bugün

entry'ler (174)

rakı

tuborg kırmızıdan bile tadı daha leş olan içecek. kokusuda leş. sarhoş olmak için içki içilir anlarım. ama o kadar. skmsonik bir kokusu ve tadı olan bir içeceğe bağlanıp romantizm edebiyatı yapmak harbi boş iş. bunu içeceğime alkol oranı yüksek tadı daha yumuşak bir şey içerim daha iyi.

son 22 yılın özeti

işyerinde öğrendiğim bir gerçek. birisi sürekli atıp tutuyorsa arkalarda bir yerlerde güvendiği sağlam birileri vardır. o birileri o işyerininde üstünde yaptırım gücü bulunan işyerinden bağımsız kişilerdir. o kişiler yoksa o kişinin atıp tutmaya bir yerleri yemez. bu bütün ülkelerde temelde böyledir. tr ye özgü değil. ama bana kalırsa tr yi bu noktada ayıran başka şeyler var. gerçekten bazen anlamakta güçlük çekiyorum. tr kendi tankını üretemiyor, uçağını üretemiyor, nükleer gücü yok, kimya endüstrisi zayıf, ilaç endüstrisi zayıf, diğer ülkelerde olan etkinliği zayıf, yumuşak gücü zayıf vs. vs. japonya, almanya gibi ağır kazık yemiş ülkeler bile dünyanın o günki şartlarını kabullenip kendilerini geliştirmeye adadılar. biz 22 yılda liberal ekonomide iran misali kime neye sallayıp durduk? iran, kuzey kore bütün dünyaya salladı. o öyle bu böyle diye şu an refah içinde mi yüzüyorlar. ki çin bile bunu yapmadı. şu an yapıyorsa da köprüyü geçtikten sonra yaptı? gerçekten garip.

https://www.youtube.com/w...amp;ab_channel=Editolozof

sözlük yazarlarına acı ama gerçek bir şey söyle

ölmeliydim ve ölmek zorundaydım. unutmak bir seçenek değil ölecektim. ö l e c e k t i m. ö l e c e k t i m. ö l e c e k t i m. iğrenç ötesi hissediyorum kendimi. çok basitti ölecektim. gece vakti mezarımı kazıp cesedimi çıkarıp yine de oyun çeviremezlerdi sanırım. teknoloji o kadar ilerledi mi bilmiyorum. ama ölecektim. çok basitti. bu kadardı. sadece ölecektim. tek seçenek buydu. başka seçenek yok. aklıma geldikçe bunalıma giriyorum.

her şey bitti derken gelen insan

Tamam biliyorum dünyada öyle insanlar var.

Ama ben bu insanları nereden bulacam?
Bu insanlar beni nerden bulacak?
Düşündüğüm şeyleri bilen hatta benden iyi bilen, anlayan insanlar var. Ama ben çok alt kattayım. Sorunlarım ile kendim arasında uçurum var.

cevap kağıdına ne desem boş yazmak

Benzerini lisede yaptım. Disipline vereceklerdi.

güne iyi başlatan şarkılar

Kali uchis telepatia.

Harbi güzel başlatır. Mhtluluk verici bir şarkıdır. Yumuşatır.

sözlük yazarlarının itirafları

Nefret ediyorum hayattan. Yine aynı şey, yine, yine, yine. Kafayı yicem. Ay çok üzülüyorum. Kendimi çok aptal hissediyorum. Her anlamda. Yani olanları kabullenip hayatıma normal bir şekilde devam edeyim desem yok. Lan ben neyi kabulleniyorum. O zaman bunu engelle Harekete geç desen geçmiş aklıma geliyor. O ayrı bir çıldırış hikayesi. Ölseydim bitecekti. Cidden cesedimle de mi uğraşacaklardı. Allah belamı verdi. iğrenç. Offffff.

sözlük yazarları şu an ne yapıyor

Önümdeki 2 saati düşünüyorum.

sevgiliyle uyumak

Umarım ilerde bir gün.

fenerbahçe

Tr de bir takım.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Kendimi çok iyi anlıyorum. Neden ölmek zorunda olduğumu hissettiğimi veya bunu başaramasamda her şeyi unutmak istediğimi. Neden 100 kiloya çıktığımı, neden bu kadar düşündüğümü, neden bu kadar içime kapandığımı, neden bu ruh halinde olduğumu, neden her şeyi toparlamakta bu kadar zorlandığımı... Harbi çok korkunç. Ki
Beni ürküten şey bu sorunun en temel varlığı değil beni pazarlayan adilerde. Üniversite 3 sonunda beni patlatan şeyin en temel nihayetinde nedenleri belliydi. Bu son 4 senede psikolojimin içinden geçildiği haliyle bile olan bitenleri topladığım zaman düşündüğüm şeylerin aslında ne kadar doğru olduğunu tekrar tekrar anlıyorum. Yarım cm ilerleme yok. Ben şu halimle kaymakam olsam, vali olsam, bakan olsamda bu adilerde yarım cm ilerleme olmayacak. Umutsuz vaka. Sıkıntı şu ki giren bütün şeyler bana giriyor. Çektiğim çileleri ve neler ile uğraştığımı bilmeyen diğer insanların gazabına uğruyorum, uğradım. 6 ay çok güzel uğradım. Bunların önlemlerini alabilirim. Ama Psikolojim olan şeyleri şakasız kaldıramıyor. Çökük vaziyette. Benim bu noktada hayatta bazı kararlar almam lazım. Bazı şeyleri doğru anlamam lazım. Değişmeyecek bazı şeyler var. Bu değişmeyen şeyler 8 yıl önce 2016 da da aynıydı. 2024 te de. 6 yıl sonra 2030 da da. 2 yıldır bir yerlerimi yırtarak ulaşmaya çalıştığım yer buralar olsa da zor. Çok zor. Yıldım artık.

sözlük yazarlarının itirafları

Ben niye ölmedim? Ölecektim bitecekti. Niye ölmedim ki? Düşündüğüm, sandığım ve tahmin ettiğim şeyler midemi bulandırıyor.

günaydın sözlük

gün aydın.

gecenin videosu

https://streamable.com/g1373p

alanında daha iyisini görmedim. en sevdiğim, kafa açan editlerden biri.

karşı cinste çekici gelen özellikler

karakteri. üzgünüm tr kızlarında olmadığı için insan onu arıyor.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

2 yıldır kendimi anlamaya çalışıyorum. nedeni belli. düşünmektende sıkıldım yazmaktan da. şu saatten sonra düşüneceğim veya yazacağım 2 kelime bile yok. düşünmenin bana bir yararı yok artık zarar yazıyor. kendimi anladım. bir gelecek çizdim. kendime çözüm sundum. neden sonuç belirttim vs. vs. şu an an itibariyle benle dalga geçildiğini düşünüyorum bu yazdıklarım hakkında garip gerçekten. kendi bildiğimi yazıcam. gerçeklerden uzaklaşmayalım. kendime bir sonuç çıkarttım. ama sonra bu sonucu inkar mı ediyorum ne yapıyorum sonra farklı şeyler düşünüyorum. açıkça söylemem gerekirse yanlış. iğrenç ötesi bir dönem atlattım. travmalarımı, geçmişimi, neden intihar etmek istediğimi, bütün her şeyimi vermeme rağmen neden bir çıkmaza uğradığımı ve kendimde neden bile gelecek görmediğimi ve neden bir hata yaptığımı düşündüğümü anlamak için uğraştım. bu bir psikolog un işi olmasına rağmen psikolog a durumum gereği gidemediğim için ve çok pahalı olduğu için kendi kendimin psikolog u oldum. ve neredeyse aylarımı verdiğim bu dönem bir daha muhtemleen geri gelmeyecek. kendimi dibe batırdım. ve ne doğruysa onu düşünmeye çalıştım. bir reçete oluşturdum. sonra ise bu düşündüğüm şeyleri inkar eder gibi düşünmeye başlıyorum gerçekten çok garip. olmaması gerekiyor. gerçekten kendim için büyük yanlış. neden yanlış olduğunu da yazardım ama gerçekten bunalıma giriyorum. sıkıldım düşünmektende yazmaktan da. her şey a, b, c. bu buraya kadar. umarım istediğim hayatı elde ederim. güzel olur her şey.

gecenin videosu

https://streamable.com/ti4paw

obito, madara ve itachi için bu animeyi saklıyorum. onun dışında bu edit hem midemi bulandırıyor hemde feci bir şekilde rahatlatıyor.

gecenin videosu

https://streamable.com/0lk6s2

gecenin videosu

https://streamable.com/cs1jjy

gecenin videosu

https://streamable.com/lcrr4r

muhtemelen popüler kültürden dolayı bundan nefret edicek ama (bkz: naoki urasawa) ile harbi tanışmak isterdim. onunla oturup en az 2 saat sohbet etmek istiyorum. oturup konuşacak çok fazla şeyimiz var. benim hayatta özellikle aradığım insanlardan birisi kendisi.