bugün

entry'ler (146)

sosyal mesafenin içine etmek

An itibari ile güzel ülkemde süregelen olaydır.yazık olmuştur onca maskeye dezenfektana çabalara.

10 nisan 2020 sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi

Bu güne kadar alınmış tüm tedbirleri yerle yeksan eden saçma ve beceriksizce yönetilmiş uygulamadır. 14 gün sonra vaka sayısını 10000000000 a çıkaracak olan The Walking Dead ön gösterimidir. Hafta içinden duyurusu yapılsa bir nebze daha iyi olacağını düşündüğüm ilandır.

küçükken sanılan şeyler

Televizyonda çıkan insanların hiç tuvalete gitmediğini işeyip sıçmadıklarını falan sanardım.nası lan nasıl yani derdim.sonra hande ataizinin tuvalet penceresinden kaçarken sıkıştığı bir haber gördüm.heee dedim, aydınlandım. Hiç bişey göründüğü gibi değilmişi öğrendiğim gündür.

haluk levent

Yıl 2009. izmir Hilton da çalıştığım restoranın barına gelmiş bir kahve içip 100 TL para bırakıp üstü bahşiş kutusuna gitsin demiş olan hoş sohbet egosuz ünlülerdendir.alçak gönüllü ve yardımseverliği nedeni ile sevilip sayılır.ayrıca anadolu rock ın önde gelenlerinden bir zattır.

en iyi 3 türk filmi

Davaro
Eşkıya
Çiçek abbas

Bonus:sakar şakir

film önerileri

Contagion.tam olana günümüz korona virüsünü geçmişte bilip yazmış anlatmış adamlar dedirten epik kadrosu ile de dikkat çeken filmdir.

youtuberlerin şarkıcı olması

Normaldir.günümüzde önüne gelenin bir şekilde trend olması kadar doğal ve gereksizdir.herkes kendi işine bakmalıdır.

günde 4 saat uyku yeter diyen tip

Günde 15 saat uyumak candır diyen tiple dövüşür.

türkiyede çocuk işçi sayısının 720 000 olması

Türkiyede 5-17 yaş arasında çalışan çocuk sayıaıymış.sokağa çıkma yasakları ile birlikte idari izinli sayılacaklarmış.yaş 5-17 arasını vurgulayarak haykırmak istiyorum, idarecileri kim ulan bu sabiilerin.tövbe.

evde saç kesmek

15 yıldır kendime yaptığım eylem.kuaförler çok pahalı.artık ucuz olsa da gitmem.

bilim kurulu üyesinin korona pozitif olması

Korona önlemlerini öneren, koca koca adamların milyonların yaşamını etkileyen kararlar vermesini sağlayan ekibin içinde olduğu durumdur.imam cemaat ilişkisini akla getiren durumdur

sözlük yazarlarının kedileri

görsel
Ah ulannn.

20 yaş altına sokağa çıkma yasağı

Çalışıp ev geçindirmek durumunda olan gencolar ne yapacak peki dedirten durumdur. Genci yaşlısının olmadığının artık anlaşılması gereken durum belirtecidir.

3 nisan 2020 maske takma zorunluluğu

Kalabalık yerlerde bilimum çeşit çeşit maske satıcıları türetecek olaydır.yağmur yağdığında nerden türediği belli olmayan, yere düşen ilk damla ile metro çıkışlarında oluşan şemsiye satıcıları misali.

3 nisan 2020 erdoğan ın ulusa seslenişi konuşması

Onca dert varken yine bay kemale gizliden lafı giydirmesi dikkatten kaçmamıştır. Bırakın artık bu uslupleri virus bay bey reyiz müdür dinlemez, anlamaz kor ciğerin en derin yerinden

neden iyi kızlarla tanışamıyoruz

Çünkü iyi kızları hep üzdünüz. Simdi onlar büyüyüp akıllandı ve cok daha güzel oldu, sizde avcunuzu yalamak durumundasınız yada avcunuzla ne yapacaksanız onu yapacak durumda. Ben karıșmam...

orospuların hep kadınlardan çıkması

pezevenklerin hep erkekler olmasından dolayıdır. Erkekler kadınlardan daha orospudur. Çünkü eylemlerini toplum yargılamaz sebepsizce.

birinin her şeyi olmak

Herkesin bir șeyi olmak gibi değildir.

şehir hastaneleri

Adinda șehir olmasına kanılmaması gereken, hastanenin șașalı açılıșı olduktan sonra tali yollar yapılarak ulașımı salık verilen rant kapılarıdır. Hele ki büyük șehirde iseniz acil hasta olmanız durumunda canlı yetiștirilme olasılığınızın az olduğu, acil hasta değilseniz ve illa oraya gidicem bașka hastane yokmuș gibi diyorsanızda taksi ile 300 tl ye ulașacağınız, yok halkın için karıșıp otobusle gidicem derseniz de 3 gün oncesinden yola koyulmanız gereken kompleks dağ bașlarıdır. Denginizi erzağınızı toplayıp gidiniz.

sözlük yazarlarının hayalindeki meslek

Ev kedisi olmak.