bugün

entry'ler (37)

sevgilisi olmayanlara tavsiyeler

yapabildiğiniz kadar yalnızlığa dayanın. günün birinde eğer birini hayatınıza alacak kadar gözünüz karardıysa onu hayatınızın merkezine koymayın.

yalnızlık çok severken yaşanan ayrılıktan kat kat iyidir. hayallerinin yıkılmasından da çok iyidir. güveninin sarsılmasından da...

kapatın kendinizi. kendinizle mutlu olun. gezin tozun.

evet yalnızlığın sonu yok. günün birinde biriyle illa ki karşılaşırsanız da umarım üzülmezsiniz...

yazarların kendisini değiştirmeye sebep olan olay

aldatılmak, terk edilmek...

sevgilinin annesinden hoşlanmak

sevgilin babandan hoşlansaydı hoş olmazdı değil mi delikanlı.

telefonunu kilitlemeyen insan

sim kart şifresi bile yok. evde ortada durur telefon.

bu devirde evlenmek üstüne çocuk yapmak

kimisine göre sıçıp sıvayıp bir de üstüne tüy dikmektir. kimisine göre de kaymaklı ekmek kadayıfıdır. düşünceye bağlı biraderim. evlenip bekar gibi yaşamaktansa evlenmeyip evli gibi yaşamak daha iyidir.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

bu başlığa bile yazacak bir şey bulamadım. gerisini düşünün artık.

alkol sigara ve kredi kartı kullanmayan erkek

bizzat benim. çok da ahım şahım bir adam değilim böyle olduğum için. yergi veya övgü hak etmez bu durum.

bir kızı aşağılamak

aşağılayan kişiyi yüceltmez.

sabah uyanınca ilk akla gelenler

(bkz: akşam olsa da yatsak)

tipsiz olduğu halde kız düşürebilen erkek

kendini bir halt sanmamalıdır. kız düşürmek marifet değildir.

kız istemede ayıp olur diye kızı istemeden kalkmak

zaman değişiyor. kız isteme merasimi yavaş yavaş tarih oluyor. artık pat diye evlenenler türedi dört bir yandan. bırakalım da bu ciddi tören havasındaki merasimler devam etsin.

yalnız olmanın en güzel yanı

bir başkasına rahatsızlık veremeyecek olmak.

yazarların çocuklarıyla geçen komik anıları

bir türlü uyumuyordu kerata. gece yarısını geçti saat. cin cin bakıyor etrafa. beşiğini sallamayı bırakıp tepesine dikildim. net bir sesle uyu dedim. bir saattir sallamadan etkili oldu ve anında uyudu. gece saat kaç bilmiyorum tepemde belirdi başıma vuruyor. uyandım. ne oldu dedim. peltek çat pat konuşmasıyla biraz tatlı sert ''baba, uyu'' dedi.

belki komik gelmez bir çok kişiye ancak o anda güldürmüştü ufaklık.

erkek neden aldatır

erkeği bilmem ama insan olan aldatmaz. bu işi erkek kadın diye kategorileştirmeye gerek yok.

herkes nickine yakışanı yapsın

beni hiç konuşmasak.

seksten daha güzel şeyler

ufacık bir çocuğun onca kalabalık içinde anne/baba şeklinde seslenip koşmaya başlaması. (ama tabi bu çocuk için de gereken şey maalesef seks)

anın düşüncesi

nice pişmanlıklar, nice yarım kalmışlıklar...

okumuş kız vs ev kızı

en iyisi evde okuyan kız.

sokakta sabahlamış yazarlar

eskişehir adalar da, karton üzerinde on gün yatmışlığım vardır.

muta nikahı

sapık fikirlerin uydurduğu dinin prezervatifidir.