bugün

Lakaplar ve köy tuvaletidir. Üstüne tanımam.
Köylüye verilmeyen kıymet ve eğitim.
ilk giden birisine göre, ineklerin tezeği, etraftaki sayısız sinek ve arı, ürelüğün-göbelek-pisik-çülün gibi değişik kavramları işitmek vesaire.
ama inanın alıştıkça diyorsunuz ki, 'dünya varmış.'
çünkü orada emek var arkadaşlar, burada arıyorsun tak pizza kapında.
orada buğdayı öğütüyorsun hamur yapıyorsun yırta yırta 7-8 denemede bir hamur açıyorsun, domatesi biberi dalından toprağından alıyorsun, taş fırında pişiriyorsun falan fıstık.
köyde kötü hiçbir şey yok aslında, her şeyine alışabilirsiniz, alışılmalı.
asıl 'şehirlerdeki en kötü şey' altına yazmalıyız şuan.
teknoloji bağımlılığı, soyutlaşmak, iletişim kopukluğu, canlıya ve insani değerlere saygısızlık vesaire de vesaire.
bak yine dolmuşum ben.
Artık enstitülerinin olmamasıdır.
Fare ile burun buruna gelmektir efendim.
Gerçekten dedikodudur yoldan geçersin arkandan laf ederler. Selam verirsin laf sokmalı cevaplar verirler.
Ağzını yaya yaya sokak ortasında kavga etmekten en ufak bir gocuntu duymayan faraş ağızlı mahalle karıları.
Bosna'da ve sırbistan dağ köyleri rüya gibiydi,ordaki köyleri görünce insanın içi açılıyor.
Kokudur. O yüzden evi köyün dışına yapın tabi gelen giden de az olur oh mis. Size sadece doğanın tadını çıkarmak kalır.
cinler, büyüler, dedikodu, pis tuvaletler ve cahillik.
(bkz: toprak kavgası) ve (bkz: gıybet) tir.
Sarayova ve Belgrad'dan.
görsel
görsel
Bakkalsızlık. Çocukken köye girmekten nefret ediyordum sırf bakkal yok diye. Sürekli çarşıya da götürmüyorlardı. istediklerin de anca akşama geliyordu.
Sonraları yaş biraz daha büyüyünce en kötü şey bulaşık makinasının olmaması olarak gelmeye başladı. Neyse ki dayımlar 2 sene önce onu da aldılar da köye gittiğimde karşılaştığım herhangi bir kötü durum kalmadı.
Köylüler.
seks maceraları kötüdür.
tuvalet kesinlikle büyük sıkıntı. evet.
Sınır (sınar) kavgalarindan birbiriyle kavga eden hatta öldüren insanlar.
Bok kokusu. Evet.
netin çekmemesi. tabii bu da var ama toplum problemleri olarak, hem küçük hem de etkileşim fazla olduğu için haberler çok çabuk yayılıyor bu yüzden de çok fazla dedikodu yapılıyor. ve paran olsa dahi istediğin şeye hemen ulaşamıyorsun. tabii yaşam zor.
Her evde otomatik tüfek olması olay olsa bam bam bam başlıyorlar hemen.
Bilmiyorum șu an var mi ama, 1988 den bahsediyorum tuvaletin disarda olması ve benim korkudan sabaha kadar idrarimi tutmak zorunda kalmam.
Köpeklerdir. Köy köpekleri öyle şehirdekilere benzemez valla kovaladı mı yorulmak nedir bilmez.
Metrekareye düşen insan sayısının fazlalığından dedikodu cok yüksektir. Hele ki sen o köye şehirden gittiysen, dedikodu kazanı olur. Birde tuvalet sorunu vardır hemde fazlasıyla yan komşuya tuvalete gitmem gerekmişti ortakmış meğer.
pire tabi ki.
Hayatın erken başlaması bence sabahın 7 si ve hayatın başlangıcı *