bugün

ilk günler dinlemesi çekici gelse bile, bir süre sonra sıkan arkadaştır. yahu anladık '' harika kız, dünyanın en güzel kızı, çok tatlı'' daha neyi zorluyorsun. hayır görende kızı karşı tarafa yamıyor sanacak. ***
unutamamıştır...
başına vurmuş kişidir, ama hangi başına vurmuştur bilemem...
kendine acı çektirmeyi seven melankoliğin tekidir, sizi de sonunda dert babası yapar. kaçarak uzaklaşmak lazım gelir.
başka bir örneği (bkz: ben amerikadayken) olan sendrom.
askerlik yapsa neler anlatır diye düşündüğüm insan.
eger kızsa cok cekilmezdir, ancak erkekse ilk zamanlar anlayışla karşılanmakla beraber zamanla sıkar, o insan da zamanla normalleşir çünkü kızların o kadar da anlatılcak varlıklar olmadığı anlaşılır tıpkı (biz)erkekler gibi..
bir süre sonra aslında aynı şeyleri tekrar tekrar anlattığına şahit olacağınız kişidir.ancak o büyük bir ihtimalle bunun farkında bile olmayacaktır.

(bkz: unutamamak)

(bkz: eski sevgili)
giren şemsiyeyi çıkaramayınca tersini yapmak..
amacı hava atmak olan fakat yeni bir sevgili bulup da hava atamadığı için eskiyi anlatan ezik arkadaştır.
yeni sevgili bulsa da kurtulamazsınız. bu kez de sohbet konusu her daim yeni sevgilisidir.
sizin açınızdan sadece hikayeler değişir o kadar.
şu sevgilisiyle yeniden çıksada bizde bu işkenceden kurtulsak durumudur.
arkadaş grubumu değiştirmeme neden olan şahsiyet .
bide eski sevgilisi aldattıysa hiç çekilmeyecek arkadaştır. ayıkken küfreder içince hem küfreder hem aramaya kalkar. siz engellemeye çalışırsınız. sonra bi an gelir aşkla söz eder. tam bi manyaktır kısaca.
Ayrıldığı halde ondan kopamayan arkadaş tiplemesidir.
çoğu zaman "yeter artık olmadı ben çıkayım bari" diye bağırmak isteyip bağıramadığım arkadaştır.
elin herifinin her özelliği ezberletir size.
(bkz: ömür törpüsü)
hiç mi üşenmez insan, sürekli eski sevgiliden dem vurur. hayır eski sevgilisi de sevgili olsa, sms ile çıkmış bitmiştir. çocuk da bir güzel aldatmıştır bunu hala değerimi anlayacak, dönecek değil mi diye teselli bekleyen arkadaştır.

ağzına kürekle vurmalı.
kalın bir lastik alsın bileği için, her adını aldığında 3 kez çekip bıraksın. sonra giderek bırakır o, yapabilir, inanıyorum ben.
(bkz: şimdiye kadar iki çıktığı olan adam)
Afedersiniz görmemişin oğlu olmuş, tutmuş çükünü koparmış deniyor bunlara.
yav he he tamam sevgiliniz vardı, ayrıldınız ama dünyanın en güzel aşkıydı. ondan bitti zaten he tamam.
"arkadaşımsın. sana sırlarımı açtım. dinleyeceksin* " kafasında arkadaş.
bi zamandan sonra kafa siken arkadaştır. he deyip geçmek lazım.
belli ki tam eskitememiş arkadaştır. hemen yeni sevgili bulmasına yardımcı olunmalıdır.
hala daha unutamamış, ya içinde ona karşı büyük bir umudu olan ya da büyük bir kin besleyen kişidir.
eski sevgilinin bıraktığı izleri bir türlü hafızasından silemeyen ve yanında ona bu hafızayı silmek için destek olmayan göt arkadaşların ''offf yaahhh yine mi eski sevgiliyi anlatacak bu'' deyip sözlük ortamlarında yakınıp duran arkadaşlara sahip biçaredir. takma kafaya yanındayız.