entry'ler (38)

sabahin besinde kusmaya giden insan

bir ihtimal hamile insandır.

yumurtayı kırmadan önce yıkamak

dışkı kaynaklı bakterilerin bulaşmasını engellemek ve olası bir zehirlenmeye meydan vermemek için yapılması gereken eylemdir. bir çeşit gıda güvenliği önlemidir, ön koşuldur.

kuran in tanri tarafindan gonderildigine inanmamak

"1400 yıldır bu dünya üzerinde hüküm sürdüğüne ve milyarlarca insanı peşinden sürüklediğine göre vardır bir hikmeti" şeklinde basit, yalın, akla yatkın bir biçimde düşünmek suretiyle alt edilecek bir düşünce, bir inançsızlıktır. kuran'ı allah'ın gönderdiğine inanmamak daha saçma, daha akla uzak bence! arabistandan biri çıkacak, bir kitap yazacak ve bu kitap 1400 yıl hüküm sürecek, milyarları peşinden götürecek! yok ya!!! allah'ın kitabı olmasa, bir yalandan ibaret olsa 1400 yıldan bugüne gelemez bi noktada erir giderdi.
not: yaradanı takdir etmek bana mı düşmüş diyerek ve yine de kendimi tutamayarak nacizane allah'ın esprili oluşuna hayranım demek isterim.( koyu müslümanlar kızacak ama ne denir başka bilmiyorum ).hey allah'ım salmışsın insanoğlunu dünya yüzüne yarattığın günden beri en önemlisinden en basitine kadar tüm insanları kendi üretimleri komplo teorileri ile helak ediyorsun inceden inceye, hatta gülüyorsundur da hallerimize. hatta bazıları o kadar şaşırıyor ki fenerbahçeliliği bile şu konu altına sokabiliyor. bravo keneleri de helikopterle atıyormuş amerika üzerimize diyorlar :)

google earth de sevgili aramak

(bkz: samanlıkta iğne aramak)

fenerbahçe

birilerinin balçıkla sıvamaya çalıştığı güneştir. yok ötesi yok işte!

adalet ve kalkınma partisi nin icraatları

vatanı peşkeş çekmek.

2008 eurovision şarkı yarışması

oylama metodu değiştirilip arap saçına döndürülmüş yarışmadır.

dost ile arkadaş arasındaki farklar

her muhabbet ettiğine arkadaş dersin, herkese dost demezsin.
arkadaş çoktur, dost azdır.

sezer in 4 saat 10 dakika kaldigi kokteyl

bazı gazetecilerin "saatlerimizi ayarlayalım" şeklindeki amerikan filmi klişesini çalışma prensibi edindiğini anladığımız haberdir.

forward mail

forwardlamanın cılkını çıkartanlar tarafından gına getirmiş olandır.

zuhal olcay

soğuk bakışların çok yakıştığı, türk sinemasının en yetenekli ve en güzel aktristlerinden biri.

küfür etme diyen sevgiliye etcem amk demek

yaptığın işin arkasında durmaktır sonuna kadar.

zeki olsun diye bebege klasik muzik dinletmek

bol proteinli gıdalarla dengeli beslemekten daha yararlı olacak bi hadise değildir.

insanı delice mutlu eden şeyler

Çocuk sahibi olmak ve onu ilk kez kucağına almak.

topun balkona kacmasi

bir topa karpuz muamelesi yapmanın tam zamanıdır.

sabah sabah akla düşen şarkılar

topu topu nur topu gibisin yariiim. ( en kötüsü bu ).

altın bilezik

düğünlerin vazgeçilmezidir. bir de çaka satma sebebidir; ben bilezik taktım baaak şeklinde.

baba mesleği

sıkıcıdır. çocukken aynı iş, büyü aynı iş.

lost heybeli ada da cekilse olabilecekler

yakışıklı lost aktörlerinin eşeğe binmesi suretiyle madara olması.

tarkan

eskisi kadar ilgi görmeyen pop şarkıcısı.