bugün

entry'ler (289)

eylül cansın intihar notu videosu

hayatına son verdiği anlayışzlık, dışlamacılık, nefret, baskı ve ötekileştirmeye maruz kalan ikinci kişi.

neden video çekmişmiş. kendini gösterme, ilgi çekmek için. e be güzel kardeşim intihar zaten ezilmişliğin, görmezden gelinmişliğin, ötekileştirilmişliğin isyanı olan dışa vurumudur. neden intihar ederken yüksek binalara, köprülere çıkar insanlar hiç düşündünüz mü? hayatı boyunca ezilmiştir yok sayılmıştır sevilmemiştir çünkü kendi algısına göre. bir meydan okuma, ben varım ve buradayım hepinizden daha yüksekte hepinizden daha cesurum çünkü ne kadar yaşayacağımı belirleme özgürlüğünü göze alıyorum demenin vücut bulmuş şeklidir. hani bazılarınızın yan baktı trafikte korna çaldı diye adam dövdüğü dışa dönük şiddet eğilimi var ya işte intihar size kıyamadığı için içe dönük gösterdiği şiddet eğilimidir.

ve evet video ile tüm aleme de gösterdi çünkü bu kızın öfkesi kendini anlamayan üç beş kişiye, eski sevgiliye, döven söven aileye değil. tüm insanlığa, kendisini anlamayı denemeyen tüm herkese. hiç tanımadığı bana, üzülmedim diyen sana.

şimdi .aşak geçmeye devam et, öptüm o gerzek beyninden.

sadece tek şarkıcı dinleme tercihi olsaydı

yılmaz morgül bahhhhçeeeevaaaan gelir.

türkiye deki şehirlerin marka sembolleri

bartın için mancar, çilek, manda yoğurdu ve tabiki kavşak suyu. ve tabiki kızları. siz tabi izmirin kızları bursanın macir kızları diye diye bartın kızlarını görmediniz, bilmediniz.
sonuçta adamlar boşuna "oralara buralara gidiyala, gizli gizli seviyala, kimseye haber vemiyala, bartınıy güzelleri" diye şarkı yapmış siz tenezzül etmediniz.

fuat saka ağbimiz kavşak sulu türkümüzü düzenlemiş siz dinlemediniz bile. sonrada izmirin kızları rerererörörö

Kiremitte buz musun
Gelin misin kız mısın
Akşam size gelecem
Evde yalnız mısın

Eşim aman aman aman
Eşimden gel
Kavşak suyuna gider iken
Peşimden gel

Hey hey ille de sana varacam aman
Almazsan da kacacam aman
Eğer beni alirsan
Asrı da nisan yapacam aman

Kiremitte özler var
Yarda ela gözler var
Yari tenhada görsem
Söylenecek sözler var

eski sevgiliyi unutamamak

seansı makul bir ücretle eski sevgili unutturulur. farkındalık ve çarpık şemalarınız sağ olsun.

sözlük yazarlarının aşık olduğu ünlüler

ulan istanbul carlos. başlığı görünce düşündüm de tüm sevdiğim ülüler yaşlandı ya da artık ünlü değiller, ezik oldular, sapıttılar. ozan güvenin saçları kırlaştı baya bildiğin orta yaş oldu. hakan peker dirense de dedemin yaşına yakın yaşı var adamın. yıldız tilbeyi açıklayamıyorum system error. kime aşık olayım sinan akçil'e mi nihat doğan'a mı. okan bayülgen'e olan aşkım deniz seki'yi terk etmesiyle son buldu. okanla nihattan konu açılmışken bunlar kankaymış ya la.

trt izlemek için tek neden

yoktur. böylesine dönek böylesine yandaş yayın yapan sözüm ona devlet kanalını izlemek için tek bir neden bulmuyorum. diriliş ertuğrul güzelmiş. pehh. sırf trtde yayınlanıyor diye sırf hükümet destekli diye oscar alsa yine de izlemem. l&m yi, böyle bitmesini ramazanda yayınlanan hayat yokuşunu filan hep internetten izledim. sırf kanal kazanmasın diye. zaten maaşımdan tutun da elektrik faturama kadar heryerden ceplerine para gidiyor. bir de kanalı izlemeyemem. hatta tüm trt ve kardeş kanallarını sildim tv'mden. ohh. 1. sırada flash tv var tv kanal sıralamam da düşünebiliyor musunuz. çok zevkli lan. kara para aşk'ı izliyordum baya sarmıştı da sırf atv'ye gıcığımdan onu da izlemiyom.

zamanında türkçe olimpiyatlarını haftalarca haber yapıp, yayınlayan reklamını yapan devlet kanalı bugün o olimpiyatların sahibini şimdilerde terörist ilan etmiş. babama bile güvenmem artık.

efsane rap eserleri

bir kısa mesajla bitti sanarsın, rap farklı cınım dinle yanarsın, bu şarkıya da o p.çe dinletirsin sen bit şişe biraya g.t verirsin.

adam rapin tillahı hııııaaamnnnnaaa.

bir internet efsanesi olan efsane eksik etek parçasıdır. o zamanlar fenomen yoktu.

4 000 tl altında maaş alan herkes yoksul

ortalama 2.700 tele alan ve borç götünden akan biri olarak katıldığım önermedir. zira evli değilim sabi sibyanımda yok.

hangi efsane şarkı sana yazılmış olmalı

çikita muz.

mervelere deyip bana gelecek sözlük kızı aranıyor

sen kimsin, neden merveler yerine seni tercih edeyim, ne vaad ediyorsun, güzel kokuyor musun, muhabbetin nasıl, kekomançi gibi çay mı demleyeceksin, ikramınla damağımda kekremsi bir tat mı bırakacaksın, senin suratını, bedenini görmek, mervenin bıdık yüzünü görmekten daha mı iyi gibi soruları sorması gereken kızı arayan ilandır.

not: sen sorumacevap ver, sana diye evden çıkıp sana geleceğim.

sarı gelin

nenesinin ölmesi içerikli bir beddua almış bahtsız gelindir, işallah nenesi çoktan ölmüştür de beddua işlemez.

küpe takan erkeğe iş önerileri

carlosluk olabilir. robin hood'un istanbuldaki şubesinin carlos departmanında çalışabilir. uleyn carlos o küpe o kada mı güzel yaraşır, o deri ceket içi beyaz balıkçı kazağı o kada mı şık durur be abicim. tarzımsın tarzım.
(bkz: ulan istanbul) (bkz: carlos)

durmadan çocuk yapan fakir insan

parasızlıktan sosyal hayat yerine alternatif olarak geliştirdiği bir tekniktir. hem beleş, hem zevkli. sonunu düşünen kahraman olamaz ve yaparken çok zevkliydi bişey analamadık sözleriyle taçlandırılabilir bir başlık olmuş.

kocamın ailesi

foxun o hayat benimden sonraki en iyi dizisi. karagülle bu dizi nasıl aynı kanalda oynar aklı almıyor.

cücükcüğüm pelin, tabiki iyi aile çocuğu tarıkcım, anam babam mukadder, babannem kadar uyuz hiko, ipsiz sapsız ama iyi niyetli amcişko filan tam yemelik dizi. akşam beni de yemeğe çağırsalar ya. ama yeşim salkım gibi soğuk nevaleyi diziye niye almışlar yea. bi de hakanın kazulet manitasını. ana karakteri öldürüp de saçmalamadan devam edebilen çay yanına potlak mısır tadında bir dizi. aynısının bir benzerinden salı gecesine de istiyoruz. uyuzluktan nizama adanmış ruhlar ekip bir izliyorum salı geceleri. küçük ağayla acun mu izleyeyim ameka. mute tuşuna basıp kriminal keys oynarım yeter ki acunla o yerden bitme eks osman para kazanmasın.

son olarak pelincim sen ağlama dayanamam.

ütopya abidin

yanlış yerde olan abidindir. olum ütopya ney lan bizim millet böyle abidik kubidik yarışmalara alışık değildir. ayrıca sen ses yarışmalarının aranan ismisin, sansasyondan da anlıyorsun firdevse olan aşkını unutmadık daha, o sese niye gitmedin. niye ütopya, anltsna braz.

istanbul esenyurt üniversitesi

klinik psikoloji'de yüksek lisans programı olan üniversite. hatta fiyatı da diğer özel üniversitelere göre yüzde seksen ucuz. ortalama otuzbeş bin ile kırk bin arasında değişen fiyatlar esenyurt üniversitesinde sekiz bin. evet yanlış duymadınız. hatta belediye destekli bir üniversite olduğundan belediyede tanıdığınız varsa beleş bile gidebilirmişsiniz.

istanbul un en güzide semti neresidir anketi

semtini bilmem ama ilçe babında kesinlikle esenyurt. tam bir esangels adeta. hatta üniversitesi bile var esenyurt üniverritesi adında yeni kuruldu fiyat ve kalite olarak diğerlerinden yüzde seksen daha ucuz.

(bkz: esenyurt üniversitesi)

sevgilisine para harcatmayan erkek

abartmaması gerekendir. mesela ilk buluşmada erkeğin ödemesi şık duruyor beybisiler. sonuçta hepimizin içinde bir türk kezbanı var karizmatik geliyor. takılma ve tanıma evrelerinde ise pek de gerek olmayan bir durumdur herkes kendi yediği içtiğini zıkkımlandığını ödeyebilir pekala. zaten ilişki kırılma noktasına erişip level atladıktan sonra kim ödemiş niye ödemiş kadın cebini eline atarmış pek de problem olmuyor. gün geliyor kadın ödüyor, gün geliyor adam iyi kazanmış oluyor adam ödüyor, gün geliyor adamın parası olmuyor sen ödüyorsun, gün geliyor ikinizinde parası olmuyor oturup evde pes oynuyorsun.

neticede bir kukun var diye elin adamına geçirmemek lazım, garibim o da evlat. sonuçta bunun benzini var, valesi var, park ücreti var, bir de şık mekana gidelim diyorsan adamın haftada en az bir buluşöada iki yüz bilemedin üç yüz aylık bin ikiyüz lirayı gözden çıkarması gerek. sonuçta hiçbirimiz über zengin değiliz. ben kendim hiç öyle bir defada ikiyüz lira ödemedim hesap yazık içim acır. yok lan bir defa ödedim gerçekten içim acıdı. bir kere de sevgilim bütün gün hesapların hepsini ödedi dsiye cebine gizliden para koymuştum.

çakallarla dans 3

sonu biraz askıda kalsa da ağzımızı ayıra ayıra gülmemize neden olan filmdir.

sözlük yazarlarının itirafları

ben önceden iyi yazardım baya iyi yazardım, sikko bir sözlükte hayatımın dönüm noktalarını yazdım, hep dedim bir kopyasını alayım sonra "emeeen nolcek ya en güvenli ortam" dedim kopyalamadım. ve birgün o mecra gitti, yazdıklarım gitti, sonra yazasım gitti.