bugün

sevdiği entry'ler

bir şarkı sözü der ki

"Anla artık be çocuk, yok bir sonu;
Duyguların bir labirent ve kayboldun."
https://open.spotify.com/...si=__WAyGlZSKqZY74mF83kkw

kitap alıntıları

"Az ile geçinmenin arkasında hiç ile yaşamak vardır. Bunlar birbirine geçen iki odadır: birincisi loş, ikincisi karanlıktır."

trump ın hapse girmesi

Var bi' hayalimiz. Hayırlısı.

günaydın sözlük

Günaydın Huzursuz Zengin ve Kilo Batra komançero kopçiki bey kardeşlerim! Hepicinize günaydın! Şözlüge de tabiki :-).

geçmiş

olup bitmiş olayları içinde barındırmış olsa da aslında pek de geçmiş değildir çünkü yaşanan birçok olayın etkisi şimdiyi ve geleceği şekillendirir. Olayları ve sonuçları değiştirememek konusunda geçmiş gitmiştir, yapacak bir şey yoktur. Değiştirmek imkansızdır onu ancak domino taşı gibi geleceği de etkiler. Bundan dolayı daima bir ayağımız geçmişte bir ayağımız gelecektedir. Bir türlü şimdiye iki ayağımız ile basamayız ve anda kalamayız. Geçmiş geçmişte kalmaz. Onun gölgesi peşimizden ayrılmaz bir türlü, evet.

bağlı olduğu ili sevmeyen ilçeler

Muhtemelen

Karakoçan- Elazığ
Çemişgezek- Tunceli
Varto- Muş gibi ilçeler de bu listeye dahildir.

Bir ihtimal bunlara Gürün- Sivas, Siverek- Şanlıurfa ve Baskil- Elazığ da dahil edilebilir.

suriyelilere 300m2 konutlar 150m2 bahçeler yapsak

Kendi depremzede halkını toki konutları ile borçlandırarak, daire vaad eden başkanın ağır saçmalaması, benim vergimle sadece Türk halkına ve depremzede vatandaşlarımıza o evleri verebilirsin, bu Erdoğanın' da mülteci sevgisini anlamıyorum arkadaş, kendi vatandaşımız, 10 bin TL kira ödüyor, resmen açlık sınırının altında yaşayıp, birde bu Suriyelilere bakıyoruz, sana verdiğim oyda haram olsun, 7500 TL alıyor şuan babam, ama bunun derdi halk değilki, varsa yoksa mülteci doldurmak ülkeye, oldu olası arapçayıda ikinci resmi dil yap babam sen, zaten bizim gibi gerçek AKP 'liler bile koptu senden, artık umudumuzu kaybettik geleceğimizi göremez hale geldik. Bir daha seçim olsa oy vermeyeceğim devlet başkanının talihsiz konuşmasıdır, adama önce bir kendi depremzede vatandaşlarına bak derler.

günaydın sözlük

Günaydınlar olsun efendim! Yezid'in de -babası olacak sözünden dönen namertle beraber- canı cehenneme! Hayırlı selamın aleykümleriniz olsun! Hoşluk içinde kalın! Eviniz şenelsin, ocağınız kurumlansın, BOP'çunuzu tez vakitte en sevdiğim melaike Ezrail alsın! Amin!

günaydın sözlük

Günaydınlar olsun efendim! Hayırlı cumalar.

mütedeyyinlerin çocuklarını yurt dışında okutması

Hiçbir okul ya da eğitim kurumu, sahip olmadığın ahlakı sana veremez. ister imam hatip, ister ilahiyat fakültesi olsun; bu böyledir. Günümüz mütedeyyin gözüken vurguncuları, evlatlarını kız erkek ayırmaksızın gâvur ellerine yolluyorlar; ki sebebini dini eğitimle açıklayabileceklerini zannetmiyorum. Belki de Ahlaksız Batı'nın bizi kıskandığı yegâne konu bu olabilir: Ağzımız farklı söylüyor, hareketlerimizin kıçı başı ayrı telden çalıp, oynuyor. Sorsan imam hatip diye diye mangalda kül bırakmayız; parayı bulan vın turizm, Avrupa'ya Amerika'ya okul okumaya... ilahiyat fakültelerinin suyu mu çıktı birader?

iremga

Huzursuz Zengin Bey Bıradırımı pes ettirmiş sözlük kişisidir. Sorsan; başlığı parayla sattım he he he... Yedik mi? Nayn :-).

günaydın sözlük

Günaydınlar olsun popçikiler! Yalnız bugün cuma ve Aşure Günü. Allah herkesin yardımcısı olsun! Mutlu ve güzel kalın!

günaydın sözlük

Günaydınlarınız olsun efendim!

günaydın sözlük

Günaydınlar popçikililerim!

almanya da emekliler şişe topluyor

aha geldi japon yeni swh...

günaydın sözlük

Aydınlar olsun efendim! Kuşum tarafından :-).