bugün

açıkçası ben hayal kurmuyorum. belgesel açıyorum sonra o ses bana nini gibi geliyor. şöyle oluyor: genelde antik belgesel veya kozmoloji belgeseli açıyorum ve bunlar düşünmemi sağlıyor. o diyor ben derin düşünüyorum. ardından uyuyorum.
nalet olasica hayallerdir.

onların sayesinde biraz mutlu oluyorum sabah kalkınca herşey aynı puhh mina koyum diyip devam ediyorum .lanet olsun.
yatmadan önce hayal mi kurulur amk. biraz gerçekçi olun.
ne hayali, ben koyunları sayıyorum... bir bir atlayarak kaçıyorlar çitten.. bir de keçiler var
aksi yöne giden... keçileri kaçırıyorum...
Hayattan umutluysanız hayal kurarsınız. Ben aylardır hatta son iki yıldır kurmuyordum. Ama bugun kuracağım. Kesin olmayacak birşeyler beklediğin gibi olmaz bi terslik olur diye önce kendimi teselli edip sonrada hayal kuracağım.

Biryerlerden başlamak gerekiyor hayatta.
ama yine de

ben sabahları hep umut ruzgarlariyla

sana bakıyorum.

sanıyorum ki,

her sabah ayrı bahar,

her akşam kış güneşi,

ne yalnizligim, ne çocukluğum,

biri büyürken göğsümde,

diğerine el sallarim hüzünle...

"Şiiren"
Düşünsene sevgilinle uzun bir yoldasin arabayi sen kullaniyorsun. Yagmur yagiyor onun başı omuzunda uyuyor. Cok hafif bir muzik.
Hic bir zaman gerceklesmesi muhtemel bile olmayan bos ruyalardir. Uzun zamandir hayal kurmuyorum ve elimden gelmedikce de kurmamaya calisiyorum. Cunku ne zamaan kursam hep bir hayal kirikligi hep bir husran doldu yuregim...
Sana bilinmedik bir zaman aralığında sızıyorum bugün
Sana susuyorum
Nereye baksam hep seni görüyorum
Önümde bir tual seni çiziyorum
Özlemler büyüdükçe içimde
Seni düşünüyorum ben yine
Nereye baksam seni görüyorum.
Parfumunu gece yatmadan yastığıma sıkıyorum ulan!
Bir yıldır görmesem de kokunda huzur buluyorum.
Kim milyoner olmak ister e katılıyorum.
Milyonluk soruyu açtırıyorum.
Soruyu bildiğimi beyan edip yanlış cevabı tuşluyorum. Ve sizin paranıza ihtiyacım yok olum tribi atıp canlı yayını terkediyorum.
Sonra akrabalarım dışarda yatırıp sikiyor.
Sonu pis işte sonu pis olmasa.
kim milyoner olmak ister bahane...
Hiçbir yere gitmek hiçbir şey yapmak istemiyorum.
Hayal kuracağım onaylayana eşlik edenlere ihtiyaç duyuyorum.
Tek başıma onu bile yapmak istemiyorum.

Hayal kuracak olursam çimdikleyin.
Yalnızlığından kurtulmuş bir adam olmak.
Sevilmek.
Kendini unutacak kadar meşgul olmak.
Borçsuz harçsız huzurlu hayat, Sevdiğim hobileri yapabiliyorum,

etrafta düşünceli ayni kafadan anlayışlı dostlar, fazlasina gerek yok ve düşünmeden kendiliğinden uyuyabilmek.
borçlarımın bitmiş olduğu bir yaşam.
Hiç bilmediğim bir yerde hiç tanımadığım ama aşık olduğum kişi ile beraber mutluluk masalları... belki de hayaller de yaşıyoruz dur sadece he.
seth benim yerine kurmuş. ne bi daha kurucam. açıp onları izliyorum.
genelde hiçbir zaman gerçekleşmesi mümkün olmayan hayallerdir. ama kurmaktan vazgeçmezsiniz.
illa ki gerçekleşme ihtimali olması gerekmeyen hayallerdir.

Ben mesela mutlu uyutacak, yatıştırıcı hayaller kuruyorum.

Mesela henüz 18'inde futbolcuyum. Galatasaray forması ile 65. Dakikada oyuna alınarak ilk maçıma çıkıp, gol atıyorum. Tüm taraftarların sevgilisi olmuşum, herkes heyecan duyuyor...

Maç oynadıkça, 1-2 sezon geçtikçe efsane oluyorum falan. Attığım golleri bile hayal ediyorum. Basın açıklamaları, yolda yürürken taraftarların bana sarılması falan. Yaşıyorum yani tüm o duyguları, anlamaya çalışıyorum nasıl bir şey olduğunu.

Bazen de kendimi bir rock yıldızı gibi hayal ediyorum. Stadyumda konser veriyorum, 50 bin kişi gelmiş. Ben şarkı söylüyorum, millet tempo tutuyor. Kim bilir hangi duygularla yazdığım şarkıya 50 bin kişi eşlik ediyor, benim gibi içten söylüyor. Hareketleriyle benden ne kadar keyif aldıklarını gösteriyorlar. Bunu da düşünüyorum Da; bir sanatçı için parayla alınamayacak türden muhteşem bir zevk olsa gerek.

Bu tip hayaller kurarak uyuyorum. Futbolcu ya da rockstar olacağımdan değil, neler hissettiklerini anlayabilmek tüm amacım. Ve bunu anlamaya çalıştığımda ortaya çıkan şey güzel geliyor, o güzel duyguların eşliğinde de uyuyorum.

Not: şizofren değilim.
aksam yatıp sabaha kadar hiç uyanmayacağım ilk gece. o gecenin sabahında kendimi sokaklara atıp koşabilir gelene geçene hayatın yaşamaya ne kadar da değer bir yer olduğunu anlatabilirim.
Gerçekten bilmek istiyor musun?
Pek ilerisini düşünmüyorum.

Haftasonumu nasıl eğlenceli geçirebilirim diye birtakım hayaller kurdum. Tabii benimkiler gerçekleşecek hayaller.
Hiçbir zaman gerçekleşmeyecek hayallerdir.
bu başlığı görünce uzun zamandır yatmadan önce hayal kurmadığımı farkettim.
4 5 yıl kadar.
uçuk kaçık, saçma sapan hayallerdir. en iyisi fazla kaptırmamak.