bugün

entry'ler (2)

obsesif kompülsif bozukluk

ilk olarak okb hastasıyim denildiğinde insanların aklına hep temizlik takıntıları gelir benim yaşadığım ise çoğunlukla dini takıntılar suan üniversiteye gidiyordum. Fakat bu hastalıkla bırakın üniversiteye gitmeyi, hiçbir şey yapamaz hale geldim. Çünkü aklima hep istenmeyen düşünceler (obsesyonlar) geliyor ve bunu engellemek icin (kompulsif) hareketler yapıyorum. Haliyle çevredeki insanlar bakıyor. Psikologa gittim, tabi doktor antidepresan yazdı fakat ben ne mi yaptim, antidepresandan kaçtım bir sekilde ilaçsız düzeltirim diye düşündüm fakat nafile en tuhaf olay ise bu düşüncelerin saçma oldugunu da biliyorum fakat bile bile yine teslim oluyorum, engel olamıyorum gece uyumadığım icin okula gidemiyorum. Gitsem bile sürekli gec kalıyorum. Hatta bir keresinde geç kaldığım için hoca herkesin gözü önünde sınıftan çık demişti tabi kendi içimde neler yaşadığımı kendimle ne savaşlar verdiğimi bilmiyor bu hastalık hayat kalitesini düşürmeyi birakin hayati yaşanılmaz hale getiriyor hayatımı obsesif düşünceler üzerine şekillendirmeye başladım bu hastalığın ilaçsız tedavisinde bence tek bir yol var oda istenmeyen düşünceler akla geldikten sonra umursamaz davranmak, bir nevi o düşüncenin anksiyetesine katlanmak başka yol yok çunku. Hastalığın sebebleri bana kalırsa anksiyete sonrasında oraya çıkıyor veya yaşadığınız travmalar bu hastalığı tetikliyor ya da genetik etkenler.

lider turizm

Bileti aldığıma lanet ettim ankaradan didime 11 saat zor dayandım koltukları çok sert muavine bişey söyleyince sizde hemen bahane arıyorsunuz dedi tabletleri çalışmıyor kesinlikle binmeyin.