bugün

entry'ler (134)

tersinden de okununca kendisi olan kelimeler

konu ilk okul düzeyinde, tamam neysede verilen cevaplarda ilk okul düzeyinde. oldukça ilginç.

uludağ sözlük android uygulaması

Telefonuma gelen son android güncellemesinden sonra, uygulama çalışmaz oldu. Lütfen birileri el atsın şuna. Uygulamayı kaldırdım yeniden kurdum, verilerini temizledim, sonuç aynı çalışmıyor.

ateiste zemzem atınca çıkan duman

Yazarın hayal gücüne bayıldım. dostum bu entry bi harika. zemzem suyunun yanı sıra, gülsuyu ve misvakta çok etkilidir.

türk kızlarının giderek iffetsizleşmesi

gözüme kestirdiğim kız bana vermezse kezban, sevgilime gecede bilmem kaç posta. sonrada gel türk kızlarına laf et. o kızlar sizin ananız, bacınız. ayıp yahu.

ttnet faturasını ödeyemeyenlere 19 tl ceza kesiyor

insanlar faturalarını zamanında ödeyecek parası olsa zaten öder, paran yoksa ödeyemiyorsan 19 lira daha eklerim faturana görürsün ebeninkini tarzından bir yaklaşımdır. zalimliktir.

askerliğin vatan borcu olmadığı gerçeği

eskilerin bir lafı vardı (bkz: yemek yediğin kaba sıçma sıçtığın kaptan yemek yeme) bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

ttnet faturasını ödeyemeyenlere 19 tl ceza kesiyor

insanları zorla alternatif internet sağlayıcı arayışına sokar bu ttnet.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

16 Ekim 2013 - 15 Kasim 2013 donemine ait faturaniz 247.30 TL, son odeme tarihi 02.12.2013'tur.Odeme yaptiysaniz bu uyariyi dikkate almayiniz.Vodafone

fare ceylan kaplumbağa ve karga dostluğu

fare, ceylan, kaplumbağa, karga... avcı gelir kargaya kış der, ceylanı tüfekle vurduktan sonra kaplumbağaya bi tekme sallar, kaplumbağa repçiler gibi sırtının üstünde dönmeye başlar, fareyemi ne oldu dediniz, fare ağları kemirirken avcı üstüne bastı ama kasten değil, ferenin bütün iç organları etrafa saçıldı. hikayede böyle bitti.

nokia nın dünü bugünü yarını

41mp kamera nedir amk, aklım almıyor çekilen resimlere falan bakınca hiçde 41mp gibi durmuyor.

öldü demenin alternatifleri

nalları dikmiş.

nokia nın dünü bugünü yarını

ilk mobil işletim sistemi windows mobile'dır ve pda'lerde vardı sadece, ama sözkonusu ilk akıllı telefon ve mobil işletim sistemiyse, nokia 7650 ve symbian'dır. 2000'li yıllara damgasını vurmuştur. o dönemlerden sonra, iosa kadar olan süreçte hiçbir işletim sistemi rakip olamadı symbian'a, tabi ios çıktıktan sonra piyasa yavaş yavaş kızışmaya başladı. samsung'un ve sony ericsson'un akıllı telefon piyasasına girişleri yine symbian'la olmuştur. android denen meret piyasaya çıkana kadar nokia ve symbian açık ara liderdi. uzun yıllar symbian kullanan biri olarak, symbian beni genelde mutlu etmiştir.  ama yazılım geliştiricilerinin azlığı ve symbianın doğası gereği çok fazla uygulama yazılmadı, yazılmak istendi, sisteme entegre edilemedi. symbian'a baktığımızda tuş kilidi, klavye, ekran koruyucu launcher gibi sisteme entegre hiçbir uygulaması yoktur. marketindeki en yeni uygulama 5 yıllık, artık demode olmuş uygulamalardır. android'in çıkışından sonra nokia android'e geçmek yerine n900'le linux tabanlı bir işletim sistemi olan meego'ya yatırım yaptı tabi sonuç hüsran, yetmedi windows mobile'a geçti yetmedi 50 100 mp kameralı telefonlar üretti. olmadı olmadı. nasıl olacaktıki, donanım olarak piyasanın çok gerisindeydi, diger markalar çoktan 1ghz'lik işlemcilere geçmişken. nokia en kral cihazında 600 mhz işlemciler vardı. sonuç olarak nokiayayı microsoft satın aldı. microsoft ilk iş olarak cihazları inceltti. örneğin; lumia 625 ince kibar bi cihaz. iyi ama bu seferde windows tarafında sıkıntılar var. adam akıllı uygulamaların azlığı yine gündemde ne değiştiki nokiada. bence nokia hiç dönemeyecek eski popüleritesine. yinede nokia artık gündemde , kamerasıyla. gerçekten iyi kamerası var nokiaların tabi arkasında yılların tecrübesi ve carzeiss lensleri var. yani bugün, ben telefonla resim video çekmek istiyorum diyorsanız seçilebilir, ama okadar seçenek marka içinde sönük kalıyor nokia. ne olursa olsun nokia çoğumuzun ilk göz ağrısı. sen ne kullanıyorsun diye soracak olursanız note 3 ve gear kullanıyorum.

canon

yazıcıların yanında gelen yükleme dvd lerinde 64 bit driver vermeyen geri kalmış marka, sanki günümüzde 32bit sistem kaldı, illa o uyuz sitelerine girip tonlarca driver indireceksin. en güzelini hp yapıyor bu konuda cdye bile gerek yok içinde geliyor cihazın.

kürt yazar baş tacı ama sözlük kızlarına yazmasın

efendim davul bile dengi dengine, gitsinler kürt kızlarıyla takılsınlar, ha yazar bayan kürtse yine lafım yok. ama türk kızlarımıza takılmasınlar.

türbanlı kızların fotoğraftaki nah hareketi

burda yapılan hareket bilindik bir harekettir, bunu kız yapmış, erkek yapmış, ateist yapmış, müslüman yapmış, mini etekli yapmış veya türbanlı yapmış ne olmuş yani. türbanlılar insan değilmi.

orantisiz zeka

hiç sevmedim bu yazarı. sorunları var acilen sokağa çıkarılması lazım çişi gelmiş.

herkesin bir gün öleceği gerçeği

her ölüm yenibir başlangıç.

seri eksi oy veren ibne

belki adam okuryazar değildir, butonun ne işe yaradığını bilmiyordur. olabilecek şeyler bunlar. sadece resimlere bakıyordur. (bkz: am)

sözlük yazarlarının psikolojileri

benim psikolojim, benim ruh halim bundan sözlüğe ne.

öğretmen olacağıma kamyon şöförü olurum daha iyi

yani, kişisel tercihidir, kimseye laf düşmez.