entry'ler (92)

sözlük yazarlarının favori yemekleri

mangal, karides, mantı

bir kürt olarak kürt kardeşlerime sesleniyorum

kürtlerden de çok iyi kardeşlerimiz çıkıyor. Misal çalıştığım yerde beni tanımayan kürt kardeşim ofisin eşyaları çalıncak sanarak peşimden koşmuştu ordan bir ablaya yabancı biri girdiğini söylemiştir. yediği ekmeğe, yaşadığı ülkeye ihanet etmeyen, ülkesini böyle sahiplenen ve vatanının bayanlarına saygısız davranmayan kardeşlerimiz olduğu gibi bunun tam zıttı olanlarda var. yeter artık türklük kürtlük diye birşey duymak istemiyoruz. kurtulun bu ağız isalinden.kim çıkarıyorsa bu meseleyi bölücülük yapmak istiyordur.

cennette sınıfsal ayrımcılık

şu sorulara ciddi ciddi cevap veriyoruz. sınıfsal ayrım yoktur amele göre ayrım vardır.

anıtkabir de fatiha okuyan atatürkçü müslüman

Atatürk dinini uygulayanlara karışmamıştır lakin anıtkabir'de fatiha okuma durumu başlığıyla amaç nedir yani ordan burdan yine adamı eleştirmek.

evlilik insana ne katar

evleneceğin kişiye bağlıdır.

laz olarak türklerden haz etmiyorum

laz olmamakla beraber bu söyleme de asla itibar etmem lazlardan türkiye'ye bölücülük anlamında asla zarar gelmez bunu herkes bilir.

uludağ sözlük üretken metinlerden mahrum

almayın böylelerini olmuyor. önce bir teste tabi tutun.

tc turgut özal

nur içinde yatsın rahmetli.

her yeri yıkalım belki devlet bize yardım eder

devlete, millete düşman söylemi. demokratik yollar tükenmiş mi. kimin malını yakıyorsunuz beraber toplu taşıma araçlarını kullanmıyor muyuz vs. her ülkede uyulması gereken kurallar vardır, türkiyede de vatandaş olarak yaşayan her birey kurallara uygun yaşamalıdır. bizler parçalandıktan sonra daha iyi şartlarda yaşayabileceğimizin garantisi var mı. böyle saçma bir zihniyet olamaz.

levis ta bir kotun 100 lira olması

rahat beş yıl giyersin. ucuz olanlardan babamda alıyor,koltuğa çıkıyor boyalarını veriyor oturduğu yer belli adamın. bol bol alıyor onlara vereceğine al bir tane eskitene kadar giy.

başlık açmak istemek ama konu bulamamak

hepsi uyduruk. mantık arayamazsın arasan da bulamazsın .

ciddi ciddi biber gazi yasaklanmalı

olağanüstü durumlarda kullanılması gerekir.

çekilmiş diş toplamak

böğğğğ. iğrenç bir durumdur.

lisedeki edebiyat dersinden akılda kalanlar

failün failatün.

evlenilecek beyler

yamuk adam olmayacak.

lipton yellow label tea

israel malı mümkün olduğunca kullanmıyorum satışı azaldığından mıdır bilmem ama devamlı alışveriş yaptığım marketin her daim indirimli ürünlerindendir.

atanamayan öğretmenlere mühendislik kapısı

mühendislerin açlıktan nefesi kokuyor başka meslek yok sanki ortalamaya vurarsak branşlara iki bin üç bin öğretmen düşüyor. bu ortalamaya da giremiyorsa sorun kendindedir. paso öğretmenlere yediriyoruz vergilerimizi. mühendisler kahvelerde batak oynayacaklarına haklarını aramazlarsa bunu da görürler. size gelince sözleşmeli işte. yazık.

sarı diyince kırmızı demeyen sevgili

fb lidir.

eylenilecek kızsın diyen erkek

sen misin öyle diyen bir bakmışın kızın eğlencesi olursun.

trileçe

arkadaş trileçe yiyelim dedi damak tadına güvendik bizde, uyduruk bir yerde de yemedik, gelgelelim ahım şahım bir tatlı değil. sütlü ekmek gibi.