bugün

entry'ler (227)

ben bu yazıyı kendime yazdım

nerde kaldı o sırt çantasını alıp yollara koyulacak insan ? özgür kız nerdesin ? şimdi sadece her geçen gün hayallerinden bir adam uğruna vazgeçiyorsun . değer mi bunu bile bilmezken bir çıkmaza girdin gücünün yetmeyeceği . büyük konuşma bir daha ... bi kez daha farkettin sen karşıdakinin anladığı kadarsın ...

ben bu yazıyı anlayana yazdım

sadece iyi bir insan olmak istedim . çok uğraştım güzel hatırlanmak , faydalı olmak uğruna ... hayatın kontrolü bende değil , yeni anladım . insanı mutlu eden bir şey , bu kadar mutsuz edebilir mi ? bir hiç uğruna tükenebilir mi herşey . insan sebebsiz yere infaz edilebilir mi ? sonsuza dek mahkum olabilir mi ? yapma , saçmalama , aç gözlerini , bak gökyüzüne , sonsuzluğa , hayatın güzelliğine inan ve sev tüm hücrelerine dek ...

günün tek cümlelik özeti

bu günümü yaşamıştım , daha acısını söylemek gerekirse yarınım da böyle ... heran geri sayımsa eğer geçen günler uğruna cıldırmamak elde değil. ey zaman artık yap şu süprizini yapacaksan , değiştir bişeyleri.

sevgiliye hitap biçimleri

ruhum , herşeyim , bitanem , hayatımın anlamı , tatlım , kuzum vs.

yalnızlık

evrende aslında yalnızlık yoktur , insan yalnızlığını kendi yaratır.

anne ile diyaloglar

anne biz denize gidiyoruz.
bana bak boğulursan eve gelme , kime diyorum .
anne işte :P

alternatif köpek isimleri

fındık , özellikle orduda çok yaygın.

senin hayatında ya hep ya hiç felsefesine göre yaşamayı haketmeyecek kadar insanım ben . heran değişen psikoloji ve karmaşık tepkimeler sonucunda silinmekten , törpülenmekten , acıtılmaktan yorulmus bi ruha sahip artık bu beden . yaşama sevincini kaybtmeme sebep olan bütün bunlar yüzünden kızıyorum her gecen an . nedenlerle niçinlerle yaşadığım günerin yorgunluğunu şimdi atarken zamanın acımasızlığını bi kez daha derinlerimde hissediyorum . artık geçti . yürürken eteklerinden yıldızlar çıkan , kırlarda dolaşırken güneşi kıskandıran hayatı masal tadında yaşayarak , keyfi alan bu beni öldürdüğünüz için küsüyorum . açıklamalar yetmez , acılar belki de pansuman edilmez . farklılığın verdiği cezalar yüzünden sıradanlığı seçiyorum bu aralar . bence affedilmesi gereken ben değilim . başkasının hayatına ben ortak olmadım ve paylaşılmayı zorunlu kılmadım . biliyorum bazı insanlar bilerek kötülük yapmaz . ama yinede her yapılan kötülük acıtır be . küçük şeyler önemsenmez . ama bilinmez ki bir kelebeğin kanat çırpışı fırtınalara yol açabilir . işte ben bu kelebek etkisinin ta derinindeyim .

korgan

insan yaşadığı her yere alışabilir hipotezimi çürüten ilçe .

erkeklerin saç uzatma nedenleri

sıradanlıktan kurtulmayı istemek .

eski sevgiliye şarkılar

cem adrian - nereye gidiyorsun .
cem adrian - bana özel .
şebnem ferah - aşk .

eski sevgiliye şarkılar

lovesong - the cure .
3 doors down - here without you .

sözlük yazarlarının yapmak isteyip yapamadıkları

ışınlanmak.

insanın kendini en değersiz hissettiği an

karşıdaki kişinin seni hayatından cıkarmak istediğini söylediği andır.

mutluluk

yokluğunu hissettiğin bir şeye sahip olmaktır.

mutluluk

salya sümük ağladığında burnunu silen bir sevgiliye sahip olduğunu bilmektir.

mutluluk

insanların mutluluğuna sebebiyet vermek ve kendi köşesinden durumu izlemektir.

hiç özgür olmadım bugünden sonra olacağım kadar .

bir erkeğin en seksi olduğu an

sevgilisinin saçlarından bir tutam alarak kulağının arkasına sıkıştırıp , herşeyin düzeleceğini söylediği andır . bi de boynundan öperse değmeyin keyfine .

sevgiliyle kafa çekmek

keyiflidir , komiktir ve eğlencelidir . bence en iyi içki muhabbeti sevgiliyle yapılandır .