sevdiği entry'ler

anne ile baba arasındaki fark

anneler biraz daha evhamlıyken babalar biraz daha rahattır.

misal;

+anne ben dışarı çıkıyorum..
-nasıl dışarı? kiminle çıkıyorsun? nasıl gideceksin? nasıl döneceksin? kimler orada olacak? atlet giydin mi? daha dün çıkmamışmıydın sen dışarı? komşunun oğlu da çıkmış kaybolmuş böbreğini çalmışlar. dikkatli ol. geç kalma. telefonun açık olsun. beni merakta bırakma.

+baba ben dışarı çıkıyorum.
-siktirgit.

gibi.

kadınların yaptığı inanılmaz şeyler

Bugün içlik giydim sözlük. O kadar soğuktu ki. Çift kat çorap giydim. Boğazlı kazak giydim. Ama dışarıda mini etekli kadınlar vardı.

Ya ölümsüzler ya da salak. *

kızlar vücut çalışan erkeklerden hoşlanır mı

Kızlar vücut çalışan erkeklerden hoşlanır, beyni çalışan erkeklere de aşık olur.

kısa saç

görsel

bayan değil kadın diyeceksin

Haklı isyandır. Gerçekten önemlidir. Boş yere mesele yapılmaz mesele yapılması gerektiği için mesele yapılır. Toplumda kullanılan dil sosyal hayatı büyük ölçüde etkiler. Toplumun kadını algılama şeklini de dolayısıyla etkiler. "Kadın" demeyi ayıp olarak gördüğü için "bayan" kelimesini kullanan bir toplumda kadının özgürleşmesi mümkün olmuyor. Sen eğer insanı cinsel durumu açısından bakire olup olmamasına göre "kız" ya da "kadın" diye ayrı kelimelerle isimlendirip ona göre hitap ediyorsan ve karşındakinin cinsel durumunu bilmediğin için bu tercihi yapmaktan çekinip de "bayan" demeyi uygun buluyorsan sen iflah olmaz bir cinsiyetçisin kardeşim. "Ben onu düşünmüyorum ki. Ben daha kibar olsun diye 'bayan' diyorum." diyor olabilirsin. işte bu da toplumun senin üzerindeki etkisi, Toplumdaki cinsiyetçi algının sana yansımasıdır. Bunu değiştirmek yine senin elinde.

ilk öpüşülen sevgilinin adı

(bkz: umutyokgibi)

canım niye saklıyorsun şimdi...

sözlük yazarlarının favori kitapları

ayşe kulin - dönüş.

kadınlarla ilgili gerçekler

-ben kıza hesap ödetmem dersen maço, ödetirsen cimri olursun.

- kıskanırsan çok sıkıyor, kıskanmazsan sevmiyor olursun.

-yüz vermezsen 404 gibi yapışır nefes aldırmaz, yüz verirsen bir anda ortadan kaybolur.

-ortamda bir kız tuvalete giderse hepsi bir anda kalkar ve yakın koruması gibi peşinden giderler.

-psikolojileri anlık değişir fazlasıyla dengesizlerdir. bir kıyafeti beğenerek alır üç gün sonra yüzüne bile bakmadıkları olur.

- suriye kampına yetecek kadar kıyafetleri oldukları halde giyecek hiç bişeyim yok diyerek bir düğün dernek organizasyonu için kıyafet alırlar ve bunun için en az 15 mağaza gezerler.

- soğuk kış günlerinde erkekler 7 kat giyinik soğuktan donarken bazı hanımkızlar sırf seksi olabilmek için etek giyer ve gittikleri mekanda 4 tane şal ile otururlar.

- çoğu eye liner çekmeyi bilmez ya da bulgaristan sınırına kadar uzatırlar.

- erkekler saat 9 daki işine 8.30 da uyanıp giderken kadınlar 6.30 da uyanıp 2 saat süslenirler.

- herhangi bir takım tartışmasına girdiğinizde bileklerini kessen o renkte kan akacak sanarsın konuşmalarından ancak sorsan 2 oyuncu sayamazlar. ofsayt konusuna hiç girmiyorum bile.

- alışveriş manyağıdırlar. özellikle indirim ve taksit gibi laflara çabucak kanarlar. 10 liralık bir ürünün etiketini 30 lira yapıp üstüne çizgi çekip 15 liraya düşürdüğünüz vakit yüzde elli indirim diyip kandırabilirsiniz. yediği kazıktan fazlasıyla mutlu olurlar.

- peki, neyse, yok bir şey gibi laflar kullandıklarında mutlaka bir şey vardır. ama açık net olmak yerine size beyin fırtınası yaptırırlar. anlamazsanız da ne odunluğunuz kalır ne de öküzlüğünüz.

- kadınlar hiç susmazlar. çene kasları çok kuvvetlidir. ancak bir gün susmuşsa sıçtınız demektir. geçmiş olsun. *

ben yazmaktan yoruldum kısaca kadınlar anlatılmaz yaşanır. *

bazı yazarlar ın sesli entry leri

Kulak kanatıyor. Evet.

sözlükte kadın olmak

geçen bir şey denedim. ordan çıkardığım bir sonuç var.

bir gün oturdum akşama kadar oje, tayt, ruj gibi kadınların kullandığı ürünler hakkında yazdım. normalde de yazarım, yazılmalı ama ben yazmıyorum. çünkü biliyorum ne olacağını. bir tür ''uğraşamam'' durumu işte.

neyse...

yazdıklarım çok basit şeyler.

ruj: kırmızı olanı güzeldir.
tayt: giymeyi en sevdiğim kıyafet...

türünden kayda değer olmayan entryler.

bir baktım mesaj kutusu dolmuş. mesaj atanlar sizin de tahmin edebileceğiniz gibi kadın yazarlar değil.

bir tür mahalle baskısı uyguluyor adamlar. bu tür başlıklara yazmayı, cinsiyetine vurgu yapmak gibi algılayıp kendilerince hayallere dalıyorlar.

allahtan engellemek, cevap vermemek gibi şansımız var. yoksa bazıları yazdıklarınız yüzünden taciz etme hakkını kendilerinde buluyorlar.

emre sertkaya

konuşamayıp, "ben hiçbir şey yapmadım, tüm amacım hissettirmekti" demek için çabalaması aslında ne kadar hak ettiğini sergiliyor.

alçakgönüllü çocuk, yolu açık olsun.

melih gökçek

birisi yazmıştı hala aklımda kalmıştır ve çok güzel söylemiş yüreğine sağlık

prezervatifin türkiyeye geliş tarihi1949 melih gökçek'in doğum tarihi 1948 hayat bazen çok acımasız .

profil fotoğrafı rabia işareti olan kızlar

Araplara üzülen, dinci geçinen bir tiptir. Kendi memleketinde ölenler onu hiç ırgalamamaktadır ama nedense herkesin çok önemsiyorum ayağı yapar. Koyun dediniz koyduk tarzı espriler döner muhabbetlerinde. Bu ne amk.