bugün

entry'ler (23)

tohumlar fidana fidanlar ağaca sonra hepsi ağaca

tohum itibariyle başlık olarak olay yaratan cümle.

şeytan taşlamaya kürt çocukları götürmek

artık teknolojiyi yakalamış durumda oldukları için belirli bir mesafeden havai fişek atma ihtimalleri daha yüksektir.

tohumlar fidana fidanlar ağaca sonra hepsi ağaca

belden aşağı esprilerin en seçilmiş ve yaratıcılarından biridir.

bir öğrencinin en değerli varlığı

bir çok şey olarak düşünülebilir hatta kişiden kişiyede değişiklik gösterebilir fakat bir öğrenci için en mükemmel şey limiti dolmamış bir kredi kartıdır.

makarna süzgecinden vileda

makarna süzgecinden viledanın mimarı yani ben! zaten zar zor kalkışılan temizlik esnasında güneşte durmaktan çürümüş viledanın süzgecinin daha ilk sıkma eyleminde kırılmasından sonra evde delikli ve sıkmaya müsait bir aracın aranması ve ardından makarna süzgecinin bu işe uygun bulunması. daha sonra o süzgeçle asla makarna yapılmamıştır! makarna da tencerenin kapağının hafif bir şekilde aralanmasıyla süzülmüştür.

2009 halk bankası personel alımı

21 kasım 2009 halk bankası sınavından çıktıktan sonra sınava giren şahısların sınav sorularını hazırlayanlara salak gözüyle bakması:

-ya nasıl kolay sorulardı onlar öyle kesin kazancam!

*evet kanka ya hangi gerizekalıdır acaba bu soruları hazırlayan? bende kesin kazanırım belki aynı yerde çalışırız.

15 aralık 2009 halk bankası sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla halk bankasının sınava girenleri salak yerine koyması:

-abi ne oldu böyle? ben 52 almışım!

*ama sorular çok kolaydı! bende çok iyi bekliyodum!

ogrenci marlboro su

cebindeki son kalan parayı arkadaşlardan toplayıp denleştiren öğrencinin aldığı en ucuz sigara.

mhp nin kapatılması

parti başındaki devlet bahçeli'yi değiştirmeleri yeterli. türkiye'yi bir parti başkanı olarak temsil etmemesi gereken ilk sıralardaki insanlardan biri.

en iyi aşk filmleri

ps:i love you

sırf son sahnesi için bile izlenmeye değer filmler

dejavu. mükemmel bir bilim kurguydu ve sinemada filmin sonunu alkışlayan bir topluluğu ilk defa görmüştüm.

ugg yerine giyilebilecekler

lastik çizme. eğer benzetme amacı güdülürse şayet lastik çizme üzerine bali sürülüp kahverengi tonlarında, kırpılmış yün yapıştırılabilir. lastik çizme modelinin bu kadar tutulacağı bundan 5 yıl önce söylense şu anda ayağında ugg olanların %98'i iğrenme tepkisi verirlerdi.

dexter

e2'de yayınlanan ve Debra isminde erkek arkadaşımın hayran olduğu bir üvey kız kardeşe sahip olan dizi karakteridir.

türban takan ateist kız

aile ve çevre baskısından dolayı içindeki düşünceleri yaşantısına aktaramayan, zorunlu bir rol içine atılmış, ileride de büyük psikolojik sorunları olabilecek kimsedir.

bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım istanbul un

öğrenci evinde, bankadan yeni çekilmiş parayla alınan 70'lik rakı ve tüm imkanlar seferber edilerek kurulmuş sofra başında bir kaç arkadaşın, şişeyi yarıladıktan sonra içlerinden birinin sesinin ne kadar kötü çıkacağına aldırmadan birden söylemeye başladığı ve yanındaki arkadaşlarında derin of çekmelerle vokal yaptığı türk sanat müziği eseridir.

o kadar güzelsin ki

yeni sevgililerin konuşacak bir şeyleri kalmadığı andaki kurtarıcı cümledir.
sessizlik...
+nalan, o kadar güzelsin ki...
-gerçekten öyle mi düşünüyorsun hamdi?
+evet nalan.
tekrar sessizlik...

tartışmadan sonra akla gelen haklılık cümleleri

daha sonradan tekrardan kavga çıkması için fırsat kollatan fakat kavga esnasında tam hazırlanıp söylenecekken kelimelerin birbirine karıştırılmasıdır. rezilliği diz boyunun da üzerine çıkaran cümlelerdir.

bu kadar siktir git denilen toplumda ibne çok olur

ya da ibnenin çok olduğu toplumlarda siktir git cümlesi sıkça kullanılır.

dünyanın en yalnız canlısı

insandır. çevresindeki kişileri büyük bir başarıyla kaybedip ardından 'neden ben bu kadar yalnızım?' sorusunu sorabilme yüzsüzlüğünü gösterebilen varlıktır.

14 15 yaşındaki kızlarla evlenen tipler

küçükten alıp büyütme felsefesine sahip cahillerdir.

emre belözoğlu

paranın her şeye kadir olduğunu gösteren şahıs.