bugün

nietzsche der kopfschmerzer - iki günde sözlük devrimcisi kesilme psikolojisi
arjen robben - iki günde sözlük devrimcisi kesinleri tespit etme psikolojisi

(bkz: aferin)
her deliye taş atan kuyu: ruh sağlığını düzeltecek bir marangoz aramakta; hım.
isviçreli bilim adamı: psikoloji master ı var.
Gerçi her konuda mevcut.
umbertobaggio-dolar görmekten dolayı george washington'dan kaçar oldum. algımı hala cezbediyor ama sanki göz göze gelmemek istiyorum onunla, hemen kafama öbür yana çeviriyorum. bir de "sen soyun ben geliyorum" demeye başladım olur olmaz yerlerde. bu yüzden kimseyle arkadaş olamıyor, sevişmekle yetiniyorum.
buyuyunce moderator olucam : buyuyunce ne olacaksın sorusuna küçüklüğünden beri ifrit olmuştur,
zırt pırt zart zurt hönk zönk (vs. vs.) bu soruyu soranlara " ebenin .mı! " demek ister ama diyemez çünküm o daha büyüyememiş mini mini bir çocuktur azcıkda saftiriktir.

asıl amacı nickininde gösterdiğinin aksine modluk potluk değildir, bütün amaç espirili bi nicke sahip olmaktır, olmuşturda vesselam. lakin nickine çakılı kalmış büyüme fobisi boyuna vurmuş ve insanın zihninde yerden bitme bir hâl almıştır.
okeyin aranan dorduncusu; kıraç'ın fenere yazdığı 100. yıl marşını dinlerken birden fenerli olma isteği uyanıyor içimde. tam fenerli olacağım sırada şarkı bitiyor. sonra dua ediyorum. şarkı bir kaç dakika daha uzun olsa belki fenerli olurdum şu an.
akmai: yaz günleri beni anlamıyor...
alone with everybody ; montla sıçıyor...ha bide heath ledger niye öldü lan ayıp be..
yumusak falan degil bu g: aranıyor, lütfen bekleyiniz... bulunamadı. tekrar deneyin.
rakimalboğa : özgürce altına s.çtığı günlere duyduğu hasreti karşı cinsin ağzına sçarak gidermekte. alkole karşı üstesinden gelemediği bir zaafı var ki muhtemelen ölümü de alkollüyken kullandığı 3 tekerlekli bisikletiyle yaptığı kazayla olacak.
yumusak falan degil bu g: tekrar deneniyor, lütfen bekleyiniz... bu ne lan? tekrar denemeyiniz, boşveriniz.
blonde mermaid : 15 gündür dipte, suyun dibinden çıkamadı. solungaç solunumu da işe yaramıyor, boğuldu, boğulacak. gibi yapmayı deniyor, olmamış gibi. aynı şarkıları dinliyor. günü gününe uymuyor. bir gün çok mutlu bir gün ağlamaklı. bisiklet kazası sebebiyle sağ tarafının mosmor olması ağrı kesicilerle durması bile ruhsal acısını kesmiyor.

bir şiirde eksik kalan dize gibi. yarım kalmış.
"ben senin hiçbir şeyinim. bana en çok koyan da bu..."
psikolojiye giriş 1 ve psikolojiye giriş 2 iyi geldi de, psikoloji tarihi biraz düşüktü.
(bkz: soğuk espri)
nirolis: gülben ergen'nin süpriz şarkısında gözleri doluyor. soranlara gözüme toz kaçtı diyor. ergenekon ismine acayip alıştı. büyüyünce oğlu olursa adını ergenekon koyacak. bunun hayali ile yanıp tutuşuyor. sığır yetiştirciliğin ekonomi üzerindeki yerini düşünürken kendini dalmış buluyor. onu en çok korkutan bu. yıldırım demirören istifa ederse normale döneceğini tahmin ediyor. kendimden neden 3. şahıs olarak bahsediyorum ben?
seytanın fısıldadıkları : kendisi üçüncü sayfa haberlerde yer alan cinayet, hırhızlık, saldırı, gasp bilimum boktan olaya parmağını basmak istemiştir.
soldan gelen şeytan dürtüsü iteklemiş ancak sağdaki masum beybi buna "dur lan napıyosun! verdiği akla bak, hasktr ordan pzvnk" demiştir, çünkü o masumdur bakmayın küfrettiğine zorda kalmış bünyenin tepkimeleridir onlar.

arada bi uğrar şeytan buna, çay neyin içerler. yine böyle bir günde..
"bak karıya bak lan ta$ ta$, ne bakıyosun mal mal, tut götür, önce hüplet sonra.. biliyosun sen hadi yürü lan" der şeytan bozuntusu ipne,
sağda ki melek atağa geçer "yav$ama lan yav$ama, olm varya sen tam piç oldun ha, gördüğüne a$ık görmediğine bulaşıksın lan, rahat bıraksana çocuğu" der, meleğimiz bu kadar küfürbaz değildir esasında onuda ipne şeytan bozmuştur, sonra seytanın fısıldadıkları bütün hırsı ve yoğunlaşmış duygularıyla ta$ hatunun yanına gider ve salyalarını silerek "ablaaaa memelerin açıkta kalmış, yanlış anlama göz ucuynan baktımdı" der, der ve bir avuç alıp uzaklaşır genç..

ee peki bu durumda kim kazanır, şeytan ile melek arasındaki çekişmede olduğu yerde kalır, zaten melekte o masum melek değil şeytanın yamağı çaktırma...
sabit bir psikolojiden söz edilmesi zordur: her gün değişiriz. yok, her gün demeyeyim. ama değiştiğimizi farketmek biraz daha uzun sürer. yani bir ay, iki ay, falan geçecek de ancak o zaman değiştiğimize şahit olacak, tespit edeceğiz.

özgüvenimiz de zaten epeyce içinde bulunduğumuz durumlara bağlıdır. gün içinde kendimize güvenimiz bir artar, bir azalır, bazen sabittir, bazı günler en düşük halini yaşatır, bazı günler de en yüksek halini.

bu da gösteriyor ki, psikolojiler gün içinde davranış, söz, jestlerle inşa edilir. öyle, herkesin kendi üzerinde taşıdığı bir psikoloji yoktur. daha önce hiç yaşamadığınız durumlara girince, yep yeni bir kişilik sergilersiniz. şaşırırsınız. insanlar da, bak adam nasıl değişti, derler. aslında, durumlar değişmiştir ve sizin psikolojinizi inşa etme yol, yöntemleriniz o durumda belli bir şekilde işlemiştir.
zall: ben sözlük yazarı değilim ki lann. nerde sözlük sahibinin psikolojisi başlığı?
isildur: biraz tamahkar.

elrond sesleniyor: biraz mı senin ben dilini skeyim.
last survivor, bir bilmece gibiyim. aynı şeyi hem sevip hemde ondan nefret edebilme kapasitem var ve bu burcumun ikizler olmasından kaynaklanıyor. yazarken de bir bedende birkaç yazar gibiyim.
papagan : ilgiye muhtac. (#3774073)
yazmasam deli olacaktım şeklindedir.
syme: kendisiyle dalga gecmek istiyor.
fearful: ben sana cok alistim be sozluk
blonde mermaid: kırılgan.. ama bağışlamak için istediğinde bir sebep bulabiliyor hala..
Gore Gori Chapa Tipa Rota Hey: nicki şeker. bir de sessiz harflerle sesli konuşsa süper olacak. oldu gibi.

ruh hali: her an hadi discoya gidelim modunda gibi.
güncel Önemli Başlıklar