bugün

entry'ler (28)

yanında uyuyan sevgili

Uzun yoldan onu görme hasretiyle gelmişssindir. Bir bayram gününde ailenin elini alelacele öpüp ona koşmuşsundur. aslında bir açıdan o da aynısını yapmıştır da. Biralarınızı almış, masanızı kurmuş, mumları yakmış, müziğinizi açmışsınızdır. Sonra o ilk biranın son yudumlarını alamadan başını kanepenin yastığına dayamış, gözlerini kapamış müzik dinliyorum aldatmacasına yatmıştır. Bir bakmışsın nefes alışverişi düzenli, hafif hafif dönüyor arada. Yine uyudu işte.. Yine yalnız bıraktı..
Aynı senaryo defalarca yaşanır. Ama biliyorsun : ya katlanırsın ya gidersin. Ama hep katlanırsın.

etuuu

Sozlukteki ilk mesajimi aldigim kisidir. Tesekkurler etuuu.

ikinci kattan atlayıp adam dövmek

Gaza gelmis.adam uctu resmen.bir de camdan iceri dalmasi var ki o bicim.

alternatif kurban bayramı isimleri

Kuzularin sessizligi.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Özledin biliyorum. Sanki fil oturmus gibi göğsünün üstüne, nefes alirken acıyor. Ama geçicek güzelim. Hadi uyu, yarin bayram, hem sen çok severdin küçükken bayramlari.

insanın büyüdüğünü anladığı an

Anneni anlamaya basladigin andir.hatta belki biraz da ona benzemeye basladigini farkettigin andir.

okul hayatında en gereksiz ders

Isitme engelliler öğretmenliği okuyana verilen ' müzik öğretimi' dersidir.

sözlükte alevilerin dokunulmaz olması

Kimsenin rengine, dinine, ırkına, diline saldirmayin siz de.

anne görmeden ev halısına basmak

Babanin paketinden sigara yürütmeye benbenzer. Elbet bir gun anlayacaktir. Hatta tuzaklar bile kurabilir, gorunmeyecek bir yere beyaz pecete ilistirmek gibi. O an inkar da edemeyecek, kahrolarak sucunu kabul edecek ve af dileyeceksindir.

aynaya bakınca söylenenler

Evet evet güzelim.

sözlük yazarlarının son zamanlarda terk ettikleri

Hill climp racing.

sevgilinin sakalları

Her erkege yakisir.

şişe çevirmece oynarken katil olmak

bir arkadaş grubunda, çevrilen şişenin ince ucunun denk gelen kişiye, şişeyi çeviren kişinin 'doğruluk mu cesaretlik mi' sorusunun akabinde, şişenin ince ucunun denk gelen kişinin 'cesaret' tercihini seçmesiyle başlayan bir olaylar zinciridir. şişeyi çeviren kişi, şişenin ince tarafının denk geldiği kişiden, birisini öldürmesini isteyerek, şişenin ince tarafının denk geldiği kişinin katil olduğu durumdur.

sabaha dek içip ben sarhoş değilim diyen kişi

Sarhoşluğun son aşamasında kullanılan bir sözcük öbeğidir.

3 buçuk yıllık kız arkadaşıyla seks yapmayan adam

Genelde uzun ilişkilerinden ayrılmış kadınların, kendilerini temize çıkartma amaçlı, eski sevgililerine yükledikleri yeni kişilik sürümüdür.
Yine de nadir de olsa, gerçekleriyle karşılaşılabilir.

akp li kız masturbasyonda ne hayal eder sorunsalı

Akepeli bir kadının cinsel fantezilerinde ne olduğunu merak eden kişinin soracağı sorudur.

Nihayetinde bir kadındır. Bizden tek farkı, mastürbasyondan sonra 'Allah'ım beni affet' diyor olması olabilir.

kuşun kanadına jole sürmek

Bir insanın sadist olduğunu gözler önüne koyan yedi şeyden ilki sayılabilir.

sus hatırlatma

Hatırlanmak istenmeyen yaşanmışlıkların, umulmadık bir anda biri tarafından önünüze konulduğunda ağzınızdan çıkan tepki cümlesidir.

gece 12 buçuk ta uyanıp pilav yapmak

Bir çok pilavsever'in hobi olarak gerçekleştirebileceği durumdur. Bir pilavsever için pilav yapmanın ve yemenin saati yoktur.

kocasının yanındaki kadına laf atan öküzler

Öküzlerin konuşabildiğine ender tanık olabileceğiniz anlardır.