bugün

bursa'da yaşayıp hayatını devam ettiren bir kişinin alması gereken maaştır.
2000tl'dir.
en az 4000 tldir. adam gibi yasayabilmek icin tabi.
700 tl . 1.iş
700 tl. 2. iş

toplam 1400 yaşanır yaşanır.
(bkz: yok ebesinin amı)

ne 3000'i lan? nilüfer'de değil de siktir git görükle'de otur. 1000 tl yeter.
yaşamanın derecesine bağlı olarak değişecek mebladır.
bursanın neresinde ve nasıl bir işte çalıştığınıza bağlı olarak değişen durumdur. örnek olarak orhanelinde cumartesi dahil çalışan bir insan için ayda 500 tl'den fazla harcamak hayvanlıktır.
tabi ki nerede yaşamana bağlı olan durumdur.ama ortalama olarak 1000-1500 ile gayet iyi bir şekilde yaşayabilirsin.çekirge,fsm,ertuğrulkent gibi pahalı yerlerde tabi ki durum değişir.
asgari ücret ile geçinenler vardır. bazıları gibi çeşme başında oturanlar için sınır yok. *
asgari ücretle geçinenleri boşveriyorum lakin istanbul'da 3 bin lira gelir ile çok çok lükse girmeden ama gezme tozma dahil her ihtiyacını da karşılayarak gayet güzel hatta türkiye standardının üzerinde hayat geçiren tanıdıklarım var, bursa kim oluyor da birileri 3-500 demiş öbürü en az 4,000 demiş? kendinizde misiniz gençler?

yoksa, "zenginim ben yaa 3-5 bine bi insan nasıl geçinir ki?" diye subliminal mesaj vererek prim yapma derdinde olan abazalar mısınız?
1000 liradan asagisi kurtarmaz.
tey gidin.
2013 yılına giriyoruz hala maaşla çalışan, ay sonu hesabı yapanlar var.

şu bereketli topraklarda hala 2000-3000 liranın hesabını yapanlar neden yaşıyor anlam veremiyorum.
sanayi bölgesi olduğu için standartın üzerinde olması gereken maaştır. alternatif firma çoktur.
güncel Önemli Başlıklar