bugün

entry'ler (16)

unutulmaz film replikleri

lord of the rings two towers

Saruman'ın büyüyle etkisi altına aldığı Kral Theoden Edoras'a gelen Gandalf'a der:

'why should I welcome you gandalf the storm crow.'

mevlana nın en güzel sözleri

sen gelme ulan ayı dese çok komik olurdu.

kürt olmak

hiçbir şey olamadığın sefil hayatında bir ırkın mensubu olmayı maharet sanmaktır, üstelik bunun için doğmak dışında hiçbir şey yapmadığın halde arsızca bununla övünebilmektir, ve o ırkın ismi değişse bile bununla övünmenin ezikliğinin değişmeyeceği gerçeğidir.

halkın cebinden geçinen devlet

Halkı için varolan değil halkı sayesinde varolan devlet türüdür, asalaktır, tüketicidir, bazen olmasa iyi midir diye düşünülendir.

adriana lima

Kusursuz dişi insan örneği teşkil edebilecek yeterliliğe sahip Brezilyalı dişi insan.

iz bırakan kitap cümleleri

Ben zalimler çağında yaşayan bir alçaktım. Tanrıların korkak haline getirdiği bir alçak. Alçakların en acınacak olanı, en tiksinti vereni. Yüreğini dalkavukluk, aklını düşmanlıkla besleyen sinsi bir saray yazmanı.
Ahmet Ümit - Patasana

cennet ırmaklarından rakı balık akması

rakı şişesindeki balık olayından sonra yeni bir balık olunası durumdur.

hastası olunan sözler

kendi adıma bir örnek; etme cahille sohbet küstürürsün, silme götünü taşa çizdirirsin.

korunmasız seks sonrası dünyaya gelen insan

korunmalı seks sonrası dünyaya gelen mucize insanlar dışındaki tüm insanlardır.

sevişme esnasında memesini elletmeyen hatun

para karşılığı sevişen ve şartlarını önceden " ağzıma almam, arkama koymam, memelerimi elletmem, 100 dolar" diye belirten dişi kişiliktir.

götü yere yakın olan sözlük yazarları

açık alanda sıçmaya çalışan sözlük yazarlarıdır, nadir rastlanırlar.

hadım edilmiş bir kişiye söylenecek ilk söz

geçmiş olsun bilader, yannız bundan sonra oturarak işe yoksa bacağına bulaşır.

tanrı nın af çıkarması

dönem dönem çıkar böyle dedikodular inanmayın bunlara efendi efendi yanın çukurlarınızda, diye geyik yaptıran yalan haberdir.

kadın sığınma evi

Hala ilk çağlardaki gibi bulundukları çevrenin tehlikeli ve vahşi hayvanlarından korunaklı olacak şekilde inşa ettikleri evlere yada mağralara sığınmayı, tehlikeyi bertaraf etmek yerine sadece ondan sakınmayı ve mağdurları sığınmak zorunda bırakmayı yeğleyen, mağara adamı mantığının günümüz hayvanlarına bulabildiği yegane çözümdür.

sevgilim için kıçımı bile veririm diyen erkek

Abazanlığın hayat görüşünü etkilemeye başladığı anlarda, durumun getirdiği kızgınlık nedeniyle, tercihlerini tekrar gözden geçirmeyi bile düşünen acınası kişidir.

ak parti ye oy vermeyen insanın mezhebi geniştir

götüm: zuhahahahahah
ben: naapıyosuunn
götüm: ee yazıya gülüyorum
ben: bak bi konuda anlaşalım insanlarla konuşmak, onlara gülmek, dalga geçmek filan benim yapacağım işler. Sen sadece ben bunları yaparken üstünde oturacağım organımsın, garip garip işler yapma allaanı seversen yahu
götüm: allah aşkına şimdi bu adamla bide muhattap mı olacan bırak azcık da biz gülelim doya doya her zaman çıkmaz böylesi.

diyaloğunu yaşamama neden olan tespittir.