerli anakart yapan genç

Başarılarının devamını dilerim. Yolun açık olsun meslek liseli

loris karius

En ufak hatasında linç edileceğine olan inancım tam.

doların 7 lirayı geçmesi

Daha önce olmuştur. En kısa sürede yine olacaktır. Fazla söze gerek yok (ytd)