bugün

entry'ler (157)

sözlük yazarlarının itirafları

başka bir sözlüğe tayinimi aldırdım artık burayı kapatıyorum sözlük. hesabımı da muhteşem nickimle birlikte isteyene devren bırakabilirim. kalın sağlıcakla.

sınıf öğretmenliği

tüm alanlarda üst düzey bilgi isteyen 3 aşamalı atama sınavına göre, mezunlarının hepsinin adeta birer atom karınca kabul edildiği bölüm. zira normal zekada bir insan aynı anda yls düzeyi fen problemleri çözerken aynı zamanda edebiyata hakim olup, ülkeler coğrafyası dahil türkiye coğrafyası ile uygarlıktan çağdaşa tüm tarih kanularını bilip, anayasadan anlayıp, en az 6 kitaplık eğitim bilimlerini ezberleyip mat1 ve mat2'yi de belleyip, dil ailelerinden arap kökenli sözcüklerden anlayacak kadar dil bilgisi kasıp, güncel olayları takip edemez.

büyük selçuklu devleti

en karizmatik isimli hükümdarlara sahip devlet:
(bkz: izzettin keykavus)
(bkz: alaeddin keykubat)
(bkz: gıyasettin keyhüsrev)
bir de osmanlıya bak: orhan, osman, süleyman...

zaman zaman gelen mutsuzluk

mezdeke açınca geçiyor.

bir ülkenin geri kalmış olduğunu anlama yolları

eleştirmekle aşağılamanın ayrımını yapamamak. fikirleri, düşünceleri, kılığı kıyafeti, hayat anlayışını aşağılamak. saygı duymamak. itelemek, ötelemek, ötekileşmek, berikileşmek.

sözlük yazarlarının itirafları

başıma bir iş gelmeyecekse karnabahar ve brokoliyi çok seviyorum.

gangnam style

uzakdoğu kolbastısı.

overlokçu

21. yüzyılda samimi bulmuyorum.

kolay olmasına rağmen üşenilen şeyler

(bkz: donanımı güvenle kaldır)

20 bin tl değerindeki mont

yazın da serin tutuyomuş ugg ile iyi gider.

isimlerin köy telafuzları

recep-ercep.

twitter

facebook'a göre daha çekilirdir.

diamonds

keşke herkes bilmese de çabuk harcanmasa denilen şarkılardandır. "shine bright like a diamond"

the hunger games

filminde çok çok iyi bir konuyu nasıl vasat üstü bir hale getirebilirizi işlemişler.

yüz kızarması

sayesinde hiç bir duyguyu saklayamazsınız. google'da bile çaresini arattırır bulamazsınız.

red hot chili peppers

yaşayan en iyi gruptur.

özdemir asaf

yapma. yaparsan. yapma. ama yaparsan. yapma. ama yaparsan da.

eğer bir kelimeden fiil yapılmışsa, ki yapılmış. bütün kelimelerden fiil yapılabilir.

bir ot ne kadar otlanırsa bir kuzu o kadar kuzulanır. bir keçi o kadar keçilenir. bir kaz kazlanır. bir tavuk tavuklanır. at atlanır. katır..lanır. kuş..lanır. böcek..lenir. hayvan..lanır.

bir adam ne kadar bıçaklanırsa.. hiç olmazsa, ne kadar adam bıçaklanırsa.. bir bıçak o kadar adamlanır.

demek istiyorum.

göz bir'incilerde. neden? hep birinciler gözlenir. neden gözlenenler hep birincilenir..

neden kuzuları kuzulamazlar da, otları otlarlar..

neden bıçaklar adamlanmaz da adamlar bıçaklanır..

demek istiyorum.

özür mü dileyeceğim.

özür dilemek o kadar kolay ki.

özür dilemeden önce dileklerimizi özürlemeli. yiz..

ben birinciyi ikincilemek istediğim kadar ikinciyi birincilemek istiyorum. hatta ikinciyi daha fazla.

özdemir asaf

yaran telefon konuşmaları

*napıyon?
-iyii
*napıyon dedim nasılsın demedim
aa kapattı.

29 ekim cumhuriyet bayramı

ne neyi kullanarak neyle neyi savunuyor? bugün de ne yapsak da kutuplaşsak günü oldu.yaşasın ideolojilerin savaşı

hrant dink için yürüyen onbinler

kendilerini eleştirenlerin ırkçılığından dem vurup ötekileşmenin alasını yapan grup. biraz garip olmuyo mu?