bugün

entry'ler (93)

üçüncü havalimanının adı

madem açılışı 29 ekim'e denk getirmek için bu kadar uğraşıldı, adını da yap 29 ekim havalimanı ya da cumhuriyet havalimanı. netice olarak ilelebet payidar olacak değerler cumhuriyet ve onun ilan edildiği tarihtir.

anın görüntüsü

görsel

yazarların en sevdiği yeşillik

gözlerim *

günün karikatürü

(img:#1755280)

günün karikatürü

(img:#1755278)

emin olduğunuz ama kanıtlayamadığınız bir şey

sorumlu olduğum ekipteki çalışanların izin almak için söyledikleri yaratıcı yalanlar. ama hoşuma da gitmiyor değil, kat'iyen aksini kanıtlayamazsın *

kanadı kırık olmasını bahane ederek uçmayan kuş

gelmişti bana da bir tane bundan ,adını kuşupuk koydum , kırıktı kanadı. balkonuma düşmüş sabaha karşı,üstünde çiğ damlaları vardır, belliydi üşüyordu ama yüzüme pek bir masum bakıyordu. içeri aldım onu ,ufak bir peçeteden battaniye misali örtü yaptım üstüne,gözleri süzüldü hayvancağızın. nasıl beslenirdi ki bu ,ne verilirdi ,veya nasıl uçacaktı tekrar ,kanadına ne yapmalıydı? derin bir düşünce sardı bedenimi, bilgisizliğin cahilliğin zirvesini yaşadım o an,nasıl olur da dedim ,etrafımızda her gün uçan bu kuşlar hakkında bu kadar az bilgim olurdu. çıldırmak üzereydim ,attım sonra amına kodumun kuşunu pencereden aşağıya ,onla mı uğraşacam, ben mi kırdım kanadını ,herkes başının çaresine bakmayı öğrenecek arkadaş, yok öyle yağma!!!!

mini etek giyen kızın asıl amacı

sanane amq sanane ya sanane sanane ? sana mı giydiriyor eteği ,sanane!!!!! bu ülkede artık şunalrın konuşulmasından bir tek ben mi bıktım ,rahat bırakın amq artık insanları, gidin boy aynasından kendinize bakın ,etrafa bu kadar bakacağınıza ,hayır anlamıyorum ,zamanınız mı çok, boş musunuz ,hayatta düşünecek hiç bir şeyiniz yok da mı,bunlara akıl verecek kadar yoruyorsunuz kendinizi

araplar

görgüsüz ,pislik bir millettir. rehberlik yaptığım dönemde olsun veya kişisel olarak karşılaştığım hepsi istisnasız bu şekildedir. iyisi varsa da ben görmedim.
görsel

gelecekteki evladına bir mesaj bırak

doğma oğlum manyak mısın?

kaliteli kulaklıkla müzik dinlemek

SENNHEISER IE 800 S.

erkeklerin berber sadakati

berber ev sahibinse ,çok da seçenek kalmıyor sana, üst katında oturan adama gitmeyip ,o apartmana nasıl gireceksin *

5000 lira maaşla çalışacak çoban bulunamaması

şartlara bakıldığında zaten o paraya yapılacak iş gibi durmuyor, çalışma saati yok, sigorta kim bilir kaç para gösteriyor, yemek yok, ama deneyimli eleman arıyor abiler. çok bilmem ama çobanlık muhtemelen zor bir iş, dolayısıyla insanlar istemiyor demekki veya bu işin piyasası bu değil. sanmıyorum öyle elinde kaval akşama kadar ,ağaç gölgesinde oturduklarını.

kız çocuğu ailenin utanç kaynağıdır

kız çocuğunun ailenin utanç kaynağı olduğunu düşünen insanlar ,bu toplumun utanç kaynaklarıdır.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBslWqg

günün sözü

(bkz: Albert Einstein)
görsel

ezan sesi duyan ateistin tepkisi

yatıyorsam otururum, müzik dinliyorsam kısarım veya saygısızlık olarak algılanabilecek her şeyi durdururum. aynısını yurt dışında yaşadığım dönemde kilise veya sinagog ayinleri veya herhangi dinsel ögelerde de yapıyordum. toplumsal ahlaka,inanışlara saygı duymak ,inançla ilgili değil ,içinde ne yaşadığın ve insanların düşüncesine duyduğun saygı ile doğrudan alakalıdır.

not: köpek gibi ulumak vs terimleri kullananlar oldukça da ,gitgide bu duyduğum ne kadar zorlasam da saygıyı kaybetme riskiniz var. çünkü herkes saygı duymayı hak eder, farklılıklar insanı hayvan yapmaz.

karım isterse mini etek giyebilir

yakışan her şeyi ,hatta yakıştırdığı her şeyi giysin ,kendisine yakıştırıyorsa beni ilgilendiren bir şey yok,kendi bedeni ,kendi düşüncesi ,kendi beyni ve çocuk değil ,yetişkin birey. artık insanlara karışmayın, bırakın kendi kararlarını versinler. kıskançlık,sahiplenme bunlar farklı şeyler, sapla samanı karıştırmayın.

belki nezaketen ,bu giydiğin bence olmadı,beğenmedim derim, ama bu mini etek giydiği için olmaz, giydiği şeyi beğenmediysem olur.

zeki kadın avlama teknikleri

bu başlığa bakıp taktik alacak kadar gerizekalıysanız zaten hiç şansınız yok ,boş verin.

ılık modası yüzünden düzgün pantolon bulamamak

şu an levis,diesel ,collins, little big , mavi jeans vs mağazalrda her kesim kot pantolonlar mevcut. zaten kargo ,canvas veya diğer chino tarzı pantolonlar genelde 3 kesim satılıyor ,ister şalvar gibi bol al, istersen de dar al. kumaş pantolon alıyorsanız da zaten diktiriyorsunuz ,istediğin gibi diktir. ben anlamıyorum neyi ,nerede arıyorsunuz da bulamıyorsunuz?
katılmadığım durumdur,bence neyin nereden alınacağını bilmiyorsunuz.