bugün

entry'ler (25)

otobüs sucuları

satıcıya verilen selayetin kaptana .5 lt lik su olarak dönmesidir

en çok haram yenilen meslekler

gümrük memurları ve trafik polisleri yarışırlar.

tek çocuk

istisnalar olmasına ragmen katlanamadıgım insan çeşiti.

3 kişilik asansöre 30 kişi binmek

3 kişilik asansöre 2 kişi binip kabinde digerine binmek.

andaval

son zamanlarda sıkca kullandıgım sıfatlardan biri.

okulu bitirince tantunici olması gerekenler

kokoreç daha iyi para bırakıyormuş diye duydum.

into the wild

çok fazla yazı yazılmış film hakkında bi kısmını okudum herkes farklı bi noktayı yakalamış üniversitede hazırlık okudugum yıllarda headway adlı kitapda okuma parçası olarak ilk karşıma çıkmıştı bu hikaye o zaman pek ilgimi çekmemişti sonra lisandaki ilk yılımda uykuyla ilgili problem yaşıyordum gündüz uyuyor derslere gitmiyor geceleri oturuyordum sabaha karşıda genellikle film izliyordum bu filmide bu şekilde izlemiştim o gün karar vermiştim okul bitince bende alıp başımı gidecektim daga taşa vuracaktım kendimi şu anda mezun olmama 1.5 ay var ve bu filmi tekrar izlemek için fırsat kolluyorum çünkü aldıgım kararı sorgulamaya başladım esasen o kadar çok bu düzenin içine girmişim ki o kadar kolay çıkamıyorum çıkanlar mutlu oluyor mu? filmde mutlu olmuyor mc candless' ında dedigi 'the happiness only thing worth in the world when you are shared'

baykal

son zamanlarda inanılırlıgını ve güvenilirligini kaybetmiş parti lideri.

namazda halının desenlerine bakıp hayaller kurmak

namaz dışındaki işlerin kafada halledilmesi olayıdır.

zeitgeist

ütopik düşüncelerin zirve yaptıgı oluşumdur parasal sistemin(monetary) yanlışlıkları en sevdigim kısımdır.

bir kızı aşık edebilmek için gereken özellikler

kızı iyi tanımak önceliklidir her kız paraya yada tipe gelmez. kıza onun olmak istedigi kişiymiş gibi davranmak ona yeni bir dünya yaratmak.

sözlükçülerin anneleri

bir aileye sahip oldugumu hissetiren varlık.

işportacılıkta abartma eşiği

her trene binişşimde dikkatle dinledigim promotörlügün üst seviyelerine ulaşıpta farkına varamayan insan toplulugu.

komünizmin çalıntı bir fikir olması

çalışan bir sistem olmadıgı denerek gözlenmiştir fakat hala sempatizanları cokçadır artık dünyanın kapitalizme karşı yeni bir akıma ihtiyacı vardır.

izmir yüksek teknoloji enstitüsü

yakın zamanda türkiyede ses getiricegine inandıgım bir üniversite özellikle elektronik ve haberleşme mühendisligi çok başarılı fakat üniversitenin sosyal bir ortam olmadıgı nadir yerlerdendir ulaşım hala kötü kampuste gidilebilecek tek mekan var. izmire uzaklıgı 45 km iken çesmeye uzaklıgı 35 km dir dersten çıkıp denize girenler sıklıkla görülür hatta denizden çıkıp derse girenlerde vardır

köfte ekmek yerken köpeğin gelmesi

kopek etinin tekrar kopege dönüşüdür köfteci ramizden yemiyorsanız.

sarışınlar bok mudur

yakında teori olmasını umuyorum daha sonrada kanun.

unutulmaz filmler

Into the Wild ilham verici mükemmel bir film.

ana avrat küfreden insana bir daha söyle demek

küfürlerimiz o kadar yozlaşmış ki(: açıtmıyor artık, belki açıtırda bende sinirlenirim diye tekrarlatma çabası

insanın 3 hali

1)bulunma hali -de, -da
2)yaklaşma hali -a,-e
3)ayrılma hali -dan, -den