bugün

ben ne zaman görsem erkek kısmı bir kezbanın peşinde helak oluyor, zeki kadınlardan da hummalı gibi kaçıyor.

o yüzden hiç samimi bulmuyorum bu lafları.
kültürlü erkek olmadığı içindir. eli tesbihli gülşen dinleyen adamı kültürlü kız ne yapsın?
kültürlü kız arayıp ayakkabısını baglayamayan kızın peşinde koşan aptal kizla evlenilir abi zihniyeti nedeniyle nesli tükenmekte olduğu için bulunması zordur.
açkııımm beni ne kadar çeviyosunnn... minvalli sözler kullanan kızların artmasıyla daha da belirginleşen gerçektir.
Dogru olan önermedir. Ancak kültürlü kız bulmak isteyen adamın o kızdan daha kültürlü olması gerekir. Yoksa o kızı taşıyamaz. Ezilir. Gerci zaten erkeklerin hepsi birer einstein oldugundan sorun yoktur. *
normalini buldunuz da kültürlüsü kaldı olayıdır.
Aslında bu zorluk sunu da gosterıyor kulturlu erkeklerın de azlıgını. Cunku sızın kultursuz dedıklerınız bu kadar kolay buluyorsa bır erkegı o zaman kulturlu erkekte azdır bulması zordur. Bır de erkek kadından daha kulturlu olmalıdır kulturlu bırını ıstemekle olmuyor o kadından daha kulturlu olmalısın yoksa psıkolojık ve duygusal yonden zarar gorursun ıyı olmaz yanı.
olmadığından zordur belki de. olsa da yesek ama nerde?
Olasi bir zorluktur. Ancak kulturlu kiz ya da kulturlu erkek bulmaya kalkismadan once kendimizi sorgulayip kulturumuzu arttirmaliyiz yoksa zor.
Candy crash oynamayan insan bulmak kadar zordur.
Bu kültürlü kızlar dediğimiz şahıslar ya çok götü kalkık ya da belli etmez olurlar.
Kültür sadakat, beraberinde ilgi alaka,güven getiriyosa bulalım bir tane kültürlü hemen be ya.
tek kriter bu olmadığından dolayı bulunsa bile anlaşılması mümkün olmayan durum. *
Kız bulmuş kültürlü olsun diyor adamdaki lükse bak.

Zordur vesselam.
tıp, hukuk, diş hekimliği ve eczacılık fakülteleri önünde belki bulunabilir.
kimisi için (bkz: nefes alsin yeter)
kimisi için (bkz: olsun olsun kültürlü olsun)
kültür nedir? kime göre hangi kritere göre kültürlü kız arıyorsun önce sen! mutfak kültüründen edebiyata müzik hatta kültür mantarına kadar kültür var saymaya kalksak. benim için kültürlü insan günlük gazete takip edebilen gündemi bilen azıcık da olsun siyasetten konuşabilendir.
hakim savcı olabilmişler arasında kültürlüler vardır, ama gerisi boş diyebilirim.
---entelektüel gıcıklık---

şimdi efenm, önce bizim kültürlü olmamız gerekiyor. yeterince kültürlenince, öğreniyoruz ki "kültürlü olmak" yanlış bir kalıp. zira yeryüzünde, bütün insanların kültürü var ve kültürsüz insan yok. burada donanımlı kelimesi daha uygundur.

---entelektüel gıcıklık---
boğaz kültürü mü idrar kültürü mü açıklık getirilmesi gereken çıkıntılıktır. *
"kültürlü kız arayacak kadar düştün mü biz nefes alsın memesi olsun yeter diyorduk mk." cümleleleriyle toplum baskısına maruz kalacak kişi beyanıdır. ironiler peşini kovalar. E zor tabi.
bu ülkede kezban sayısının artış göstermesiyle birlikte ortaya çıkan durumdur.
kültürlü kız arıyoruz tabii amk. biz kültürlüyüz. ama ülke kezban kaynıyor. moonlight sonatını,franz kafka'yı bilmeyen kızı ne yapalım ?
Tom waits scorpions r.e.m. Dinleyen siyaset konuşabileceğin Kafe'ye gidip tavla oynayacağın değilde Park'ta dergi okuyabileceğin gerektiğinde 1 paket sigarayla saatler geÇireceğim gerektiğinde sabaha kadar iÇip sokaklarda yürüyebileceğim kız bulma zorluğudur.
öncelikle kültürlü bir kız için kültürlü bir erkek olmanız gerekmektedir.

günümüzde* çoğu kızın arkadaşları mesela daha matrix filminden bi'haberken* bu kızların kalkıp da ''işte platon'un şu görüşüne katılmıyorum.'' demesini bekleyemezsiniz. kıza uzaylı gibi bakarlar vallahi. ama kendi gibi bir kızla karşılaştığında muhabbetin dibini bulurlar. aynı şekilde bir kızı yakından tanımak için konuşmanız gerekir ama bir konuşmada kızın kültür seviyesini anlayamazsınız.
kızlar bir erkekten hoşlandıysa ve kültür seviyesi de iyi denecek bir seviyedeyse karşısındaki erkeği küçük düşürmemek için belli etmez, anlamamış gibi yapar. ki çok da iyi yaparlar ama sizin bildiğiniz bir konuyu o da biliyorsa fikirlerini belirtmekten çekinmez.
çevrede çok kız vardır misal çok konuda bilgi sahibi olup konuşmak isteyip konuşacak insan bulamayan.
ha, bunları dedim diye erkekler kördür falan demiyorum çünkü bazı kızları görünce cidden hak veriyorum. bazı kızlar mesela bilmediğini de kabul etmiyor çirkefleşiyorlar. çok kişiyle tartışmışımdır bu yüzden, görüşlerime zıt oldukları için.

uzun lafın kısası; bakmak ve görmek.*
bulması zor ama imkansız değildir. belli koşullar sağlandığında bulmaya bile gerek kalmaz, o kendi gelir.