entry'ler (34)

muharrem ince nin ayasofya da cuma namazı kılması

Vakit namazlarında da gitmeli ve ibadetini tam bir teslimiyetle yapmalı. Allah kabul etsin.

bir yazara atılabilecek en uygunsuz mesaj

Uyudun mu?

whatsapp ta 10 dakikadır yazıyor olan kişi

Muhtemelen yazıp yazıp siliyordur.

sevgiliyle sabaha kadar telefonda konuşmak

Anlamsız bir çabadır. Karşı tarafı da kendini de sonraki günden mahrum bırakmaktır. Gece sevgiliyle birlikte geçirilmiyorsa özlemle geçirilmelidir.

https://www.kuduriyeduasi...gosteren-10-onemli-detay/

kültürlü kız bulmanın zorluğu

Zor değil. Nerede ve ne niyetle aradığınıza bağlı. Çoğu zaman burnunuzun dibinde.

5 yaşındaki kızına zorla sigara içiren anne

Sigara sağlığa zararlıdır. Sadece beden sağlığına değil, ruh sağlığına da zarar veriyor.

cinsellik olmadan aşk

"Olur" diyenler kendi sözlerine inanıyorsa ben çoktan "tamamım!"

cinsellik olmadan aşk

cinsellik olmadan aşk

kadının erkeğin elinin kiri olması

"zülfün görenlerin hep bahtı siyah olurmuş
tek zülfünü göreydim bahtım siyah olaydı." diyen şairin bu konuda ne düşündüğünü merak ettim şimdi. acaba "tek zülfünü göreydim kirli olaydı elim!" der miydi?

bir şii ile sünni evlenebilir mi sorunsalı

öğrenci, din kültürü öğretmenine sorar: "hocam, 'yes' demek caiz mi?"
Hocanın cevabı: "herılt yani!"

aşk bir cisim olsa neye benzerdi sorunsalı

nedense her seferinde "kalp"e benzetilir; ama bence "demir leblebi" benzetmesi daha makuldür. nedenine gelince cevabı şair versin:

"aşk ki kalbe gıdadır, ne yenir ne yutulur.
bir demir leblebidir, çiğneyene aşk olsun."

hastayken terlemek

iğrenç bir olaydır, hastalığın kendisi de beterdir! kendisi yetmezmiş gibi bir de teri var meret hastalığın.

kemalisterin cahil ve mal olması

hadi diyelim "mal"ı kemalden aldınız; peki cahil nerden çıktı a dostlar? bence kemalist arkadaşlarımıza bu ithamda bulunmak biraz zordur; çünkü tanıdığım bütün kemalistler mutlaka bilgin ve aydın oldu.

yazarların cennette isteyeceği ilk şey

oh ne ala memleket? sonsuzluk isterim, bu bana yeter. gerisi zaten gelir. keşke şu cennete ben de inansaydım ve eskisi gibi mutlu olsaydım. ulan bu olayın masal olduğunu anladığım günden beri (3 yıl etti) doğru düzgün uyuyamıyorum be!

bilmem tecelli mi yoksa ki kader

sümmani baba'nın muazzam mısraıdır. beni çok etkiler.

allaha yalakalık yapmak

biri ibadet mi dedi? karşılığı cennet olunca kimin başı secdeden kalkar ki?

tanrıya inanıyorum ama dinleri dandik buluyorum

beni de kısmen tarif eden söyemdir. neden "kısmen" dedim? çünkü din göndermeyen bir tanrı da çok işlevsiz olur; üstelik bu tanrı bir de kendisine iftira atan sözde elçilere müdahale etmeyecek kadar duyarsız. garip değil mi sizce de?

yağmur

aklıma "yağmur sayrılığıma seninle derman düştü." şiirini getiren doğa olayıdır.

arkadan vurma olayı

"arkada durma olayı" ile yakın akrabalığı olan olaydır.