bugün

entry'ler (10)

kürtçe müzik önerileri

cemşit ve mansur - naz maka.
kendileri ıraklıdır. güzel bir pop parçadır.

sohbet etmek isteyen yazarlar

şu anda yapmak istediğimdir.

aranıza yıllar sonra yeniden katılmanın heyecanı da var tabi.

korona sonrası dünyada değişecekler

burs oranları, azalacaktır. hiç değilse bir süre bu yaşanacaktır, ekonomilerin toparlanabilmesi için.

nickin ne anlama geliyor

türk tarihi üzerine çalışma yaptığım için. bunun yanında başka konularda da çalışmalarım bulunmakta.

tarih

tarih kısaca kavimler kavgasıdır. bir meşgaledir aynı zamanda, içine giren anlar.

crash landing on you

resmî olarak ulaşamasam bile, dizinin bir kısmının kuzey kore'de geçtiği kore dizisidir.

kuzey-güney ilişkileri ve kuzey kore'deki günlük hayatın görülebilmesi için güzel bir görseldir.

dizinin geçtiği diğer bir ülke ise isviçre'dir.

kuzey koreli zenginlerin hayatını anlamak, kuzey kore'de yüz bin dolara satılan apartman dairelerinin görülmesi ve şaşkınlığını da yaşamış bulunduğum dizidir.

ingiltere ye yardım ediyor olmamız

ingiltere genel olarak borsacılık ve finans alanında güçlü olduğu için, dışarıdan gelen bu tip ürünlere ihtiyaç duyar.

kendine bir hafta yeterli yiyeceği olan ülke, bizim yardımlarımıza muhtaçtır.

uludağ sözlük

yıllar sonra geri dönüş yaptığım sözlüktür.

umarım aldığım bu karar yanlış değildir.

13 yaşımda anne oldum tiktok videosu

bilim, kültür, yeni tatlar, öğrenme isteği ve anlatma isteğinin gösterilmediği insanlarda sıkça karşılaşılan durum.

hayat sadece üreyip çoçuğuna bakmaktan ibaretse eğer, ilkel çağlardan bu yana insanlık bir adım gelişememiş demektir.

ormanda yeni bir uygarlık kurmak

oranıza buranıza kaçacak keneler ve bilimum sürüngengillerle hiç de mutlu mesut yaşayamayacağınız bir hayatı kabullenmeye çalışmaktır.