bugün

sevdiği entry'ler

hiç sevgilisi olmamış erkek

Benim böyle çok arkadaşım oldu. Sayıları sandığınız gibi nadirde değil hatta her 10 erkekten 7'si sap.

Sorun türkiye'de çocukların yetiştirilme tarzıdır. Bir çok insanın ailesi eski kafalı, tutucu, elalem ne der kavramına ölümüne sağdık. Çocukta öyle baskılanıyor, öyle görülüyor, yetiştiriliyor. Hayır ben hatırlıyorum ilkokulda sınıftaki kıza aşk mektubu yazıp verdim diye kız, hocaya şikayet etmişti kadında ağzıma sıçmıştı. Şimdi böyle travmalarla büyüyen bir nesilden sağlıklı kadın-erkek ilişkisi çıkabilir mi? Bu kadar götü kaldırılan, babasının prensesi kadınlar sağlıklı ilişkiye girer mi?

Herkes izmirli, zengin, geniş bir ailede büyümüyor malesef. O yüzden aşağılamanız yanlış. Herkes sevmek sevilmek ister. O saplarda düzenli mutlu bir ilişki istiyor ama türk kızındaki bu göt kalkıklığı, baskılanma, erkeklerin hali ekonomik haller, buna izin vermiyor.

hayatın anlamsız olması

insan bunu küçükken fark edemiyor ama belli bir yaşa gelince hayatın gerçekten anlamsız olduğunu fark ediyor. Yıllarca eğitim gör, bir iş sahibi ol, ev araba al, evlen ve ölmek için sıra numarası alıp beklemeye başla. işte hayat bundan ibaret. Bir de tüm bu sıkıntılı kovalamaca yetmezmiş gibi ülkede ekonomik sıkıntılar yaşanması. Tüm bunların sonucu olarak bir yığın mutsuz insanlar oluyor. Şimdi diyeceksiniz bunları yaparken de mutlu olabilirsin ama olmuyor işte. Bu hayat böyle devam ettiği sürece mutlu insanlar göremeyeceğiz sadece yapması gerektiğini düşündüğü için yaptığı şeyleri tekrar eden insanlar olarak kalacağız.