bugün

din, dil, ırk ayrımı yapan insanların düşüncesizde bir durumu savunması. sen kürtsün sen alevisin felan. yapmayın hocam.
insanları ırklarına göre yargılayacak ve bir kişi ile ilgili düşüncesini bir ırka genelleyecek kadar gerizekalı olmalarından kaynaklanan gerizekalılık.
ben ayrım yapıyorum, bütün bir ırkı aynı görüyorum ve ırkçıyım. ırkımı üstün görüyor ve ırkımı en üst kademelerde görmek için çalışıyorum. sonuna kadar da haykırarak gururla söylerim ırkçı olduğumu. fakat geri zekalı değilim, sizin anladığınız geri zekalılık farklı bir mana ise onu bilemem. pkk'nın yayın organlarından birisi olan radikal gibi hippici web sitelerinden alınmış bir iki satır yazıya da inanabilecek bünyeleri bana gösteren görüş.
insanı insan olduğu için sevip saymayan herkes gerizekalıdır.
http://www.mynet.com/habe...suk-zekali-cikti-614111-1
bilimsel bir gerçeklik.
irkci insanların dinimizdede lanetlendigini düşünürsek yerinde tespittir.
zeka kırıntısı taşımadıkları gözle görülür olduğundan doğru olan tespittir. seçmediği bir şeyler övünüp, oradan kendince kalite çıkaracak kadar sığlardır kendileri.
Kendi seçimleri olmayan bir şeyi hayat meselesi yaptıkları içindir.
en ünlü ırkçı geri zekalı Charles Darwin dir.
ırkçıların genelde geri zekalı olmasıdır. çünkü ünlü ırkçıların çoğu dahi denecek kadar zeki. apo da bildiğim kadarıyla okuyan, ideolojik tahlil yapabilen, örgüt lideri olarak insanları kandırabilen, zeki biri. tam bir şerefsiz, o ayrı.
Baris icinde hep birarada yasarken bunu baltalamak isteyen insanda zaten zeka geriligi vardir. Bilimsel arastirmaya gerek yok bence, hersey ortads.
kuduz köpek gördüğü herkese saldırır, onun için hayat tekdùze ve basittir. diğerleri ise iyi ve kötü ayrımı yapmak zorundadır, bu da biraz beyni kullanmayı gerektirir.
vermeyince mabud neylesin sultan mahmut hesabı işte.

bizim köpekler de nick altı ile besleniyor, 3-5 gün mamasını kesin telef olsunlar.
(#25329584)

burada gördüğümüz şekilde başka milletlere küfredip ırkçılık yapmayın diyen yazarlara bakarak kanıtlanabilen önerme dir.
gerizekalıların ırkçı olması ile aynı şeydir.
ama her gerizekalı ırkçı değildir ancak her ırkçı gerizekalıdır.
doğrudur efendim insan olan ayrım yapmaz.seni iyileştiren doktor kürt olabilir ya da başka bir ırk**** ne fark eder sana yardım ediyorsa ne mutlu.
mimar sana güzel güzel evler yapabiliyorsa ne mutlu.
görsel

maslow abinin teorisine göre aslında hiç de öyle değildir. ait olma güdüsü ile hareket ediyordur. yalnızca ırkçılığı diğer ırkları yok etme gerekliliği olarak algılıyorsa sorun vardır. her insan ırkçı olabilir. diğer ırka zarar vermeksizin kendi ırkının yükselmesini istemek, önce benim soydaşım kalkınsın yükselsin demek de ırkçılıktır. bir başkasını öldürme yok etme gibi şeyler psikolojik olarak rahatsızlığa delalettir zaten. ama ingiltere de ingilizin üstünlüğü almanya da almanın üstün olması gerektiğini savunurken türkiye de türkün üstün olmasını gerektiğini savunmak yerinde bir düşüncedir.

gelelim bizim ülkeye, bu ülke toprağında yaşayıp türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmaktan memnun olan, hakaret etmeyen ve onu bölmek istemeyen herhangi bir etnik kökenden insanda benim insanımdır diyebilmek gerekir. türkiye cumhuriyeti devletinde yaşayan herkes türk'e saygı duymak zorundadır. (şerefsizlere türk oldukları için saygı duysunlar demiyorum burda)
hayata tek pencereden baktıgından yanılmaya ve yanlıs yapmaya mahkum olan insan.
ırkçılık; ırklarından başka övünecek, tutunacak kazanımları olmayan ve bu yüzden eksikliklerini hiç bir emek vermeden ,şans eseri, mensup oldukları ırkı yücelterek kapatmaya çalışan insanları barındırdığı için doğru olabilecek genellemedir. ancak kendi ırkından olan insanları kayırmak ya da önde olmasını istemek tam anlamıyla ırkçılık değildir. kendi ırkından olmayanları aşşağı görmek, x ırkını insan yerine koymamak ya da her türlü felaketi, acıyı hak ettiklerini düşünmek ırkçılıktır.
habire küfretmelerinden bellidir.

ırkçı olmayan dindar ülkücü kardeşlerimi tenzih ederim.
zaten gerizekalı olmaları ırkçılıktan kaynaklanır.
ırkçı değil, "ETNiSiTE BAZLI MiLLiYETÇi HASSASiYETLERi ANAAKIM TOPLUMDAN KISMEN FAZLA BiREY" diyeceksin ampul.
normaldir. zaten tuttukları partilerin de gerici zihniyet geleneğinden gelmiş olması bu durumu beraberinde getirir.
Dayak yiyen esnafını hemen kürt yaftası yakıştırması ile birkez daha gün yüzüne çıkmıştır.

Esnaf ülkenin adını kirletirken bu mallar neyin peşinde. Sanki dünya basınında bu gezeklerin yaftalaması sonrasında dayak yiyenleri kürt esnaf diye tarif edecek. Ebe mal o türk de olsa kürtte olsa ülke adı kirlendi. Ve beyni sikik mal her pisliği kürtlere araplara diğer halklara atma şerefsizliğinden ne zaman vazgeçeceksiniz merak ediyorum. Mal ergen guruh.
(bkz: ırkçılara bok atma çabası)
Kürt ırkçıları için doğru dediğim önermedir.
güncel Önemli Başlıklar