bugün

entry'ler (81)

mürteci sözlük ün domuz gribi için skandal önerisi

fevkalade ilerici, atatürk'ten bile daha atatürkçü statüko aşıklarının da uygulaması gereken önerilerdir.

türküm demeye çekiniyorum

türk olduğunu yeni hatırlayan beyni az gelişmiş bir kimliksizin kuruntusu.
zamanında kürdüne, lazına, alevisine, adam gibi, yani türk gibi davranaydın bu hastalığa yakalanmazdın evladım. bi bak bakıyım dedelerine, ebelerine. onlar da türktü. onlar nasıl davranmış kürtlere alevilere, sen nasıl davranmışsın. güdülenmiş foton seniii.

mürteci sözlük

"dur bakıyım lan bu ay sözlükler sıralamasında kaçıncı olmuşuz... aha, 1. olmuşuz, heyooo, yaşasın, millet benim varlığımı onaylıyor, herkes beni seviyor, bana ilgi duyuyor"
diye haykıracak sahipleri olmayan sözlük.
kullanıcıları şunun farkındadır ki; dünyada mutlak orjin yoktur. hesap, oran ancak bebelerin işidir. geriye düşse çok üzülmez, 1 numara olsa çok da sevinmez. çünkü bezirgancı dükkanı değil.

her neslin bir sonraki nesli sevmemesi

(bkz: kuşak çatışması)

fethullah gülen in abd de yaşıyor olması

elinden gelse, amerika'ya gidebilecek en ufak bir imkanı olsa, vatanseverliği filan sittiredip 1 dakka bile durmadan amerika'ya kapağı atacak müptezellerin eleştirecem derken kıçlarını açıkta bırakmaları durumundan daha kötü bir durum değildir.

"kendini peygamber diye tanıtıyo abd'de" diyebilecek kadar saf salaklar oldukça da gelmez bu ülkeye.

mürteci sözlük

herkesin yazamayacağı sözlük.

hele de, aklı, ahlakı ve kendine ait bir üslub ve usulü olmayanların hayatta yazamayacağı sözlük.

uludağ sözlükteki başlıkların kalitesinin düşmesi

kalite anlayışına bağlı düşüştür.

ya noolacaadı?
memleket meseleleri ve ince felsefi teoriler hakkında beyin fırtınası mı yaşanacaadı?

evrim teorisi

bilmekle değil inanmakla alakalı bir teoridir.
bu teoriye inananlar, öncelikle bilgi'yi obje ve nesne arasındaki ilişkinin ürünü olarak tanımlarken, sonra, fosil ve insan beyni arasındaki ilişkiden bir evrim teorisi çıkarmayı haklı görebilirler.
ama bunun bilimsel olduğunu ispatlamaları mümkün değildir.
çünkü ispatın geçerliği için gerekli tümevarım, bu teori için asla kullanılabilir değildir.

şeytanın mütevaziliği

kendine mütevaziliktir.
sahip olmadığı ve asla olamayacağı şeylerle kendini donatana karşı, "beni şununla donattın, onu bununla donattın, sana isyan ediyorum" diyecek bir tıyniyetsizliği gösterebilmiştir.

sonra da belki milyonlar yıl sonra uludağ sözlük'te bir hayranı çıkmış, aynı saçmalığın farklı versiyonunu dillendirebilmiştir. o da donanımlı, en kalitelisinden. adı okan, soyadı tarantino.
sonra da gidip tuvalette elma yiyecek.
sonra elmanın üstüne kahve içip yine tuvalete gidecek.
sonra da ben insanım diye dolanacak ortalıkta.

fethullahçı

said nursi'yi kürt milliyetçisi sanan yazma bilir okuma bilmez tornadan çıkmış beyinlerin fethullah gülen'in kendini kurumsallaştırma çabasına düşebileceğini de zannetme iç tutarsızlığının hali bir tabir.

mayasız ekmek tek yol yemek

sosyalist jargona acizane katkımdır.

(bkz: parasız eğitim tek yol devrim)

parasız eğitim tek yol devrim

(bkz: mayasız ekmek tek yol yemek)

allah ın hataları

iptizal'in zirvesidir.
önce "allah" diye, "el-îlah" olan bir varlığı var olarak kabul edecek, arkasından zımnen her türlü olumlu sıfatın zirvesini * allah için ikrar edecek, sonra ne dediğinin farkında olmayan 0-6 zihinsel yaş grubu çocuk hoyratlığıyla değil, küstahlığın ve müptezelliğin ileri aşamasının saçmalamasıyla allah ın hataları adlı bir başlık açacak, sonra yazılanlara ekran karşısında, her saniyesi bir tükeniş olan köksüz hücrelerinle bakacak ve anlamaya çalışacaksın.

sonra da biz sana; insandiyeceğiz.
bütün olumsuz manaların kendisinde odaklaştığı manasıyla insan.
insanlığını, yani olumsuzluğunu abartmış varlık olarak insan.

kayıtsız şartsız itaatmiş.

neyse ben daha bişey demeyim. insanlığına veriyorum.

arif fatih özel

(bkz: çocuk) çok güzel bi çocuk

öcalan 2010 da aramızda olacak

zaten aramızda (bkz: olmak) olduğundan pek de önemli olmayacak durum.
(bkz: imralı)

türklere özgü davranışlar

en bildiklerinden bir tanesi de, otu çöpü genelleyip, bazı davranış türlerini türklere özgü davranışlar şeklinde sabitlemeleridir.

tanrının varlığına dair kanıtlar

her şey.
matematiğe gerek yok, ama zorlayan olursa o da kanıttır.

hakim ve savcılar yüksek kurulu

çok güzel bir kuruldur.
hukuk devletinin teminatıdır.
onlar olmasaydı bu ülke hukuksuzluktan geberirdi alimallah.
iyi ki varlar, iyi ki ergenekon'a destek veriyorlar, iyi ki ülkenin altını oymaya çalışıyorlar.
neyimize gerek bizim hukuk, vatan, bağımsızlık falan.

recep tayyip erdoğan ın idam edilmesi

militarist görünümlü faşistlerin rüyalarını süsleyen hayali cinayet.
adnan menderes'i ve arkadaşlarını katleden profesyonel ve resmî katillerden insanlık namına bişey bekleyende kabahat.

halkın vergileriyle dağıtılan kömür

yunan ordusuna değil, yine halka dağıtılan kömürdür.

sadece seçim zamanı değil, her kış dağıtılırdı, seçim zamanı medyatör uşakları "aha da akp seçim yalakalığı yapıyor, bakın" diye gündeme getirince bizim sazanlar da inanınca halkın yararlanamadığı kömürdür aynı zamanda.