bugün

entry'ler (48)

merhaba yerine selamun aleyküm demek

fark etmezdir. ikisi de arapçadır ve kullanımından türkçemizin yararı için kaçınılmalıdır.
e yarraam türkçe selam sözü mü var diyen küçük einsteinlara;
karşılama sözü olarak "esenlikler dilerim", ayrılırken de "esen kal" kullanılabilir.
türkçe olanaklar elverdiğince türkçe gibi konuşulmalı, türkçesi varken fasulyeden sebeplerle yabancı dillerden alınma sözcüklerin kullanımından kaçınılmalıdır.
türk'ün ağzına elin arap'ının sözü değil, türkçe yakışır.

laiklik mi şeriat mı

21. yüzyılda, yüzyıla uyumlu, insanların doğuştan gelen özellikleri nedeniyle eşitsizliğin bozulmadığı bir devlet için laiklik.
21. yüzyılda, din kurallarıyla yönetilen, insan haklarına saygısız, kadının evdeki herhangi bir eşyadan hukuk da dahil olmak üzere değerli sayılmadığı bir devlet için şeriat.
bakın arkadaşlar, takvime bakıyor musunuz arada bilmiyorum, haberleri takip ediyor musunuz bilmiyorum. ama ediyorsanız her yerde her şeyin mutlak bir değişim içinde olduğunu fark edersiniz. devlet kuralları daimi olarak yüzyılın gereklerine uygun şekilde -normal devletlerde- güncellenir.
ama din değişmezdir. kurallar neyse o kalır.
siz geldiniz 21.yüzyılın ortasına attınız dinle yönetilen ülkeyi..
tutunamaz.
her yönden geri kalır.
millet bilmem hangi gezegene uçarken onlar oturur örneğin acaba tv kullanmak şeriata aykırı olur mu onu tartışırlar.
böyleleri her daim kısa sürede bölünmeye, yok olmaya mahkumdur.

suriyeli çocuğu yere fırlatan seyyar satıcı

suriyeli canımız kanımız kardeşlerimizin doğurup doğurup sokağa saldıkları, görgüden saygıdan zerre haberi olmayanlardan bir adet bilmem ne çocuğunu artık tahammül edemeyerek yere atmış, çok da eleştirilmemesi gereken satıcı.
sadece ellemiş demeyin, bu piçlerin neler neler yaptıklarını saydırtmayın bana. hepsi öyle olmayabilir tabi ama çok çok büyük bir kısmı hiç masum değil.
dayağı desteklemiyorum ama burada tüm suçu satıcının üstüne atmak embesilliktir.

karı alırken dikkat edilmesi gerekenler

troll olayım derken itlik -amk dilinde cinsiyetçi olmayan küfür yok ki edeyim de rahatlayayım bu dilin böyle olmasına neden olan kim varsa kafam girsin çıkmasın- yapan beyinsiz embesillerin anket doldurduğu başlık.
ulan mal mı alıyorsun onun bunun evladı?
bahsettiğin insan, ayrıca karı değil kadın.
yontulmamışlar.

erkeğin kalbine giden yola sıçarım

ifade ediliş biçimi tepki toplayabilse de beyni olan bünyelerin hak vereceği.
bu çağda bebeğe çocuğa kadın bakıyor.
erkek?
çalışıyor.
kadın erkeğin ardını bokunu püsürünü toparlıyor.
erkek?
çalışıyor.
kadın bütün gün canının çıkması yetmezmiş gibi bir de yemek yapıyor.
o da güzel olmalı, eksiği gediği olmayacak. erkeğin sevdiği yemekler olacak.
olmazsa?
yumruk geliyor.
e erkek ne yapıyor?
çalışıyor!
e be beynine algısına zihniyetine sıçtığımının, 21. yüzyıldayız ve kadın da çalışıyor!
eski görev bölümü bitmiştir. artık iki cins de çalışıyor ve bu zamanda kadından bir de yemek bekleyenin kafasına buzdolabı geçirilmelidir. zaten bir işe yaramıyor o kafa.

evli kadınla ilişki yaşayan erkek

hayret, hakkında orospu vb yazılmamış erkektir.
biri de çıkıp yuva yıkan dememiştir.
tek eksisi yalanmış eriği kütürdetmektir.
evli erkek evlilik dışı ilişki yaşasa ilişki yaşadığı kadın yuva yıkan orospu olur.
karısını aldatan piçin evli olduğu kadının öldürülmemek için affetmesi gerekir.
evli kadın evlilik dışı ilişki yaşasa yuvasını yıkan orospu olur, katli vaciptir.
burada hiçbir şekilde aldatmayı savunmuyorum. aldatan da ilişki yaşadığı da orospudur, şerefsizdir.
ama her olayda suçu kadına yükleyemezsiniz.

sakal modası

bıktırmıştır.
yüzünüz görünmüyo amk, yakışıklı olduklarını zannediyorlar bir de.
gerçekte yakışıklı olsanız bile bu kıl yumağı yüzünden yüzünüzü göremiyoruz.
havalı veya tarz hiç değil.
insan gibi gidin traş olun hem cildiniz bi nefes alsın hem de biz, içim daraldı amk her tarafta ışid üyesi gibi klonlama sakallı tipler.

yazarların nickinden eğitim durumunu tahmin etmek

georgeborclu: lise terk.

yazarların nickinden aile sıra no tahmini

nickten tahmin başlıklarının bokunun çıkarılmasına örnek başlık.
Ultraviyole: 00285.

uzak mesafe platonik aşk

uzun sürmez ama devam ettiği süre boyunca kişinin ağzına sıçar.
ha, bir yıl görüşmemenin ardından onu gördüğünüzde hala aynı duyguları hissediyorsanız, artısı size selam bile vermemesine rağmen, değmez be abim ablam. siktir edin. unutmaya bakın.
olduğu kadar.

ateistlerin pedefoli karşıtı olma saçmalığı

(bkz: pedefoli)
(bkz: pedofoli)
(bkz: asdaadsfvsf)
eşcinsellikte karşılıklı rıza söz konusudur. hiçbir eşcinsel gidip çocuğa veya yönelimi kendisinden farklı birine yavşamaz. Eşcinsel eşcinselle takılır.
pedofili öyle değildir. karşılıklı rıza yoktur*. saldırıdır, insanlığa zararlıdır ve hastalıktır.
bu yüzden insanlığı köreltilmemiş olanlar pedofililerin adi şerefsizler olduğunu savunur.
sizi bilemem.

dine küfür etmek ifade özgürlüğü müdür

hiçbir dine ifade özgürlüğü kapsamında hakaret edilemez, ama eleştirilebilir.
sonuçta senin dinin senin eleştirilemez kutsalındır. benim değil.

büyük depremin yaklaşması

istanbul'u etkileyecek büyük bir depremin çok yaklaşması olayı.
gerçekten büyük bir deprem olursa, ülkenin zaten ahım şahım olmayan sanayisi dibe vurur.
yeni binalar 9 büyüklüğüne dayanıklı zaten diyenler, deprem 2045ten sonra olacak da derler, takmayın.
depremin değil 30 yıl, 30 gün bile bekleyeceği meçhul.
çok çok fazla insan hayatını kaybedecek.

namazında niyazında olmasa da yobazlığını sonuna kadar yaparak cennete gitmeyi ümit eden bir tanıdığım var. bu "milyonlarca insanın ölebileceği büyük deprem"den söz açıldı, daha doğrusu ben biraz bilinçli olarak konuyu oraya çektim. "kaderde varsa ülke de kalmaz önlem almak bir şey sağlamaz" dedi gerizekalı. evet, gerizekalı.
ülkemizde depremler sanki gerisi güllük gülistanlıkmış gibi bir türlü rahat bırakmıyor bizi. buna rağmen bu embesil zihniyet var oldukça, 7ler de müstehak bize, 10 büyüklüğünde gelen deprem+tsunami de, ki bu olmaz da, olsa bile bize müstehak.
öyle bir şey olursa orta doğu adlı sikimsonik bölge de yok olabilir belki.
hem biz kurtuluruz hem kalan sağlar.

gözler

gözler ki birer parçasıdır sende ilahın, 
gözler ki senin en katı zulmün ve silahın, 
vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin; 
sen öldürüyorken de, vururken de güzelsin! 

ikinci uludağ ve ekşi savaşı

(bkz: bonba gibi bişey atalım)
(bkz: var mı bonbamız)

kabemiz anıtkabirdiyen kemalist

yıllardır trolllerin tekrar tekrar farklı kelimeler kullanarak açtıkları fakat ana fikri ortak başlık.
eksi falan vermeyin, başlığı da 4 sayfa yazıyla doldurmayın.
yoksa daha boşluk tuşunu kullanmasını bilmeyen yazarımsılar kendini bir şey sanıyor.

türk olmanın kürt olmaktan daha aşağılık olması

"kurmaya çalışılıyor."
nereye kuruyorsunuz yavrum? barış biji diye bağırıp, bu vatanın evladını haince öldürerek mi?
bakın türk demedim her boka atlıyorsunuz diye. kürtten de asker oluyor, o da rahat durdukça bu vatanın evladıdır. vatan evladı dedim. sen şimdi gerillalar vatan evladı değil mi diyeceksin, ben de sana siktir git vatansız diyeceğim. olmasın lütfen.
türklük devletimiz tarafından şu sıralar maalesef düzgün tanıtılamamaktadır. o konuda haklısın bak. harbiden, siktiğim ortadoğu bok çukurunun içindeyiz, debelensek de git gide daha da dibe batıyoruz. orada hakkın var.
ama gelip de binlerce yıllık tarihi olduğunu söyleyen fakat ne hikmetse bir devlet kuramamış bir grup insanı ki sen yine cıngar çıkarırsın, millet diyelim; benim hiçbir zaman vatansız ve devletsiz kalmamış ırkımla bir tutamazsın.
ki gelip onların benden üstün olduğunu söylüyorsun.

boğaz guruldaması

midenin bol insanlı ortamlarda guruldamasından -büyük konuşmayalım ama- beter durumdur.
yemekle alakası yoktur, hatta özellikle yemekten sonra sesler insan sesine olan tüm benzerliğini yitirir.
hayvansı, "garulgorç" sesi düşünün.
bir ses düşün, konuşurken o da sana katılıyor. önemli bir konuda konuşuyorsun:
-şimdi böyle bir durumda.. (burada garulgorç devreye girer).
insan içine çıkamaz hale getirir insanı.
yemek yese garulgorç, yemese garrgorrgurrr.
evlerden ırak.

aşağı yukarı dalga geçeceklerin diyeceklerini tahmin edebiliyorum, siktirin gidin amk bi de sizle mi uğraşcaz.

sami

iskandinavya civarlarında yaşayan bir etnik grup.
destan gibi marşları vardır.
https://www.youtube.com/watch?v=ikt8W4fXaHM

görsel

görsel

bayanlara kibar ve nazik davranılmalı mı sorunsalı

saçma sorunsal.
fazladan çaba istenmiyor sizden, insan olun yeter.
kadın "ay kırıldı kırılacak" bir canlı değil.
değişik atraksiyonlara girmeye gerek yok.