1. 1.
  Muhtemelen kolayına geliyordur.
  3 -6 ... biberonemdiricisi
 2. 2.
  Cevap veriyorum;
  "Mallığından"
  12 -10 ... hayat guzel
 3. 3.
  Evet çok saf kerizleriz.

  Huri sikmek varken neden ateizm?
  16 -9 ... 00gerizekalibucocuk
 4. 4.
  inancı yemez, günahı kendine konduramaz. Mentalitesi yetmez. Oyun oynasa bile kuralsız oynayamayan adam, hayat kuralsızdır diyor.
  6 -5 ... konusalimbakariz
 5. 5.
  Rahatlık.
  Bugün de ateist olcm ben.
  3 -2 ... promer
 6. 6.
  Ortada inanılacak bir din yoktur belki de.
  7 -5 ... cikolatalikurabiye
 7. 7.
  hep nazar.
  4 ... ateori
 8. 8.
  Adalet olmadığındandır. Rahatlıktan diyorlar ama bakın müslümanlar yardım etmezsem sevap işlemezsem cehheneme giderim korkusuyla iyilik yapar ama biz ateistler iyilik yaparsam dünyayı cennete çevirim der.
  2 -4 ... undrelax
 9. 9.
  Önce diyanet kuran mealinde düzeltme yapsın, çoğu ateist kuranın mealini bile oku-ya-mi-yor!
  Bazı yerlerde anlam sandığınızdan farklı.

  Ben Tevrat okumani bitirip, incilden sonra kuranı daha detaylı gerekirse kelime kelime araştırıp, okuyacağım. Detayları analiz edip, kuran mealini kendi açımdan yapacağım, o durumda diyanetin yaptığı yanlışları daha detaylı yazarım. Kuran için yazılmış 40 belki 50 tane meal var 5 ya da 6 si doğru. Bunları da detaylıca araştırıp, not ederim. Türkiye de kadın, çocuk, hayvanlar özgür değil. Bu düzenle savaşacak erkekler de bilgisiz haliyle erkek egemen bir sistem mevcut. Din konusunda araştırmam bitince, bu analizi dinle sentezleyerek topluma ilham olan bilgiler paylaşabileceğimi umuyorum. Allah kadını erkeğe erkeği kadına eş olarak yaratmışsa bir takım kolaylıklar da sağlamıştır.

  Peki biz iyiliği, adaleti ve akrabaya yardim ediyor müyüz? Her cuma namazında duyuyorsunuz, peki bir çocuğu sevindirmek için iyiliği, kadını toplumdan soyutlamak yerine entegre edecek adaleti(gezip, tozma hakkı, seçme ve seçilme hakkı, tek eş evliliği, camilerde ibadet hakkı -neticede cuma onlara da farz-) sağlayabiliyor muyuz?

  Maymunlardan ve bir çok canlıdan önce bir bakteri ile hayat evrimle başlarken biz tüm bu dünyadaki canlılara **her biri akrabamız** yardim edebiliyor muyuz?

  Belki bir ağaç dikmek, fidan dikmek neden olmasin? Fakat biz siyasetle akrabalarımızın kalbini kırıyoruz, kaldı ki uzak akrabalarımıza yardim edelim.

  Bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın, sen bu ülkenin vatandaşısın, senin görevin ülkeyi uygar milletlerin üzerine çıkarmak.

  Yoluna taş koyan kimse ona sandıkta dersini vermek gerekirse görevini elinden almak. Gücün yetmiyorsa halkı aydınlatmak. Ötesi yok..!
  3 -3 ... bad guys will be defeated
 10. 10.
  harbiden ha agnostik olmak varken neden ateizm.
  5 -1 ... uzay muhtari