bugün

entry'ler (29)

anlamadığı halde yabancı müzik dinleyen insan

genellikle şöyle olur bir yabancı müzik dinliyosunuzdur hoşunuza gitmiştir önermek istersiniz;
-bir şarkı var çok hoşuma gitti dinler misin?
+ tabiki ne demek ben müzikleri çok severim geniş bir müzik repertuarım vardır.
şarkıyı açarsınız
+ ay bumuydu bende bişey dinleteceksin sandım.
-hee.. peki sen kimi dinlersin?
+bak mesela demet akalının son şarkısını dinlemelisin çok hoş yada murat boz.
- ....
+ noldu
-...
bişey söyleyemezsin dumur olup kalırsın işte adama nerden başlayıp anlatmaya çalışacaksın ki..
sallayınız efendim bu yüzden.

id

çoğu kişinin sert bir şekilde karşı çıktığı fakat bu güne kadar sarsılmamış olan baba kuramın temelini oluşturur.

babasının önünde kızına tecavüz etmek

id'in acayip bir halidir hastalıktır. çocukluğuna inilmesi gereken ve kapatılması gerekn insandır.

hayal edilen hayatı yaşayamayacağını anlamak

insanın uğrunda çabalayıp ve etrafa bu sinyalleri verip fakat gerçekten olamayacağı hissine kapılmaktır. ama fazla kafaya takmaya gerek yok insan elindekilerle mutlu olmayı bilmeli sevdiğiyle beraberse yükseklere hedef atıf ilişkiyi zehirlemeninde alemi yok. ne demişler 'az şeye sahip olan değil çok şey isteyipte ulaşamayan insandır fakir insan' cümleyi tam hatırlamamakla birlikte ana fikir olarak buydu.

20 maddelik oda kuralı imzalattıran oda arkadaşı

odanın penceresinin açıp havalandırmayacağın bir maddenin olduğu saçma sapan bir uygulamadır, oturup kendi masanda sırf onlar yemek yiyecek diye ders çalışamamktır. beşi birlenip film izlemek istiyosa senin o gürültüyü çekmek zorunda oluşundur bir öneminin olmayışıdır o maddeler karşı çıktığında ise onlarca evrensel ahlak ilkesi olarak öne sürebilecekleri tarzda odaya sonradan geleni dışlama politikasından başka bişey değildir. bu tipler özellikle vize final zamanı odanın içine nerdeyse edecek yatkınlıkta inek tiplerin başıdır.

denize uzak insanlarda medeniyet yok diyen ordulu

şehir ordu, ordunun dereleri.. darbeyle alakası yok hocam yanlış anladınız. memleketi ordu olan bir vatandaşın kendini elit hissetmek için kıçından uydurduğu birşey işte.

ev yapımı yoğurt

tefal yoğurtçum bilmeyen şehirlilerde gidip alıyor yazık bilinçlendirmek lazım.

dakikada 3 kere aşık olan bünye

artık bünye bünye değildir ne gelse kabulüdür.

yılan gibi insan

tısss tehlikeli insandır. heran çıkarı uğruna satabilir ama tatlı dilli ikna kabiliyeti yüksektir bu yüzden tısslayana kadar anlayamazsınız ne yılan olduğunu. başını ezmek lazım

denize uzak insanlarda medeniyet yok diyen ordulu

görgüsüzün önde gideni bayrak sallayanıdır kendi ordudan gelmiştir diğer iç kesimden gelen arkadaşlarının hepsine ben sizden üstünüm imajı yaratmaya çalışan sevgilisine bana leptop almazsan senden ayrılırım diyebilen son derece medeni bir insandır. yaptığı her alışverişi millete çarşı pazar dinlemeden poşetten çıkarıp gösteren dedimya sözüm ona medeni tiptir. kriz sebebidir. bu tip insanların kırmızı bültenle aranmasın aga.

20 maddelik oda kuralı imzalattıran oda arkadaşı

odanın düzeni için üşenmeden askeriye gibi kurallar hazırlayıp altına 6 kişiye imza attırn ve odada evrensel ahlak ilkesine göre yaşamak şartı koyduran arkadaştır. gerçekten sinir bozucudur çünkü bu insanlar kişilikleriyle kendilerini ortaya koyamazlar ve bu tür kural yasaların arkasına sığınırak söz sahibi olmak isterler.

bacaklarını ayırarak yürüyen kızın bakire olmaması

tüm kızlarla kafayı bozup erkekliğine artı özellikler yükleneceğini düşünen şahıstır. bugün oldu hala bunlar konuşuluyo. be ademm işin yokmu da bakarsın oraya ayrıksa ayrık sanane denilesi kişidir.

türk kızları gitsin şişme kızlar gelsin

freuda göre saplantılı bir hayat geçirmiş olma ihtimali yüksektir ve bu güdülerinin doyurulması gerektiği apaçıktır. gerçektende kızlar gitsinde şişmeler gelsin sana da toplumdan soyutla kendini insan içine çıkıp etrafa zarar verme denilesi kişidir.

önemsememek

çok güzel bir silahtır. özellikle sürekli birşey anlatmaya çalıştığınız fakat elinizin boş kaldığı durumdaki insanlara itanyla yapınız çıldırışı göreceksiniz.

seni seviyorum diyince karşılık vermeyen sevgili

sürekli seviyorum deyip sevginin anlamını ucuzlaştırdığını düşündüğü için susan taraftır.

recep tayyip erdoğan ın iq seviyesi

kafasının içinde kırk tilki dolaşıp birininde kuyruğu birine değmediğine göre zeki demekten başka bi çare yok ama keşke o zekasını ülkemizin refahı için kullansa..

her şeyden şüphelenmek

noluyo lan ben bendemiyim yoksa ben nerdeyim ohaaaaa..

fethullah gülen hoca efendi hazretleri

kemalistlerin din düşmanı olduğunu düşünmektir fetullahçı olmak. kemalistlikle fetullah gül arasında o ince bağı kurabilmektir fetullahçı olmak. zira bunun ayrımında olunamadığı için sinirciklerinizin yıpranmaması için fazla muhatap olunmaması gereken bir tür akımdır diyebiliriz. bu arada fetoşun kitabını kurandan çok okuyan bir nesildir bunlar ya lütfen ama ayrımına varın artık denilesi kişilerdir.

üniversiteli kızların yüzde 95 i bakire değildir

henüz yollu olmayan kızlarla tanışma fırsatına hiç nail olamamış yollu yolluyu çeker hesabından bir tür ilişki yaşayan, veren kız arayan bu sebepten ötürü de dünyayı sadece onlardan ibaret sanıp üniversiteleri kerhaneye benzeten varlıktır. üniversite eğitim kurumudur yetişkinler vardır isteyende istediğini yaparda bu başlığa bakıldığında ozaman üniversite okuyan erkeklerin yüzde 80'i de pezevenktir diyesi geliyor insanın. bakınız hiç oldumu şimdi? sürekli kızlarla uğraşan bu mantığıda anlamıyorum gerçekten madem öyle yatma kardeşim zorlamı yaap dedi sanki hatun. şöyle olası bir durumu da göz ardı etmemek gerekir çevresindeki arkadaşlarına birçok veren kız vardır kendinin yüzüne bakılacak hali yoktur kimse vermemiştir o da hıncını genelleme yaparak (kendi kardeşinin, bacısının, akrabasınında birgün üniversite okuyacağını düşünemeyerek) çıkartmıştır. ama ona sorsanız kardeşi en önde namusludur ayrı dava. bu tüden düşüncelere sahip olan arkadaşlarının duygularına da tercüman olmuştur. yazık felan filan.. şaka türü insanlardır uzak durulması gerekir gözü dönmüş olma ihtimali vardır.her hatunun alnında 'verici' yazdığını bile görüyor olabilir şaşırmam. aman dikkat çok zor durumda kalırsa başka cinslere dahi yönelebilir aman, aman yani aman..

eski sevgiliyi görmek

yanında yeni sevgilin varken pekte hoş olmayacak bir durumdur kendileri alimallah kavga felan çıkıyor sonrasında.