bugün

entry'ler (295)

20 mart 2014 twitter e girişin engellenmesi

Avrupa Avrupa duy sesimizi işte bu diktatörün ayak sesleri.

işten atılmanın hüznü

işten atılmakla birlikte kişinin yaşadığı boktan bi duygudur. hüzne boğar insanı hele de sebepsiz yere olmuşsa yada çok basit sebebse yıkar insanı.

oldum olası bürokrasiden nefret etmiştirim. nefret etmemin sebebini yeni anlıyorum. bi insanı bi insandan üstün kılan bu sistemden nefret ediyorum abura koyim. s.ktiğimin memleketinde böyle şeyler hep var hepte olmaya devam edecek. ufaktan benim olaya girizgah yapalım hacılar.

bugün iş yerine doğru yola koyuldum. nedendir bilmem ama sabah kalkarken çok sinirliyimdi. sanki başıma gelecekleri hissettim abura koyim. ben iş yerine gireli 1 ay oldu. staj benim ki staj bitince devam edecektim ben. girdiğim yer çok büyük bi yer taşşaklarının ağırlığı benim kilom kadar gerisini siz düşünün. ankara dan milletvekili tanıdık istiyorlar yoksa zor girersin diyorlardı. bi şekilde staj diye aldılar beni işte. neyse abura koyim konu dağıldı. nerde kalmıştım heh iş yerine vardım müdür kazık gibi dikilmiş kapıda bekliyor yarrak kafalı. suratı mahkeme duvarı gibi g.tün birden o surat sırıtmaya başladı. neden derseniz hemen cevaplıyayım makam araacığı ile genel müdür geldi hemen kapısını açtı falan işte. bende tam bunların yanındayım asansöre doğru gidiyoruz ben arkadayım. güvenlikleri görmen lazım baba gülerek hoşgeldin demeler falan bi hürmet bi hürmet.(eşşoğlueşşek asansörü bile çağırdı bana bir ay boyunca bi hoşgeldin dememişti göt) neyse bunlar girdiler asansöre bende girdim yanlarına bana öyle bi bakıyorlar ki sanki allah ibneler ben onların bindiği asansöre binemem. o genel müdür ben ise basit bi stajer dimi he abura koyim he. ikiside tip tip bakıyor bana genel müdür atladı hemen:

g.m : sen hangi bölümde çalışıyon ?
tololo: sanane yarram kırıvatanı g.tüne sokarım kemerinle kırbaçlar öyle zikerim seni p.ç.
atlamayın hemen lan bu şakaydı aslı bu :

g.m sen hangi bölümde çalışıyorsun ?
tololo: görüntüde
g.m : yaka kartın nerde niye takmıyorsun.
tololo: yok ki takiyim
g.m: içeri nasıl giriyorsun sen?
tololo: parmak basarak (orta parmağımı göstererek. gerçekten öyle yapmıştım piçlik olsun diye)
g.m: sen kimi aldın işe ?
tololo: yukarıya başvurdum çağırdılar. (asansör açıldı benim inmem gerekiyordu )
öteki müdür: tamam sen git içeri.

aradan bir saat falan geçti. şef geldi yanıma:
şef: senin staj ne zaman bitiyor ?
tololo: cuma günü.
şef: sana iki gün izin hatta şimdi bitirelim stajını istediğin zaman gidebilirsin ( burda davayı çaktım ben tabi)
tololo: tamam.

bir saat sonrası :

şef: tololo bi seninle ne konuşmuştuk ?
tololo: ne konuştuk hafızam zayıf benim. (itlik değil mi abura koyim)
şef: şimdi gidiyordun bugün.
tololo: tamam tamam.

herkesle vedalaşıp çıktım. şefle bile vedalaştım; çünkü onun bi suçu yoktu yukardan emir gelmişti. gerçi ben naptığımı henüz anlamış değilim ama g.te giren şemsiye açılmaz derler. böylelikle de çoğu hayallerim yıkılmış oldu.

aşağıdakilerden seçeneklerden hangisinde g.t yalama ve t.şşak büyüklüğü bakımından doğru verilmiştir?

a) şef< genel müdür< müdür
b) müdür> genel müdür>şef
c) şef< müdür< genel müdür
d) aşçı< şöför< uşak= bahçıvan

19 eylül 2012 manchester united galatasaray maçı

6 sene sonra avrupa aslanının şampiyon ligine adım atacağı karşılaşmadır. dile kolay tam 6 sene geçti ve galatasaray gibi büyük bi takım için çok üzücü olan bi durum. türk futbolun kaos ortamında çıkamadığı bu dönemlerde galibiyete çok ihtiyacımız var. objektif düşüncek olursak muhtemelen en iyi sonuç beraberlik ama bu takımın başında imparator olunca insana daha da bir özgüven geliyor. o bi şekilde bu maçın kaderini değiştirecektir. galatasaray terim'le neler başaramadı ki bunu başaramasın ?

steve jobs

steve jobs öldi mu.
ıssız iphone kaldi mu.
samsung öcin aldi mu
imdi nokia yırtılur.

cinsel istismarın farkındaydı

üzücü bir karardır.
adalet dediğiniz o kadarda adil birşey değilmiş.
(bkz: pardon)

steve jobs

Adem elmayı ısırdı cezalandırıldık biz ısırdık bakın bişey olmadı diyen dahi insandır.

her kötü sonuçta rijkaard a suç bulmak

(bkz: aga adam kukla)

milan baros

bügünkü maçta attığı iki golden sonra: ' y.rragını yediğim daşşagını kemirdiğim sen de olmasan bu takım b.ku yemiş!' diye haykırdığım insan. sözleşmesinide uzattıktan sonra kalbimizde daha da ayrı bir yere sahip olmuştur. (bkz: helal sana milan baros!)

galatasaray ın nobre yi alma gafletine düşmesi

inanmadığım bir düşüncedir. eğer olursa şu sözlerim adnan sezgine:
(bkz: hassiktir be adnan abi)

haldun üstünel vs adnan sezgin

biri kraldır diğeri, ise soytarı.

ey kürt gençliği

(bkz: kürt faşisti)

spermler arasındaki diyaloglar

(bkz: yumurtalıklar ağladı be)

go home rijkaard

hıncal uluç'un saçma bir lafıdır. o bunu hep yapıyor, hep eleştiriyor. adam alışmış iyi şeyleri göremiyorum bu adam kör galiba. bazende söyler türkiye'de neden uzun durmuyor teknik direktörler. senin gibi adamlar olduktan sonra, tabi giderler abura koyim. git önce kendini eleştir.

atatürk ün türk olmadığı iddiası

atamı rahat bırakın artık. atamı diyorum; çünkü böyle düşünen birisinin atası olamaz. soyisminden anlar adam be!
edit: entry büyük ihtimal silinecek ama umrumda değil, dayanamadım ve yazdım. yazım kuralıymış zoraki tanımmış s.kimde değil!

kafa izni alan yazar

kafa izni alan yazardır. sözlükten uzaklaşan yazar söylemi.
(bkz: gidiyorum lan sözlük)
(bkz: 3 hafta ayrılık)
(bkz: özlicem lan seni sözlük)
(bkz: ağlıyorum ulan sözlük)
(bkz: elveda)

sıçarken götün yanması

küçük acılı turşulardan yiyen insanın sonu.

çin i dize getirmek

çin'i dize getirmektir. bu tabi ki mümkündür. bazı yazarlar kalabalık olduklarını söylüyor. peh ne yazar, biz türküz! geçmişe dönelim biraz, orta asya ya göktürk lere dönelim. esaret altında yaşayan göktürk lerin nasıl bağımsızlık kazandığını bilmeyiniz yoktur. çinliler o zamanda kalabalıktı; ama atalarımız onları dize getirdi. şimdide durum aynı yine onlar kalabalık yine biz azız. yine bizde yürek var, onlarda yok!

günümüz koşullarına göre tek fark türklerin dağınık halde yaşamasıdır. herkesinin kendi bir devleti ya da himaye altında yaşıyoruz. birleşirsek çin'i dize getiririz. ama birleşirmiyiz bilemem. gün gelecek, uygurlar bağımsızlıklarını ilan edecekler.

kendini kürt insanından üstün gören türk insanı

haklı olan türk insanıdır. çünkü o 30,000 masum insanı öldürmüştir. çocuklarımız, bebeklerimiz öldürüldü. bunu yapanlar kim ki bizden üstün olacaklar.
(bkz: unutmadık unutturmıcaz)

çin le savaşa girmeyi istemek

haklı olan isteyiştir. türk türk e yardım etmeyecekte kim edecek!
(bkz: ya istiklal ya ölüm) her türk ün düşüncesi budur.

uygur türkleri nin araplar kadar değeri olmaması

bu işte bir terslik var. araplarla müslümanlık bağımız var, uygurlarla hem milliyet hem de müslümanlık bağımız. arap müslümanlar için, avazımız çıktığı kadar bağırdık yardım ettik. ama hem türk hem müslüman olan uygur türklerine gıkımız çıkmadı.