bugün

"ırkçı söylemlerinden dolayı.." diye devam etmesi mümkün olabilecek davanın sonucu.

(bkz: parti kapatmanın saçmalığı)
akp geçen yerel seçimlerde %50'yi geçebilseydi, chp'ninki ile beraber gerçekleşebilecek kapatma eylemi.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
türkiye de hukuk denen şey olsaydı hak olan durum. batasuna örneği mhp yi de ilgilendirmekte. aşırı milliyetçilik ırkçılığı tetikler dolayısıyla suçtur.
sürpriz olmayacak gelişme. türkiye parti kapatma geleneği olan bir ülkedir.
bazılarının sandalyeye oturtulup, anlayana kadar "ırkçılık, milliyetçilik, bölücülük, demokrasi ve "türk nedir"" kavramlarının anlatılması sonucunda neden beyinsizce bir düşünce olduğunu anlayacakları olaydır. belki daha sonra "ah ne malmışım ben, anlamını bilmediğim kelimeler sarfediyormuşum. az aptal değilmişim" gibi şeyler söyleyerek yazılarını okuyup bunalan insanardan özür dilerler.
parti başındaki devlet bahçeli'yi değiştirmeleri yeterli. türkiye'yi bir parti başkanı olarak temsil etmemesi gereken ilk sıralardaki insanlardan biri.
(bkz: hayal)
kim ne derse desin mhp nin şu anda meclise gerekli olduğunu hatırlatmaya sebebiyet verecek başlık. mhp li olduğumdan değil ama vatanı milleti onlar kadar seven demiyorum ama millete hatırlatan bir parti daha yok mecliste. meclisin durumu ortada. pkk sempatizanı akp, chp'nin içler acısı durumu ortada* dsp nin üzücü aciziyeti de göz önüne alındığında çok tehlikeli iştir dedirten başlık.
ırkçılık yaptığı nedeniyle değil, ümmetçi olması nedeniyle kapatılması daha doğru olur.
dtp kapatılarak zaten demokrasinin temellerine dinamit kurulup fişeklendi. türkiye, halen parti kapatan bir ülke olarak biliniyor. bir de mhp kapatılırsa demokrasiye olan inancımı hepten yitireceğim.

siyasi görüşümü yansıtsın yansıtmasın, her hangi bir partinin kapatılmasına sonuna kadar karşıyım.
ancak akp'nin de kapatılabileceği bir türkiye ile mümkündür, yani sosyalist türkiye ile mümkündür.

sosyalist iktidar'da insanların dinsel inançlarını veya ulusal kimliklerini istismar eden, bunlar üzerinden halkları ayrıştırıp uyuşturan, yani açıkçası ırkçılık ve dincilik yapan parti ve örgütler siyasal olarak tasfiye edilecektir.

bu şimdi çok zor görünebilir, ki zor. ama sosyalist iktidarı kuracak kadar güçlenmiş bir işçi sınıfı olduktan sonra, yani emperyalizmi ve ülkedeki taşeron para babalarının paralı askerlerini yendikten sonra, bunu yapmak çocuk oyuncağı olacak.
(bkz: orayı yıkarlar)
hem sosyalist hem de iktidar kelimelerini aynı cümlede kullanarak nasıl bir çelişkiye düştüğünü göremeyen yazarların kapatılmasını istediği parti durumu.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı kişiler)
eğlenceden mahrum kalırdık. bence hepsi eğlenceli partiler, liderleri de... erdoğan,kılıçdaroğlu,bahçeli hepsi öküz. öbürü zaten terörist o yüzden onu saymıyorum. ama onlarda ayrı alem!!! mecliste bir teröristimiz eksikti, iki dönemdir onlar da var.
kapatılsa bile başka bir isimle tekrar siyaset içinde olacağından dolayı kimsenin kapatmayla uğraşmayacağı bir iş olacaktır.

şimdiye kadar hangi parti kapandı da siyasetten çekildi ki amk. bir partiden örnek verelim mesela; saadet, refah... aynı adamlar farklı parti. tüm olan bu işte.

mhp'de gün gelir kapatılabilir ama destekçileri boş durmaz, hemen başka bir isimle siyaset meydanında boy gösterirler. çokta iyi ederler. her ne kadar mhp'yi iktidar olarak görmeyi istesek de muhalefet olması bile bize yeter. önemli olan milliyetçi duruşlu bir partinin o mecliste olmasıdır.
hiçbir şekilde gerçekleşmeyecek hadisedir.

komünist faşizmini halka dayatmak isteyen köpekler daha çok bekler. onların partilerini kapatmak gibi bir isteğimiz yok çünkü türünün son örneği olan bu parazitleri herkes görsün doğruyu yanlışı ayırt edebilsin.
türkiye siyasetinin normalleşmesi açısından olumlu bir gelişme olur.
(bkz: göt ister)
Çokta gerekli değildir.

Zaten mecliste bir köşede kıvrılmış oturuyorlar.
mehaşpe'liler hemen ayaklanmışlar. niye kapatılamazmış? mhp'nin özel bir statüsü mü var?
mhp" li değilim, hiç olmadım. ama
varlığından da rahatsızlık duymadım. bir nevi teminat gibi güvence gibi gördüm.

bir ülkede milliyetçi cephe her zaman olmalı hatta kuvvetli de olmalı. bu durum
devletin bekası için gereklidir.

kendimi sorarsanız, chp" den terfi
etmiş ulusalcıyım.