bugün

Aslında bir açıdan çok güzeldir. Yaşadığınız herşeyi esasında daha önceden düşünmüşsünüzdür. Ama etrafınızdaki insanları kaybetmenize sebep bir durumdur. Şüphe duyulmalıdır ama belli edilmemelidir. Allah korusun ilerde kafayı sıyırtır adama.
(bkz: septisizm)
bir nevi paranoyaklık durumudur da bir yerde.
(bkz: Dubito ergo cogito)
bundan aylar aylar evvel her daim her olayda başvurduğum etrafımdaki insanların benden uzaklaşmasına sebep duygu.kötü bişeydir bu kesinlikle.insanlara güvenemezsiniz hiç bir şekilde, hiç kimseye içinide kemirir seni yer bitirir vallaha.ölürsün bile. ama ölmedim çok şükür aştım. çözüm samimiyettir gerçek samimiyettir.
herkezden şüpheleniyorsa psikolojik sorunu olabilir. (bkz: Paranoid Kişilik Bozukluğu)
Suçluları bulmaya çalışan polisler, bulgular üzerinde çalşırken her şeyden ve herkesden şüphelenmelidir.
türkiye'de yaşayan herkesin belirli bir dönemde ya da yaşamı sonuna kadar devam eden paranoyaklık durumudur.
türkiye'de yaşayan herkesin belirli bir dönemde ya da yaşamı sonuna kadar devam eden paranoyaklık durumudur.
(bkz: Babasız geçen genç kızlık dönemi) sebep olabilir.
paranoyak olmam takip edilmediğim anlamına gelmez.
noluyo lan ben bendemiyim yoksa ben nerdeyim ohaaaaa..
Evet psikilojik bir rahatsızlıktır kişi herşeye takıntılıdır kompulsif olarak adlandırılır.
annemin şahsımla ilgili iddiaları beni bu kalıba sokuyor. annemi seviyorum. ama annem benim her daim çift ihtimal dahilinde hareket ettiğimi bilmiyor. ben buna dikkat ederek sergiliyorum davranışlarımı. bu benim için bir avantajdır. bu, diğer bütün insanlar gibi annemin de benim durumumla ilgili boşluğu hiçbir zaman dolduramayacağı anlamına geliyor.

şüpheye gelecek olursak. emin olduğum tek şey ölümün varlığıdır. bu da geri kalan her şeyi riske sokuyor. ihtimalleri azalttığın zaman hayal kırıklığına uğrama ihtimalin de artıyor. yandaki cümleyi birkaç defa oku. ama ihtimal arttıkça bir süre sonra beynin çöküşe geçer. bu da seni kalbe yönlendirir. hislerin sana yön verir. aslına bakarsan hislerinle hareket ettiğin zaman beynine oranla daha az hayal kırıklığına uğrarsın. her zaman uyanık olmalısın. ben burda çocuklarına mozart dinleterek onların motive olacağını sanan ebleh anneler gibi magazinsel konular hakkında çene çalmıyorum. söylediklerimi beyin labirentlerine sakla, ordan hiçbir zaman çıkamasınlar.

insanlar kendi düşünceleriyle meşgul oldukları için senin ne düşündüğünü çok az düşünürler. ama sen her zaman iki kişilik düşünmelisin. bu sayede karşındaki insandan iki adım önde olacaksın. böylece o kişinin seni mağlup etme olasılığı azalacak. peki bu seni mutlu edecek mi. hayır etmeyecek. o zaman amacımız ne. o durumdaki amacımızı bilmiyorum ama şu anki amacımız bir amaç aramamak.
Şüphe tek gerçektir, der ramiz dayı.
(bkz: paranoid kişilik bozukluğu).*
Kuru havadan nem kapan kişilerin yaptığı eylemdir.
Şüphe iyidir. insanı geliştirir ve ayakta tutar. Ama her şeyden şüphe paranoyadır. Uygun değildir. Kişilik bozukluğu belirtisidir.

(bkz: bokunu çıkarmak)
kişide bu durum devam ettiği sürece paranoid şizofreni kaçınılmazdır. derhal doktora gidilmesi gerekir.

görsel
cok faydalı durum eksikliği durumunda telefonda kendini polis diye tanıtan kişi icin çöp kutusuna para bırakma iyimserligi .