bugün

entry'ler (6)

gerçek vakaları sadece dsö ile paylaşan bakan

Her pozitif vakanın hastalığı bulaştırma riski mevcut. Aslında halkı ilgilendiren de tam bu kısımken, artan vakaların yaratacağı infial korkusundan olsa gerek sadece hastalık belirtisi olanlar paylaşılmaya başlandı.

Hatta HES uygulaması üzerinde de aynı uygulamaya geçilmiş olacak ki, bi on gün önce kıpkırmızı olan harita bir anda yeşerip sararmış filan.

Kaldı ki, şu an çıkan hasta insan sayısı bile azımsanmayacak kadar fazla. Ölüm her geçen gün artıyor. Normalleşme ve vaka sayısı ters orantılı olması gerekirken, vaka sayısı azaldıkça normalleşme artması gerekirken maşallah biz tam tersini yapıyoruz yine.

(bkz: el gider Mersin e biz gideriz tersine)

gence saldırısının sözlükte umursanmaması

Farklı başlık altında genel bir değerlendirme için, >>> (#44016973).

abd nin türkiye ye yaptırım uygulaması

Dolar'ın 8 lira olmakla kalmayıp 9 liraya yol alacağının göstergesi bu haber.

Bu yolda kendine bile yararı olmayan Rusya ile saf tutuyor olmamız bana ziyadesiyle ilginç geliyor. Bir rahip bokuna ekonominin anasına ağlattılar. Şimdi ise kimbilir neler olacak.

Abd ile arayı iyi tutup, ekonomik manada arka pazarları olup aksın dövizler yerine neden hala çekişme içindeyiz anlayamıyorum. Hele ki şu zor dönemde.

hagi vs alex

Alex'in tüm Türkiye kariyerini çıplak gözle izledim. Hagi için ise aynı şeyi söyleyemem. Performans olarak da gönlümden geçen olarak da profesör her zaman önde benim gözümde. Ama şöyle bir şey de var. ikisini de aynı dönemde aynı anda izleyebilmeyi çok isterdim.

ekşi sözlük

aktif yazarlarının bir çoğunun harbi harbi kendilerini çok önemli kişi sanıp, aktif cv'lerine ve sosyal medya biyografilerine "ekşi sözlükte yazar" cümlesini eklediği oluşum.

Öyle ki, kaliteli dönemlerinin çok çok gerisinde. Amacı bilgi pekiştirmeten çıkıp, yalnızca muhalifliğe dönmüş neredeyse. Muhalif olan muhalefet olan kazanıyor. Hala hit olmasının sebebi de eski kaliteli yazarları ve eski kaliteli entirileri.

Bir marka değeri nasıl düşürülür diye pazarlama derslerine örnek olarak koyulabilir aslında bunlar

azerbaycan ermenistan savaşı

Gittikçe insanlık dışı bir hal alan savaş hali. Öyle ki, savaşın bile bir onuru vardır. En ilkel savaşlardan en çağdaş savaşlara kadar. Hepsinde savaş suçu sayılan eylemler vardır.

" Barış zamanı oğullar babalarını, savaş zamanı ise babalar oğullarını gömerler." Diye bir söz var. Ama bu sözdeki oğullar bile, eli silah tutan cepheye koşabilen oğullar. Gecenin bir saatinde ağzında süt kokusu, yanında biberonu ile kundağında uyuyan oğullar değil.

Ermenistan'ın sivil yerleşkelere saldırması savaş suçudur. insanlık katliamıdır. Ama neticede Ermeni işte. Tarihi ne ki bugünü ne olsun. Zamanında kıyım yapıp yapıp kaçtıktan sonra, kıyıma uğradık yalanını atanlardan ne beklersin.

Ateşkes sonrası ikinci ihlalleri. Ateşkes için naralar atanların şimdi sessiz kalması ile çok manidar. Ateşkes çift taraflı olur. Dün koskoca bir şehre füze saldırısı atıldı ama dünyada gündeme bile gelmedi. Ama Ermenistan'a ait bir ev, rüzgardan bile yıkılsa tüm ajanslar son dakika geçerdi.

Yazık. Bakalım bu savaş suçuna, bakalım bu onursuz savaşa kim dur diyebilecek.