bugün

entry'ler (165)

israil i desteklemenin daha mantıklı olması

her zaman güçlünün yanında olmak mantıklı bir karardır ama bu karar vicdanınızı yok edecek kadar zedeler.

depresyonda olan insana tavsiyeler

kendinize bir hobi bulun. mesela bir dans kursu olabilir dans etmek her zaman iyi hissettirir.

i killed my mother

kendi annemle yaşadığım ilişkiye benzer bir anne - evlat ilişkisini konu aldığı için beni derinden etkileyen film. tıpkı hubert gibi anlayışsız bir anne tarafından yetiştirildiğim için onun annesine karşı hissettiği kızgınlığı, nefret karışımı sevgiyi bende hissettim. bu yüzden benim için oldukça başarılı bir film.
--spoiler--
şüphesiz ki filmin en güzel repliği ise;

-bugün ölürsem ne yaparsın anne ?
+yarın ölürüm.

bu repliğe kadar hubert 'in annesine sövüp saydım ta ki ''yarın ölürüm'' repliğini duyduktan oğlunu çok seven ama ona yetemeyen bir anne olduğunu anladım.
--spoiler--

yaran diyaloglar

Osmanlı döneminden bahsedilmektedir.
+Kanuni döneminde yılda bir tane cinayet işlenmiştir.
-Onu da Kanuni öldürüyordur.

unutulmaz çizgi film kahramanları

(bkz: cedric)

shameless

4. sezonu ilk üç sezon kadar güzel olmayan dizi.Sanki biraz sıkıcı gibi ama halen daha kendini izlettiriyor orası ayrı.
--spoiler--
Öncelikle 4. sezonun ilk hayal kırıklığı Fiona ve diğerlerinin Ian ' ı hiç arayıp sormamış olmaları birbirlerine bu kadar bağlı olan bir ailede Ian ' ın adının sadece bir kez geçmesi biraz garip olmuş. Açıkçası ben 4. sezonun ilk bölümünde tüm ailenin Ian 'ı arayacağını düşünmüştüm.
--spoiler--

muhteşem yüzyıl

Fragmanlarının kendisinden çok daha güzel olan dizi. Yemin ederim dizinin fragmanlarını izlerken hissettiğim heycanı diziyi izlerken hissetmiyorum. Keşke diziyi bir sezon yapıp senaryoyu adam akıllı yazsalarmış.

sözlük yazarlarından aforizmalar

yalnız kaldığınız da başınızın çaresine baktığınız an dünyanın geri kalanı fazlalık gelir.

juno

müziklerinin kendisinden çok daha güzel olan film. Filimi izlenilir kılan en önemli etkenlerden biri de bu bence.

yapılması planlanan türk arabasına isimler

devrim iki.

sözlük yazarlarının sakinleşmek için yaptığı işler

derin nefes almak.
uyumak.
ona kadar saymak.

ben bu yazıyı 16 yaşındaki halime yazdım

cesur ol yada en azından cesurmuş gibi davran çünkü o korktuğun şeyler kaçtığın için korkutucu yine de üzülme geçte olsa kendin olmayı başarıyorsun.

can alıcı şiir dizeleri

Özlemek bu!
Yüreğe söz geçirememek!
Bütün çabalara rağmen söndürülemeyen, sararak büyüyen bir yangın.

gecenin şiiri

hiç kimse yok kimsesiz
herkesin var bir kimsesi
ben bugün kimsesiz kaldım
ey kimsesizler kimsesi.

rasim ozan kütahyalı

tiksinilen insan.

kar tatili şansı olmayan iller

izmirdir bırakın tatili kar adam yapmaya kar topu oynamaya bile şansı yoktur.

te 2 yıl önceki borcunu isteyen denyo arkadaş

öyle hemen denyo denilmemesi gereken insan belki paraya ihtiyacı olmuştur ayrıca asıl denyo 2 yıldır borcunu ödemeyendir.

okula gitmek istememenin sebepleri

kendini okula ait hissetmemek.

40 yaşında ölen bir hristiyan için üzülmek

insan olduğunuzu gösterir.

seni seviyorum sorusuna verilecek komik cevaplar

-seni seviyorum.
+anlıyorum. bende olsam beni severdim.