bugün

entry'ler (20)

yüksek lisans mezunu olup işsiz olmak

iş bulamayacağın bölümü 4 yıl okuyup, üstüne de 2 yıl daha okumak saçmalıktır. mantıklı bölümler tercih edin allasen.

bayanların küfür etmesi

(bkz: önce bi kadın demeyi öğrenseniz)

uğur mumcu

öldüğü günü hatırlıyorum, küçüktüm ama annem de babam da çok üzülmüşlerdi. bütün gün onla ilgili haberler izledik, kitaplarını tek tek göstermişti babam, sanki o yaşta anlayacakmışım gibi. chp'nin bastırdığı not defterleri geldi sonra evimize, 24 ocaklı, mumlu, 6 oklu. kötüydü.

ülker probis

lise yıllarımın favorisi.

insan neden çocuk sahibi olmak ister ki

biyolojik saat denen olay gerÇekleşene kadar her kadına Çok saÇma gelen durum. evet, bi insan, özellikle de bir kadın, kendine bunu neden yapar ki. enteresan.

istanbul aydın üniversitesi

istanbul'un en kötü üniversitelerinden biridir.

saba tümer

dünyadaki en itici en yapmacık insan olabilir. olsa şaşırmam yani.

saba tümer gibi gülen sevgili

olmaz olsun.

pringles

klasik kırmızısı favorim olan cips.

hayatı tek kişi üzerine kurmak

büyük patlama riski olan durumdur.

sözlük yazarlarının şu an eşlik ettiği şarkı

skyfall.

ırkçıların geri zekalı olması

insanı insan olduğu için sevip saymayan herkes gerizekalıdır.

mutlu olmanın yolları

çok da fazla bir şey beklememek. hayatın getirdikleriyle yetinmek. çok kasmamak.

craft

fındıklı'da bulunan alternatif tiyatro. geçen sezonki kabin'in devamı olarak oynadıkları "garaj" bu sezona damga vuran oyunlardan biri olmuştur. mekan küçüktür, 40 kişilik seyirci kapasitesi olan çatı katında oynanır oyunlar. ama terası ve ortamı süperdir. oyuncular da sahneledikleri oyunlar da şimdiye kadar hiç patlamamıştır. kısacası craft'ta oyun izleyecekseniz çok beğeneceğinizden emin olabilirsiniz.

skins

tavsiye üzerine izlemeye başladığım ingiliz dizisi. ilk sezondaki telefonları görünce daha da eski bir diziye başlayamazmışım herhalde en eskisi buymuş diye düşünmeme yol açmıştır. dizideki küfürlere ve o küfürlerin mükemmel british aksanıyla uzatıla uzatıla telafuz edilmesine ayrıca bittim.

the wolf of wall street

leonardo di caprio hayranları için birebir olan film. gayet güzel, sıradışı ama biraz uzun kaçmış. yine de herkese tavsiye ederim.

hergele meydanı

yemek saatlerinde kuyruğun bir ucundan diğer ucuna kadar uzadığı geniş mekan. istanbul üniversitesi edebiyat fakültesi zemin katta bulunur. yemekhane de kantin de fen fakültesi geçişi de bahçe de buraya bağlanır. futbol oynama, kep atma, simit tırtıklayıp çay sigara içme, ders çalışma ve uyuma amaçlı kullanılır. eylem zamanlarında camlarının kırıldığı tarafımdan bir kaç kez şahit olunmuştur.

ikinci kat

beyoğlu'ndaki şubesi sürpriz oyunuyla hayatına veda etti. artık sadece sekizincikat ve karaköy şubeleri mevcut. limonata, yok oğlum biz evdeyiz gibi asla unutamayacağım mükemmel oyunlarla hayatıma renk katan özel tiyatro. ytü oyuncularından ayrılanların kuruculuğunda başlatılmış ve tam gaz devam etmekte sanat güzelliğine.

istanbul üniversitesi

devlet üniversitesine gidebilmenin kıymetli bir şey olduğu son sezonlara yetişmiştim kendisiyle tanıştığımda. istediğim okul istediğim bölüm oh yess şeklinde gittim ve dört yıl boyunca da çok güzel vakit geçirdim. şu an bir 4 yıl da okurum. öyle de güzel bir tercihti benim için.

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

film festivali dışında üç kere daha izlediğim tek film olan 99 francs.