bugün

Yok lan

Selçuklu, altın orda, karahanlı, osmanlı müslüman türk devleti

Gayet de olunur.
bir realite. osmanlıda türklük diye bir şey kalmamıştı, türklük padişah ve kancıkları kovulunca canlandı.
Türkçü lük, Kürtleri kışkırtıyor; onlarla seni bu duruma getiriyorsa o zaman fitne olmuş olur. Müslümanların arasına nifak sokup onları tefrikalara düşürmek haramsa ve haramı helal saymak küfürse; küfürde dinden çıkmaksa, o zaman siz söyleyin bir insan hem ırkçı olup hem müslüman kalabilirmi?
islam Türk ırkının normlarına aykırıdır. Nitekim islam'la tanıştıktan sonra Türk toplumu biçim değiştirmiştir.

Ancak bu hem müslüman hem Türkçü olunmaz diye bir kanıya varmamız için yeterli bir sebep değil.
türkler, türkmenler, kazaklar, kırgızlar, azeriler, özbekler, tatarlar, başkurtlar hiç türkçü değil demek ki.

oysa bugün türk dünyasının %97'den fazlası müslüman. az biraz hristiyan, musevi, şaman, göktengriist, budist, deist, ateist de var ama çoğu müslüman. o zaman bu kadar türk dünyasından hiç türkçü hareket çıkmaması gerekiyordu.

kısacası siz neye inanıyorsanız inanın yeter ki milli aidiyeti ve dil, kültür bilincini kaybetmeyin. ziya gökalpler, ismail gaspıralılar, zeki velidiler, yusuf akçuralar müslüman değil miydi sanki?
http://galeri.uludagsozlu...A7%C3%BC-olunamaz-851706/
Benim ne dinime dair ne de milletime karşı sevgime kimse götünden fetva uyduramaz.

Yarın huzur-u hak'ta sana sen neden vatanına milletine sahip çıkmadın diye hesap sormazlar mı sanıyorsun bre gerzek?
Tengriciliği araştıran müslüman bir türkçü olarak Kısmen doğru bulduğum önerme.

"Selçuklu müslümandı amaaağğğ" demenin bir anlamı yok. Selçuklu müslüman olsa da, islam'ı içselleştirmemişti. Tengricilik hayatın her alanında mevcuttu. Selçuklularda sağlıklı ve huzur dolu bir sosyal yaşam olmasının nedeni de budur. Ortaçağ tarihçisi olarak söylüyorum bunu. Sadece selçuklu değil, ortaçağ türk toplumlarının tamamında kadının aktif rol oynadığını, doğaya ve inançlara saygının had safhada olduğunu ve özgür düşüncenin, bilimin, sanatın geliştiğini görürüz. "Ortaçağ karanlığı" saçmalığı bizim için söz konusu değildir. Avrupa için geçerlidir.

Osmanlı yükseliş döneminde islamlaşma ile yerleşen arap kültürünün doğurduğu sonuçlar ve son zamanlarda yükselen muhafazakarlığın neden olduğu olaylar hepimizin malumu.

Müslüman türkçü olur mu? Olur. Ama sorgulayan türkçünün eninde sonunda ulaşacağı kapı bellidir. Köklerine dönmeyi düşleyecek ve bunu eyleme dökecektir. Bize düşen; bütün ırkdaşlarımızın inançlarına saygı duymak ve aynı kanı taşıdığımız insanları sevgiyle kucaklamaktır. dinler sadece detaydır. Aslolan biziz.
türk diye bir şey varsa bunu allah yarattı.

ingiliz diye bir şey varsa bunu allah yarattı.

yunan diye bir şey varsa bunu allah yarattı.

arap diye bir şey varsa bunu allah yarattı.

insan kendine benzeyeni sever, ayrı bir yakınlık hissi besler. bu hissiyatı da allah yarattı.

devlet ise her biri birbirine benzeyen bir topluluğun birlikte yaşamaları, birbirlerinin eksiklerini kapatmaları, toplu bir düşünceyle her bireye fayda sağlanması ihtiyacı sonucu oluşur.
Olamaz cunku turklerin kokeninde islam yoktur.
arapların türklere yaptıkları işkenceleri, katliamları bilmeyenlerin, lise tarih kitaplarında anlatıldığı gibi güllük gülistanlık bir ortamda türklerin "aaa ne kadar da benzer bir din haydi kabul edelim" dediğini zanneden insanların karşı çıktığı görüş.

http://www.yorgoderki.com...-tarihinin-kayip-70-yili/
hem müslüman hem türkçüyüm ve bununla gurur duyuyorum .

1) Kuran'da arapları öven ve yücelten tek bir ifade yoktur .
2) islamiyet arap dini değildir tüm zamanlara ve tüm insanlığa inmiştir .
aslında olunabilir. böyle gelmiş böyle giderciyseniz, okuma alışkanlığınız yoksa, meraklı değilseniz, iki satır yazıyı bile okumaya üşeniyorsanız, dahası inandığınız dinin kitabını bile henüz kendi dilinizde okumadıysanız mümkündür.
olamaz efendim islamda milliyetçilik diye bir şey yoktur ümmetçilik diye bir şey vardır.

aslında milliyetçinin kafası biraz basıyoarsa yada inançsızsa ümmetçiliğin aslında arap emperyalizmi olduğunu anlar.

hatta biraz daha beynini zorlarsa cihat kavramının aslında ne anlama geldiğini ve nasıl bir emperyalist amaca hizmet ettiğini de anlar.
Af edersiniz arkadaşlar, amma velakin eskinin tengriciliğine dönelim diyenler varsa aranızda, bence kafayı yemişler. Bunu din olarak müslüman olduğum için söylemiyorum, amma velakin Tengriciliğin zaten Türkler ve Moğollar arasında zaten zayıfladığı ve bir yerden sonra da insanların manevi ihtiyaçlarını karşılamadığı için söylüyorum.
Malum bugün Türklerin ezici çoğunluğu dünya dinlerinden birine tapmakta iken, gelip bizi antik dinimize geri götürmenin manası nedir?
Tengriciliği geçmişimizin bir güzel hatırası olarak tanımak, mitlerini okumak ve anlatmak varken, günümüzde kaidelerini bile tam bilemediğimiz bir dine mi dönelim? Biraz mantıklı olun lütfen. 1000 seneden fazla oldu ki Türkler Müslümanlığa geçmeye başlayalı.
Artık içselleştirdiğimiz bir din olmasından ötürü, bu dinin toplum nazarındaki önemini yabana atıp, toplumla aramızı açan bu tip söylemlerden uzak duralım.
Kuran'da arapları öven ve yücelten tek bir ayet yokken nasıl oluyor da ümmetçilik arap emperyalizmi oluyor biraz mantıklı olun , bugün islam'ı arap kültürü gibi yaşayan var mı var ama onlar kuran'a göre bunu yapmıyor güvenilir olmayan hadis kaynaklarına bakarak yapıyor bunun gerçek islam ile ilgisi yoktur .
diyorsun peki ya sen kimsin de bunu diyorsun?

Koca bir hiç.

Bu ülke 1000 yıldır türk ve müslümandır ve kıyamete dek öyle kalacaktır.
dinin sana üstünlük takvadadır diyor.

sende diyorsun ki benim ırkım yüce diğerleri değil. kendine bir sor müslüman mıyım diye?
çünkü müslümanlar arapçıdır.
hem ''üstünlük takvadadır'' diyen bir dine mensup olup, hem de ırkçılık yapamazsın.

olmaz.
O da bi şey mi bizimkiler hem hırsız hem Müslüman hem Türkçü.

Namaz kılıyor bir de bunlar allam yarabbim sen büyüksün.

Ben de ateistim bu arada.
Neden? Alkol içme diyen bir dine mensup olup alkol olan kişi de müslüman olmuyor mu o zaman?

Zina büyük günah mesela. Zina yapanlarda müslüman olmuyor mu?

Bi bitmediniz amk!
''üstünlük takvadadır''

'' tüm mislümanlar d,n kardeşidir''

kürt senin din kardeşin? sen gidip eşşekli başlıklar upluyorsun. yeriyorsun. kendini üstün görüyorsun.

içki haram, ırkçılık din dogmalarına aykırı.

aradaki fark bu.
Irkımızı sevmek ne zaman diğer ırkları küçümsemek oldu ki? Her şeyi uç noktalarda yaşamak zorunda değiliz.
(bkz: nah)